
Жовтий колір в інтер’єрі кухні – ідеї дизайну (100 фото)
Жовтий колір має властивість бадьорити, налаштовувати на спілкування, стимулювати розумову активність, а також травлення та апетит, тому найчастіше він використовується саме в дизайні кухонь, а не спалень та віталень. Але в той же час, це один із найнебезпечніших кольорів у спектрі, який швидко набридає і починає втомлювати. Тому використовувати його потрібно в правильних пропорціях, поєднаннях і відтінках.
Кому рекомендується: жовта кухня або кухня з жовтими кольоровими акцентами підійде, перш за все, сангвінікам, товариським, життєрадісним, впевненим у собі оптимістам.
Для якої кухні більше підходить: для темних кухонь, вікна яких виходять на північ, а також маленьких кухонь.
5 основних правил колористики
- Жовтий колір візуально робить поверхні або предмети меблів об’ємнішими, але при цьому «легшими». Наприклад, жовта кухня здаватиметься трохи більшою, ніж вона є насправді, але при цьому не здаватиметься дуже масивною. Якщо ж ви поклеїти шпалери лимонного кольору на одну стіну, то вона візуально розширюватиме простір і візуально підніматиме стелю.
- Майте на увазі, при тривалому впливі велика кількість жовтих фарб в дизайні кухні починає дратувати і втомлювати. Тому краще не використовувати жовтий в інтер’єрі як фон та основу кольорової гами. Набагато гармонійніше виглядає у вигляді колірних акцентів: у декорі, посуді, невеликих предметах меблів. Наприклад, щоб внести потрібний імпульс енергії в нудний простір, достатньо повісити на вікна жовті штори, як показано на фото нижче.
З цієї ж причини вкрай небажано оформляти всі стіни на кухні в яскравих та насичених тонах: лаймовому, лимонному, канарковому тощо. Але ви можете оформити жовтим лише одну стіну, наприклад, в обідній зоні або фрагмент стіни, наприклад фартух.
Приклади виділення акцентної стіни жовтими шпалерами дивіться у наступній добірці фото (гортайте праворуч):
- Цей колір подібно до сонячних променів наповнює простір світлом і відчуттям тепла. Саме тому він рекомендується темним кухням, вікна яких виходять на північний бік. А ще ілюзія сонця в інтер’єрі особливо актуальна для нас як мешканців північної країни із затяжними зимами.
- Жовтий колір досить практичний, тому можна оформити робочі зони — фартух або стільницю. До того ж, жовтий фартух візуально зробить маленьку або вузьку кухню трохи ширше.
- Майте на увазі, що яскраві відтінки більше використовуються для оформлення сучасних кухонь, наприклад, скандинавському стилі.
На кухні ж у класичному стилі, кантрі, американська класика або в стилі прованс будуть доречні приглушені тони: гірчичний, оливковий, пісочний, світло-жовтий, кремовий, лляний, палевий, персиковий. До речі, цими стриманими відтінками можна оформляти як стіни, так і кухонний гарнітур.
І ще одна порада: якщо ви тільки плануєте дизайн майбутньої кухні, то постарайтеся вибрати шпалери або фарбу для стін тільки після того, як ви визначитеся з вибором гарнітура, фартуха, техніки, штор та ін.
7 вдалих поєднань для кухні
Які кольори гармонійно поєднуються із жовтим? Насправді скласти йому пару можуть не так багато відтінків. Зорієнтуватися в цьому питанні вам допоможуть поєднання, які зустрічаються в природі та кілька наших порад:
- Теплі жовті тони добре поєднуються з теплими помаранчевими, червоними, коричневі квіти. А холодні відтінки (наприклад, лимонний) поєднуються з холодними кольорами – блакитним, бузковим, сірим, сріблястим.
- Вдалі колористичні поєднання можуть бути контрастними, нейтральними та монохромними.
Комбінація з білим
Союз жовтого з білим – найуніверсальніший та найпоширеніший у дизайні інтер’єрів. Білий врівноважує теплоту жовтого, створює ефект свічення, атмосферу свіжості та прохолоди.
Комбінація із сірим
Сірий так само, як і білий, врівноважує жовтий, а сам у його оточенні стає не таким нудним і похмурим. Цей союз доречний на кухні як у сучасному, так і в класичному стилі. Відтінки сірого можуть бути будь-які — від асфальтового до графітового, але для маленької кухні краще використовувати тільки світло-сірі тони. Давайте розглянемо наступну вибірку фото дизайну сіро-жовтих кухонь.
Комбінація із чорним
Якщо чорно-жовтий мікс гарний в логотипі стільникового оператора або на дорожніх знаках, то на кухні чорний з жовтим потрібно поєднувати дуже обережно, але це цілком можливо, якщо витримати їх у правильних пропорціях і розбавити гаму білими фарбами. Приклади чорно-жовтих кухонь подаємо нижче.
Комбінація з синім та блакитним
Наступна добірка фото присвячена союзу фарб неба та сонця, який можна назвати найгармонічнішим із усіх можливих. Холодність синього врівноважує яскраву теплоту жовтого. Щоб жовто-синя кухня не вийшла надто яскравою, краще використовувати приглушені відтінки основного кольору та доповнити гаму домінуючим білим тлом.
Докладніше про блакитний колір в інтер’єрі кухні читайте тут.
Комбінація з рожевим та фіолетовим
Комбінація з рожевим, фіолетовим та бузковим у природі зустрічається у кольорах першоцвітів, цикламенів, примул, медуниць та вербен. Погляньте на цю світло-сіру кухню з жовтими шторами та стелею – саме фіолетовий текстиль оживив цей спокійний інтер’єр.
Наступна добірка фото кухонь у найніжнішій гамі.
Комбінація із зеленим
Зелений виходить зі змішування жовтої фарби із синьою, тому дуже близький до нашого героя. У природі його союз із зеленими відтінками зустрічається дуже часто, тому ви можете сміливо використовувати цю пару на своїй кухні, наприклад, у фартуху як на фото нижче.
Жовто-зелена кухня яскравих відтінків чудово виглядає у сучасному дизайні.
А приглушені тони прикрасять кухню у класичному стилі.
Комбінація з коричневим та бежевим
І нарешті, якщо яскрава гама не для вас і ви тяжієте до нейтральних поєднань, то сміливо використовуйте бежеві та дерев’яні відтінки як тло, доповнюйте дерев’яні меблі жовтим декором, а вікна традиційної кухні прикрашайте жовтими шторами. Розбавити «теплу» ідилію зможе холодний сірий, а також контрастний чорний та білий.
Читайте також:

