7 правил, 30 прикладів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

7 правил, 30 прикладів

Незважаючи на наше радянське минуле, не варто відмовлятися від килима у декорі інтер’єру. Адже він може не лише доповнити та прикрасити його, а й стати яскравим центральним елементом в оформленні кімнати. Звичайно, прикрасити килимом сучасний простір — завдання не з легких, адже за своєю природою килим — норовливий соліст, який постійно намагається привернути до себе увагу. Незважаючи на це, ми розповімо вам про основні правила, які допоможуть органічно вписати його в будь-який інтер’єр.

Правило №1: килим не повинен відволікати увагу від інтер’єру

Вибираючи килим, пам’ятайте: він повинен відповідати стилю інтер’єру. Так, якщо меблі в кімнаті відрізняються яскравістю та оригінальним дизайном, віддайте перевагу килиму приглушених відтінків з непомітним візерунком. Однотонний килим чудово підкреслить дизайн меблів.

Правило № 2: яскравий килим – для спокійного інтер’єру

Якщо ж ваш інтер’єр відрізняється простотою та помірними фарбами, то це чудова нагода зробити килим центральним елементом інтер’єру. Щоб додати кольори та різноманітності простору, постіль посередині кімнати великий килим з яскравим чітким малюнком — він створить контрастне поєднання кольорів і зробить інтер’єр більш закінченим.

Правило №3: підбирати килим із урахуванням планування інтер’єру

Килим не тільки створює настрій інтер’єру, а й наголошує на особливості планування кімнати. Так, для відкритого простору найкраще вибрати великий килим із центральним медальйоном. А для маленького приміщення, навпаки, підійде килим із дрібним орнаментом або взагалі без нього.

Правило № 4: не стелити килим на всю площу кімнати

Щоб килим органічно вписався в інтер’єр, залиште від краю до стін близько півметра вільного простору. Нехай килим обрамляє смужка паркету або ламінату — так вам вдасться візуально розширити місце приміщення і підкреслити красу килима.

Правило № 5: використовувати властивості смугастого килима

Зрительно збільшити занадто короткий передпокій або кімнату можна за допомогою смугастого килима. Досягти максимального ефекту вам допоможуть килими з широкими смугами яскравих контрастних кольорів, таких як чорний, білий, червоний, синій, жовтий або фіолетовий.

Правило №6: підкреслювати форму килима

Використовуйте килими цілеспрямовано, виділяючи обідню зону або місце для відпочинку. Постелівши круглий килим у вітальні, ви зробите інтер’єр стильним та цікавим. Особливо ефектно килим круглої форми виглядатиме у поєднанні з такими ж круглими предметами інтер’єру — наприклад, журнальним столиком або люстрою.

Правило № 7: повторювати орнамент килима у предметах інтер’єру

Щоб килим став повноправною частиною інтер’єру, повторіть його малюнок у декоративних елементах інтер’єру – в оббивці меблів та подушок, а також у картинах. За рахунок подібної акцентної гри інтер’єр кімнати набуде завершеного вигляду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *