Як узгодити колірну палітру в інтер'єрі різних кімнат
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як узгодити колірну палітру в інтер’єрі різних кімнат


Незважаючи на велику кількість рекомендацій та дизайнерських прийомів, при виборі палітри для житлового простору є лише одна успішна стратегія – слухати себе, шукати те, що відгукується. Однак, декоратори і колористи не були б настільки затребувані, якщо без їхньої участі так просто можна було примирити «подобається» та «правильно». Одна з найпоширеніших ситуацій, коли люди беруться за оформлення інтер’єру самостійно – це неузгодженість у палітрі загалом.

Тобто в кожній окремій кімнаті все може бути оформлено непогано, але приміщення не мають нічого спільного. Так бути не повинно, адже різні частини квартири чи будинку не можуть існувати окремо, в результаті не уникнути відчуття хаосу та дисгармонії. Розберемося, як уникнути цієї помилки.

001.jpg

Перше, що потрібно зробити – продумати, який колір буде провідним в інтер’єрі квартири. Навіть якщо у всіх кімнатах планується використовувати різні відтінки, має бути один колір, який їх логічно поєднуватиме. Як мінімум, лідируючий тон застосовується для обробки загальних зон: коридору, передпокою, холу. Особливо це важливо врахувати в тому випадку, якщо планування відкритого типу, тоді виділяється сполучна кімната (зазвичай це зона вітальні), де також використовується колір, що лідирує.

002.jpg

Якщо вам дуже важлива колірна різноманітність у дизайні будинку, можна трохи схитрувати та узгоджувати палітру лише тих приміщень, що візуально між собою пов’язані. Йдеться про кути огляду, коли, наприклад, стоячи у вітальні, ви добре бачите їдальню, а зі спальні відкривається вид на частину холу. Продумайте, чи кольори таких приміщень виглядатимуть логічним продовженням один одного.

003.jpg

Ще один прийом, здатний спростити завдання, полягає в тому, щоб підібрати відтінки однієї температурної групи. Комусь ближче холодні кольори, наприклад, блакитні, бірюзові, білі, зелені, а комусь хочеться бачити в інтер’єрі виключно теплу гаму, що складається з помаранчевих, коричневих, бежевих кольорів. Проаналізуйте, яка вам ближче та працюйте тільки з нею.

004.jpg

Хорошим рішенням може стати і обмеження палітри кольорів, аж до двох або трьох основних кольорів. Не бійтеся, що інтер’єр виглядатиме нудно, адже мова лише про кольори, а кількість їх відтінків ніхто не обмежує. Тобто можна, наприклад, вибрати синій як основний, тоді для стін підійде ніжно-блакитний, для меблів темний сіро-блакитний, а як акценти будь-які яскраві варіації синього.

005.jpg

«Вимкніть» колір там, де це можливо. Якщо вам подобається використовувати яскраві поєднання кольорів, але інтер’єр при такому підході перевантажений кольором і виглядає не дуже гармонійно, то варто прибрати активний колір хоча б там, де це не так важливо для вас. Наприклад, у ванній або санвузлах, коморі або у передпокої, тобто в тих зонах, де ми проводимо трохи часу. Таким чином, можна здорово знизити загальну колірну наповненість інтер’єру будинку.

006.jpg

Правильна робота з аксесуарами завжди гарантує успіх, тому не нехтуйте цим етапом при декоруванні інтер’єру. Саме через аксесуари можна найбезпечніше ввести яскравий колір. До того ж, невеликі предмети набагато простіше замінити, якщо захочеться чогось нового. Нейтральна база та яскраві акценти – це класичний прийом, який актуальний завжди.

007.jpg

Коли потрібно створити цілісність у колірній палітрі всього будинку, це також дуже зручно робити через аксесуари. Виберіть один або два акцентні кольори, наприклад, для вітальні. Далі можна використовувати лише один з них у дизайні кухні, спальні, їдальні.

008.jpg

Акценти можуть бути як зовсім невеликими, так і дуже великими – килим, крісло чи штори. У будь-якому випадку, повторюваний акцентний відтінок стане ідеальною ланкою для всіх кімнат.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *