Зелений колір в інтер’єрі кухні: 100 фото, поєднання кольорів
Зелений – це найпоширеніший у природі колір – колір життя, свіжості, сили. Утворюючись із змішання двох протилежностей – теплої жовтої фарби та холодної синьої, він є уособленням гармонії та балансу. Це ідеальний колір для оформлення робочих зон будинку – кухні та кабінету. Кухні зелених кольорів мають властивість бадьорити та підвищувати настрій вранці, а ввечері – заспокоювати та налаштовувати на відпочинок.
- Зелений колір у дизайні інтер’єрів вважається одним із найуніверсальніших. Професіонали цінують його за здатність одушевлювати, пом’якшувати та додавати безпосередності продуманим до дрібниць просторам;
- Цей колір має неймовірну кількість відтінків: смарагдовий, нефритовий, жадеїтовий, яблучний, лаймовий, оливковий, фісташковий, салатовий, м’ятний, грушевий, хакі тощо. Поєднуючи різні варіації зеленого з іншими квітами можна створювати різні настрої та візуальні ефекти.
Наша мета – використовувати ці властивості максимально ефективно та створити бажану атмосферу, підібравши до потрібного зеленого відтінку правильні додаткові кольори.
Для тих, хто знаходиться в процесі пошуку ідей для своєї нової, майбутньої або вже наявної зеленої кухні, ми склали список найвдаліших поєднань і зібрали велику добірку вдалих «зелених інтер’єрів».
Дивіться також матеріал: Оливкова кухня — 10 порад для вдалого дизайну
5 загальних правил
Створюючи «зелений дизайн» кухні, вам потрібно мати на увазі кілька рекомендацій:
- В ідеалі, якщо ви перебуваєте на етапі планування дизайну зеленої кухні, то доцільно почати з вибору гарнітура, меблів, фартуха, стільниці та техніки і тільки потім приступати до пошуку тону фарби або шпалер;
- При всій універсальності зеленого потрібно враховувати деякі тонкощі застосування його відтінків. Яскраво-зелені тони (лаймовий, колір стиглої груші, шартрез) не бажані для оформлення великих поверхонь. Такими активними відтінками можна оформити тільки акцентну стіну кухні стриманої гами (приклад на фото нижче). А темно-зелені (миртовий, хвойний, аспрагус тощо), навпаки, розкриваються саме на великих поверхнях.
- Для оформлення кухні, що виходить вікнами на південь, повинні бути використані зелені тони з більшою часткою синього, тобто: бірюзовий, м’ятний, сіро-зелений, нефритовий, малахітовий, смарагдовий, моховий. А для кухонь, що виходять на північ, підійдуть зелені відтінки з переважаючою жовтою нотою, тобто оливковим, болотяним, лаймовим, шартрезом, грушевим.
- Намагайтеся дотримуватись правил: приглушені, запилені, а також глибокі, темні відтінки доречні в інтер’єрі строгих, класичних, традиційних, мінімалістичних чи чоловічих кухонь.
Переважна більшість чистих, яскравих відтінків більше підходять для сучасних стилів, наприклад, скандинавського. Хоча, це швидше не правило, а лише рекомендація. Погляньте на наступне фото класичної та водночас сучасної їдальні. Фісташковий та лаймовий у поєднанні з бежевим фоном та акцентами у вигляді помаранчевого та рожевого виглядають цілком гармонійно.
- Якщо великі простори можуть оформлятися у будь-якій гамі, то маленькі кухні – лише з величезним переважанням світлих відтінків. Наприклад, кухня може бути білою, а стіни салатовими. Або навпаки: кухня у зеленому кольорі, а стіни у білому. Якщо це зелені шпалери, то вони повинні мати ненав’язливий малюнок, який не з’їсть простір (фото нижче).
Поєднуємо кольори правильно
Поєднання з білим кольором – універсальне та безпрограшне
Біло-зелена кухня — це класичне і гармонійне поєднання. До цього дуету ви можете додати будь-які акценти кольорів і не сильно турбуватися з приводу пропорцій.
Кухня фісташкового кольору або холоднішого м’ятного у поєднанні з білими стінами та включеннями рожевого виглядає свіжо та ніжно.
М’ятні та сіро-зелені кухні у поєднанні зі світлою обробкою та деревом підійдуть для сучасної кухні з натяком на кантрі.
Кухня оливкового кольору органічно виглядає в інтер’єрі в стилі кантрі, прованс, англійська та американська класика.
Кухня у зеленому кольорі майже кислотного відтінку, мабуть, поєднується лише з білим тлом.
Ось цікаві кухні із зеленим низом та білим верхом.
Ще більш поширений другий варіант біло-зеленої кухні, коли гарнітур та меблі – білі, а стіни – салатові, темно-зелені, сіро-зелені тощо.
Фісташковий колір в інтер’єрі кухні у поєднанні з білим та теплими деревними відтінками, як на фото нижче, виглядає тепло та затишно.
Стіни оливкового кольору – доречні в інтер’єрі кухні будь-якого стилю як сучасного, так і традиційного.
Яскраві трав’янисті відтінки стіни з білою кухнею.
Яскраві лаймові, яблучні, грушеві відтінки дуже активні, тому доречні лише фрагменті стіни.
Темно-зелені стіни на кухні у поєднанні з білим виглядають менш похмуро. На маленькій кухні темно-зелені шпалери о пів стіни як на фото нижче не зроблять кухню менше.
Сіро-зелені та салатові стіни – це базовий колір, який впишеться в будь-який інтер’єр, особливо гарний для невеликих кухонь та кухонь, витриманих у класичному стилі.
Поєднання з відтінками коричневого (бежевими, деревними, венге) – класичне та заспокійливе
Ще одне класичне поєднання – це зелений та коричневий або бежевий кольори, які можуть бути представлені у вигляді дерев’яних меблів, цегляної стіни, плитки на підлозі та фартуху тощо.
Кухня бежевого кольору із зеленими шпалерами в клітку.
Поєднання з помаранчевим – для здорового апетиту
Помаранчевий та зелений – це два самодостатні, яскраві кольори, які просто створені для кухонь та їдалень, оскільки підвищують апетит та настрій. Щоб не втомитися від великої кількості яскравих відтінків лайма, груші, трави та апельсина, використовуйте їх у пропорції 1:3. Найкраще тло для цього союзу – біле, а розбавити його зможуть включення рожевих, жовтих, блакитних відтінків.
Поєднання з рожевим – для весняного настрою на кухні та в душі
У природі рожевий, як колір троянд, півоній, тюльпанів, сакури та інших кольорів, завжди є сусідами із зеленим. Тому це ще одне гармонійне поєднання, яке нерідко вживається в дизайні інтер’єрів.
Щоб створити весняний настрій, поєднуйте ніжні відтінки (наприклад, салатовий, фісташковий) з рожевим кольором різної насиченості.
Яскравий мікс лаймового та фуксії повинен урівноважитись стриманим фоном (гортайте фото вправо).
Докладніше про рожевій кухні.
Поєднання з блакитним та синім – символ планети та гармонії
Блакитний та синій, як фарби неба та води, гармонійно доповнюють ніжні, слабонасичені зелені відтінки у наступній добірці фото.
Зелений в акцентах
Так як цей колір універсальний і поєднуємо з усіма фарбами веселки, його можна включати практично в інтер’єр будь-якої кухні у вигляді кімнатних рослин, аксесуарів, текстилю, предметів меблів та декору.
Читайте також: