види та рішення, оздоблення стін
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

види та рішення, оздоблення стін





Стінові панелі для кухні (65 фото): види та рішення

У процесі приготування поверхні на кухні стикаються зі звичними викликами – перепадом температур і підвищеною вологістю повітря. Виходячи з цього, важливо підібрати покриття, яке буде не тільки привабливим зовні, але й універсальним у практичному плані. Обом цим параметрам відповідають стінові панелі. Широкі можливості підбору матеріалів та кольорів роблять такі поверхні оптимальним рішенням для інтер’єрів будь-якого типу.

Характеристики та особливості

Оздоблення стіновими панелями – відмінне рішення для кухні. Надійність та практичність матеріалу дозволяє йому утримувати статус одного з найпопулярніших способів оформлення фартуха. Розглянемо докладніше основні переваги та недоліки такого виду облицювання:

— Переважна частина панелей відрізняється невисокою вартістю, яка є прийнятною практично для кожного споживача – різновиди середньої цінової категорії не менш привабливі, ніж ті ж плиткові вироби, але при цьому обходяться набагато дешевше;

— Продукція виробляється з міцної загартованої сировини, що гарантує її міцність та надійність. Таке облицювання не руйнуватиметься від контактів з меблями та каструлями;

— Приємний бонус – це утеплення та звукоізоляція, що дуже актуально для квартири у багатоповерховому будинку;

— Підбирайте продукцію, виходячи з того, наскільки легко її встановити, багато панелі не викликають у вас труднощів та непотрібного головного болю з цього приводу;

— Поверхні легко піддаються чищенню та догляду, навіть агресивними очисними засобами, а для кухні це справжня необхідність.

Що стосується недоліків, то можна позначити кілька пунктів для певних матеріалів: стінові панелі із пластику легко пошкоджуються, а МДФ-панелі можуть зіпсуватися від постійного контакту з водою, тому їх небажано використовувати як фартух.

Стінові панелі для кухні - Характеристики та особливості
Стінові панелі для кухні - Характеристики та особливості

Види стінових панелей для кухні

Стінові панелі розрізняються за формою виготовлення, характеристиками та матеріалами, з яких вони виготовлені. Поговоримо про перші дві позиції! Термостійкі вироби не спалахнуть при пожежі та не зіпсуються, якщо їх встановити на близькій відстані від плити. Вологостійкі варіанти можна монтувати біля миття. Самоклеючі панелі – це ПВХ та МДФ панелі з шаром клею зі зворотного боку, вони досить прості в установці.

Виходячи з форми конструкції, розрізняють такі різновиди:

— Листові панелі досить габаритні, що полегшує процес монтажу, і його можна провести в досить стислий термін. Вони можуть виконуватися в різноманітних колірних варіаціях, що розширює можливості декору приміщень різного типу.

— Плиткова продукція, як правило, має квадратну форму, а стандартний розмір кожної сторони становить 30 см. Досить цікаво виглядають панелі з деревним візерунком, встановлені на різних рівнях і під кутом, особливо, якщо вони підсвічуються світлодіодними лампами.

— Рейкова структура характерна для поверхонь з довжиною 2,5 м і шириною 30 см. Такі панелі легкі в установці — їх потрібно просто закріпити на решетуванні за допомогою саморізів або скоб. Покриття, що розташовані горизонтально, візуально збільшать приміщення вшир, а вертикально – у довжину. Якщо до цього додати світлий відтінок, то ефект зорового збільшення зросте багаторазово.

Види стінових панелей для кухні
Види стінових панелей для кухні
Види стінових панелей для кухні

Матеріали для кухонних стінових панелей

Підбирати матеріали для облицювання кухонних поверхонь слід, виходячи з їхньої зовнішньої привабливості, показників якості, стійкості до температурних впливів та забруднення, а також можливості очищення агресивними засобами, що видаляють складні плями. Виходячи з цього, орієнтуйтеся на такі матеріали.

Панелі МДФ – варіант, що пристосований до умов кухні. Він витримає контакт з вологим середовищем та рідинами, різного роду фізичні дії, навантаження. Легкість догляду та встановлення – ті переваги, за які разом із можливостями звукоізоляції цінують цей матеріал.

Поверхні з дерева зададуть атмосферу всьому приміщенню, використовуйте в сучасному скандинавському стилі, кантрі. Довговічність і міцність забезпечать надійне вкладення фінансових коштів, хоча такі панелі можуть бути не дуже бюджетними (наприклад, дуб або кедр).

Пластикові покриття універсальні, виробники пропонують широкий спектр різних відтінків та структур. У той же час вироби прості в установці та практичні в експлуатації. Багато хто вважає, що панелі із пластику – це дешевий та неякісний матеріал, проте деякі моделі виглядають дуже ефектно. Скажімо, білі поверхні зможуть створити гарний контраст із грубою цегляною кладкою.

Скляні панелі відрізняються не найнижчою вартістю, але їх не обов’язково використовувати на всіх поверхнях кухні. Достатньо обладнати за допомогою кухонний фартух. Деякі варіації таких панелей виглядають не дуже естетично та стильно – строкаті квіти, фрукти, нічне місто, проте можна підібрати і вельми привабливі моделі – монохромні, матові, рифлені чи просто з симпатичним ненав’язливим малюнком. Правильно підібране скло привнесе в приміщення легкість та легкість.

Деякі інтер’єри гармонійно впишуться панелі з нестандартних матеріалів: натуральний камінь, метал, гіпс, шкіра. Це не найпрактичніше рішення для кухні, але якщо ви не часто проводите час за приготуванням їжі, такий варіант цілком має право на існування. При цьому деякі види каменю дуже практичні і не вимагають складного догляду, але привносять в стандартну кухню ноти стриманого шику. Нетривіальний образ приміщення можна створити, використовуючи панелі гіпсу з ефектом тривимірності.

Стінові панелі для кухні - Матеріали
Стінові панелі для кухні - Матеріали
Стінові панелі для кухні - Матеріали
Стінові панелі для кухні - Матеріали

Колірні рішення

Найбільш широкий спектр кольору пропонують панелі із пластику та скла, а деякі поверхні краще не позбавляти природного забарвлення.

Білі стінові панелі для кухні

Відтінки білого універсальні та впишуться у будь-який інтер’єр. Як відомо, такі тони розширюють простір, а також чудово поєднуються з усіма комбінаціями кольорів. Білими можуть бути поверхні, виготовлені з будь-якого матеріалу. Вони створять атмосферу свіжості та чистоти. Потурбуватися варто хіба що про регулярне очищення площин, але і це не стане для вас великою проблемою, адже сучасні засоби для чищення легко впораються з цим завданням.

Білі стінові панелі для кухні
Білі стінові панелі для кухні

Темні стінові панелі для кухні

Чорні, темно-сірі та темно-коричневі поверхні виглядають дуже стильно та стримано. Вони не виглядатимуть нудно і одноманітно, якщо, наприклад, підібрати кухонний гарнітур у контрастному білому відтінку, а зменшити холодно-похмурий ефект можна деревними мотивами або іншими теплими тонами. Більше того, якщо ви хочете створити темну, чорну кухню, але розміри приміщення не дозволяють цього зробити, обмежтеся світлою базою як тло, а одну стіну або фартух оформіть бажаним темним.

Темні стінові панелі для кухні
Темні стінові панелі для кухні

Сині панелі для кухні

Сині, блакитні тони відтворюють у пам’яті чудові моменти відпочинку на березі моря чи озера, вони також дублюють відтінки ясного неба, а тому навіюють спокій та душевну рівновагу. Це холодні відтінки, тому використовувати їх варто обмежено, в приміщеннях, де вікна виходять на сонячну сторону, або розбавляти теплими квітами. Наприклад, додайте бежевий, молочний, кремовий, вершковий, піщаний, а також деревину – такі поєднання найвиграшніші для всіх варіацій синього.

Сині стінові панелі для кухні
Сині стінові панелі для кухні

Жовті стінові панелі для кухні

Життєрадісна палітра дуже актуальна для територій із тривалою зимою – вона нівелює нестачу сонячного світла. При цьому гамма жовтого відрізняється різноманітністю — підберіть лимонний, гірчичний, канарковий, ванільний, банановий, кульбабовий тон, виходячи з власного смаку, параметрів та стилю приміщення.

Жовті стінові панелі для кухні
Жовті стінові панелі для кухні

Стінові панелі для кухні в деревних відтінках

Дерево відрізняється особливою популярністю та любов’ю декораторів. Оформлення із застосуванням деревних деталей виглядає затишно та свіжо, а також підходить для всіх сучасних стильових течій. Намагайтеся залишати та підкреслювати природне забарвлення, разом зі світлими тонами він привнесе ноти природності та природної привабливості.

Стінові панелі для кухні в деревних відтінках
Стінові панелі для кухні в деревних відтінках

Установка стінових панелей

Існує кілька основних способів встановлення панелей. Скидали найлегше закріпити рідкими цвяхами. Але перед самим процесом необхідно розрівняти основу, а також переконатися, що вона чиста та суха. Металопрофілі допоможуть у встановленні на нерівну поверхню. Спершу монтується металопрофіль, а потім безпосередньо на ньому фіксуються панелі. Інший варіант — встановити решетування і до нього прикріпити панелі, використовуючи степлер або скоби.

Також можна використовувати дерев’яні решетування – шурупами зафіксуйте дерев’яні брусочки прямокутної форми так, щоб вони були розташовані паралельно. Зробити цю роботу якісно, ​​акуратно та рівно допоможе рівень.

Як було зазначено вище, найлегша установка застосовна до виробів з МДФ. Проведіть розмітку для правильного розташування рейок. Зберіть з них каркас, прораховуючи їх довжину та кількість. Наріжте планки ножівкою та прикрутіть їх до поверхні стіни перфоратором. Для рівної каркасної основи натягніть та прикрутіть перемички.

На останньому етапі обшийте панелями каркас, прикручуючи їх до рейок. Готову поверхню по периметру обов’язково закріпіть плінтусами.

Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.

Стінові панелі для кухні – фото

Ще більше цікавих ідей для оформлення кухонних поверхонь стіновими панелями ви знайдете у нашій фотогалереї. Бажаємо вам натхнення та приємного перегляду!

Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.
Стінові панелі для кухні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *