50 фото та 5 дизайн-підказок
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

50 фото та 5 дизайн-підказок



Раніше ми вже писали про те, як непросто вписати в інтер’єр кухні Фіолетовий колір. А як же справи з його найближчим родичем – бузковим відтінком? Безперечно працювати з ним набагато легше, адже він не такий похмурий і темний. Однак і він має свої особливості, які потрібно знати кожному, хто знаходиться на етапі планування або оновлення дизайну кухні.

Загальна характеристика кольору

Створюючи інтер’єр бузкової кухні, потрібно мати на увазі такі властивості цього кольору:

Вплив на людину: в малих дозах і не надто насичених відтінках заспокоює та утихомирює, знімає тривожність, але в масиві та при тривалому впливі починає наводити тугу і занурювати в меланхолію. Ще одна властивість — він знижує апетит.

Кому найбільше підходить: романтикам, жінкам, людям творчих професій, людям, які стежать за харчуванням.

В яких кухнях виглядає найкраще: на кухні, вікна якої виходять на південь.

Додатковий колір у спектрі: жовтий.

Найбільш відповідні стилі: поп-арт, кантрі, скандинавський і звичайно ж, прованс (на світлині).

5 секретів із застосування в інтер’єрі кухні

Порада 1. Безпрограшний прийом – бузковий в акцентах

У природі бузкові відтінки зустрічаються не часто, і дизайнери при колірному оформленні інтер’єрів воліють дотримуватися цього принципу.

Якщо бузкова кухня сподобається тільки найсміливішим оригіналам, то кухня з бузковими акцентами, але оформлена переважно в нейтральній гамі, виглядатиме універсально, затишно і свіжо. Як акценти можна використовувати: фартух, штори, світильник, оббивку стільців, посуд або настінний декор.

Акценти бузкового кольору в інтер'єрі кухні

  • В інтер’єрі кухні найкраще бузковий, аметистовий, лавандовий, фіолетовий, пурпуровий відтінки виглядають у вигляді текстилю: оббивки меблів, штор, скатертини, серветок, чохлів подушок, абажурів світильників та килимків.
  • Майте на увазі, що на тлі холодного бузкового відтінку, наприклад, на тлі лілового фартуха, їжа виглядатиме не надто апетитно, зате на рожево-бузковому фоні дуже приємно. Тому оформляючи робочу або обідню зону, намагайтеся вибирати декор (штори, фартух, посуд) у більш теплому відтінку бузкового. Втім, і холодні тони можна «зігріти» квітами-компаньйонами теплих відтінків і великою кількістю деревних фактур (наприклад, той же фіолетовий фартух можна доповнити дерев’яною стільницею).

Порада 2. Як правильно вибрати відтінки для оформлення стін та великих меблів?

Якщо ви хочете купити бузкову кухню або поклеїти на всі стіни бузкові шпалери, то ось які поради варто взяти на замітку:

  • Кухня у бузковому кольорі в чистому вигляді підійде лише для дуже сучасних інтер’єрів у скандинавському стилі або у стилі поп-арт. Більш універсальний варіант — кухонний гарнітур з фасадами сіро-бузкового відтінку. Обидва приклади представлені нижче.
Сіро-бузковий гарнітур в інтер'єрі кухні-вітальні

Гарнітур в інтер’єрі кухні-вітальні

Бузкова кухня у стилі поп-арт

У стилі поп-арт

  • Для оформлення стін можна використовувати шпалери або фарбу будь-якого відтінку від лілового до пурпурового, але краще вибирати світлі тони, які візуально збільшують простір і не з’їдають природне освітлення.

Світло-лілові стіни в інтер'єрі маленької кухні-їдальні

  • Вибираючи шпалери або фарбу для стін, враховуйте, що для кухонь, що виходять вікнами на північ і погано освітлюваних, більше підійдуть рожеві відтінки, а ось для «південних» — будь-які, у тому числі холодні тони з домішкою синього та блакитного.

Порада 3. Як розбавити бузковий колір

У якій би пропорції ви не використовували бузковий колір – у ролі основного чи акцентного – його обов’язково потрібно розбавляти нейтральними відтінками.

  • Білий колір — Ідеально поєднується з бузковим, робить його свіжим, елегантним і не таким сумним. Біло-бузковим можуть бути і меблі, і штори, і шпалери, і текстиль. Особливо актуальна така комбінація для маленьких та «північних» кухонь.
  • Зробити кухню у бузкових тонах більш затишною можна за допомогою достатку натуральних коричневих та бежевих фарб, наприклад, дерев’яних та кам’яних матеріалів. Так, наприклад, світло-лілова кухня на фото нижче завдяки дерев’яній стільниці, плетеним стільцям, кам’яній підлозі та білим стінам цілком гармонійна в стилі кантрі.

Порада 4. Секретна зброя дизайнера – вершковий відтінок жовтого, бронза та золото

Як відомо, найяскравіші та гармонійні поєднання кольорів виходять із двох протилежностей спектру. Бузковий — це слабонасичений фіолетовий, тому для нього, як і для його «батька», додатковим кольором є жовтий. Однак у чистому вигляді жовтий і лимонний кольори в поєднанні з нашим героєм будуть виглядати аж надто контрастно, тому віддавайте перевагу світлим, вершковим відтінкам.

Поєднання бузкового та вершкового відтінку в інтер'єрі їдальні

Поєднання бузкового та вершкового відтінку в інтер'єрі їдальні

  • Бронза і золото – теж чудово виглядають у парі з усіма відтінками бузкового. Меблева фурнітура, елементи малюнка шпалер, деталі побутової техніки, карниз для штори, рамки для фото та картин, столові прилади та інші аксесуари ушляхетнять інтер’єр бузкової кухні. Здавалося б, дрібниця, але на практиці цей простий прийом виявляється дуже ефективним. Головне тут – знати міру.

Бронза та бузковий колір в інтер'єрі кухні

Порада 5. Також добре поєднується з…

Отже, кілька вдалих поєднань ми вже відзначили, а які кольори можуть гармонійно сусідити з об’єктом нашого аналізу?

  • У монохромній гамі — бузковий, фіолетовий, фіолетовий, синій, рожевий і блакитний.

Інтер'єр кухні в монохромній гамі в бузкових тонах

  • У контрастній гамі: холодний бузковий може поєднуватися з відтінками червоного та помаранчевого у ретро-інтер’єрах у стилі поп-арт. А ось у поєднанні з чорним кольором світло-лілові тони відмінно виглядатимуть в інтер’єрі кухні в скандинавському стилі. Вдалий приклад такого дизайну на фото нижче.

Чорно-бузкова кухня

  • У нейтральній гамі: з усіма природними фарбами – білим, бежевим, коричневим, сірим, зеленим.

Окремо варто виділити зелений колір, який у природному середовищі завжди оточує ніжні квіти бузку, флоксу, лаванди, дзвіночків, гортензій та інших рослин. Як відомо, природа ніколи не помиляється в колористці, тому плануючи дизайн кухні, обов’язково розбавте основну гаму зеленим хоча б у вигляді кімнатних рослин і ось побачите, інтер’єр стане більш затишним та живим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:15 Середня оцінка: 4,87 із 5)
50 фото та 5 дизайн-підказок Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *