Жовтий колір в інтер'єрі кухні – ідеї дизайну (100 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Жовтий колір в інтер’єрі кухні – ідеї дизайну (100 фото)Жовтий колір має властивість бадьорити, налаштовувати на спілкування, стимулювати розумову активність, а також травлення та апетит, тому найчастіше він використовується саме в дизайні кухонь, а не спалень та віталень. Але в той же час, це один із найнебезпечніших кольорів у спектрі, який швидко набридає і починає втомлювати. Тому використовувати його потрібно в правильних пропорціях, поєднаннях і відтінках.

Кому рекомендується: жовта кухня або кухня з жовтими кольоровими акцентами підійде, перш за все, сангвінікам, товариським, життєрадісним, впевненим у собі оптимістам.

Для якої кухні більше підходить: для темних кухонь, вікна яких виходять на північ, а також маленьких кухонь.

5 основних правил колористики

  1. Жовтий колір візуально робить поверхні або предмети меблів об’ємнішими, але при цьому «легшими». Наприклад, жовта кухня здаватиметься трохи більшою, ніж вона є насправді, але при цьому не здаватиметься дуже масивною. Якщо ж ви поклеїти шпалери лимонного кольору на одну стіну, то вона візуально розширюватиме простір і візуально підніматиме стелю.

Жовтий колір в інтер'єрі кухні

  1. Майте на увазі, при тривалому впливі велика кількість жовтих фарб в дизайні кухні починає дратувати і втомлювати. Тому краще не використовувати жовтий в інтер’єрі як фон та основу кольорової гами. Набагато гармонійніше виглядає у вигляді колірних акцентів: у декорі, посуді, невеликих предметах меблів. Наприклад, щоб внести потрібний імпульс енергії в нудний простір, достатньо повісити на вікна жовті штори, як показано на фото нижче.

З цієї ж причини вкрай небажано оформляти всі стіни на кухні в яскравих та насичених тонах: лаймовому, лимонному, канарковому тощо. Але ви можете оформити жовтим лише одну стіну, наприклад, в обідній зоні або фрагмент стіни, наприклад фартух.

Приклади виділення акцентної стіни жовтими шпалерами дивіться у наступній добірці фото (гортайте праворуч):

  1. Цей колір подібно до сонячних променів наповнює простір світлом і відчуттям тепла. Саме тому він рекомендується темним кухням, вікна яких виходять на північний бік. А ще ілюзія сонця в інтер’єрі особливо актуальна для нас як мешканців північної країни із затяжними зимами.
  2. Жовтий колір досить практичний, тому можна оформити робочі зони — фартух або стільницю. До того ж, жовтий фартух візуально зробить маленьку або вузьку кухню трохи ширше.
  1. Майте на увазі, що яскраві відтінки більше використовуються для оформлення сучасних кухонь, наприклад, скандинавському стилі.

Жовті акценти в інтер'єрі кухні у скандинавському стилі

На кухні ж у класичному стилі, кантрі, американська класика або в стилі прованс будуть доречні приглушені тони: гірчичний, оливковий, пісочний, світло-жовтий, кремовий, лляний, палевий, персиковий. До речі, цими стриманими відтінками можна оформляти як стіни, так і кухонний гарнітур.

Жовта кухня та їдальня в класичному стилі

І ще одна порада: якщо ви тільки плануєте дизайн майбутньої кухні, то постарайтеся вибрати шпалери або фарбу для стін тільки після того, як ви визначитеся з вибором гарнітура, фартуха, техніки, штор та ін.

7 вдалих поєднань для кухні

Які кольори гармонійно поєднуються із жовтим? Насправді скласти йому пару можуть не так багато відтінків. Зорієнтуватися в цьому питанні вам допоможуть поєднання, які зустрічаються в природі та кілька наших порад:

  1. Теплі жовті тони добре поєднуються з теплими помаранчевими, червоними, коричневі квіти. А холодні відтінки (наприклад, лимонний) поєднуються з холодними кольорами – блакитним, бузковим, сірим, сріблястим.
  2. Вдалі колористичні поєднання можуть бути контрастними, нейтральними та монохромними.

Вдалі поєднання з жовтим кольором в інтер'єрі кухні

Комбінація з білим

Союз жовтого з білим – найуніверсальніший та найпоширеніший у дизайні інтер’єрів. Білий врівноважує теплоту жовтого, створює ефект свічення, атмосферу свіжості та прохолоди.

Біла кухня з жовтими акцентами

Комбінація із сірим

Сірий так само, як і білий, врівноважує жовтий, а сам у його оточенні стає не таким нудним і похмурим. Цей союз доречний на кухні як у сучасному, так і в класичному стилі. Відтінки сірого можуть бути будь-які — від асфальтового до графітового, але для маленької кухні краще використовувати тільки світло-сірі тони. Давайте розглянемо наступну вибірку фото дизайну сіро-жовтих кухонь.

Жовто-сіра їдальня у класичному стилі

Сірий та жовтий колір в інтер'єрі кухні

Сірий та жовтий колір в інтер'єрі кухні

Сірий та жовтий колір в інтер'єрі кухні

Сірий та жовтий колір в інтер'єрі кухні

Темно-сірий та жовтий колір в інтер'єрі кухні

Темно-сірий та жовтий колір в інтер'єрі кухні

Комбінація із чорним

Якщо чорно-жовтий мікс гарний в логотипі стільникового оператора або на дорожніх знаках, то на кухні чорний з жовтим потрібно поєднувати дуже обережно, але це цілком можливо, якщо витримати їх у правильних пропорціях і розбавити гаму білими фарбами. Приклади чорно-жовтих кухонь подаємо нижче.

Поєднання жовтого та чорного в інтер'єрі кухні

Поєднання жовтого та чорного в інтер'єрі кухні

Поєднання жовтого та чорного в інтер'єрі кухні

Поєднання жовтого та чорного в інтер'єрі кухні

Комбінація з синім та блакитним

Наступна добірка фото присвячена союзу фарб неба та сонця, який можна назвати найгармонічнішим із усіх можливих. Холодність синього врівноважує яскраву теплоту жовтого. Щоб жовто-синя кухня не вийшла надто яскравою, краще використовувати приглушені відтінки основного кольору та доповнити гаму домінуючим білим тлом.

Жовто-синя кухня

Блакитний і жовтий в інтер'єрі кухні

Блакитний і жовтий в інтер'єрі кухні

Обідня зона у жовто-синій гамі

Блакитний і жовтий в інтер'єрі кухні

Докладніше про блакитний колір в інтер’єрі кухні читайте тут.

Комбінація з рожевим та фіолетовим

Комбінація з рожевим, фіолетовим та бузковим у природі зустрічається у кольорах першоцвітів, цикламенів, примул, медуниць та вербен. Погляньте на цю світло-сіру кухню з жовтими шторами та стелею – саме фіолетовий текстиль оживив цей спокійний інтер’єр.

Жовтий та фіолетовий в інтер'єрі кухні

Наступна добірка фото кухонь у найніжнішій гамі.

Рожевий та жовтий в інтер'єрі кухні

Рожевий та жовтий в інтер'єрі кухні

Комбінація із зеленим

Зелений виходить зі змішування жовтої фарби із синьою, тому дуже близький до нашого героя. У природі його союз із зеленими відтінками зустрічається дуже часто, тому ви можете сміливо використовувати цю пару на своїй кухні, наприклад, у фартуху як на фото нижче.

Жовтий та зелений колір у фартуху

Жовто-зелена кухня яскравих відтінків чудово виглядає у сучасному дизайні.

А приглушені тони прикрасять кухню у класичному стилі.

Зелений та жовтий в інтер'єрі класичної кухні

Зелений і жовтий в інтер'єрі кухні в стилі кантрі

Комбінація з коричневим та бежевим

І нарешті, якщо яскрава гама не для вас і ви тяжієте до нейтральних поєднань, то сміливо використовуйте бежеві та дерев’яні відтінки як тло, доповнюйте дерев’яні меблі жовтим декором, а вікна традиційної кухні прикрашайте жовтими шторами. Розбавити «теплу» ідилію зможе холодний сірий, а також контрастний чорний та білий.

Коричневий та жовтий в інтер'єрі кухні

Коричневий та жовтий в інтер'єрі кухні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:47 Середня оцінка: 4,62 із 5)
Жовтий колір в інтер'єрі кухні – ідеї дизайну (100 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *