Телевізор на кухні – ідеї та правила розміщення, поради щодо вибору (ФОТО)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Телевізор на кухні – ідеї та правила розміщення, поради щодо вибору (ФОТО)



Телевізор сьогодні – це невід’ємна частина вітальні, зручне доповнення до спальні та звичний для багатьох атрибут кухні, адже в середньому ми проводимо на ній від 1 до 5 годин щодня. Вранці кухонний телевізор допомагає нам прокинутися, обіди та вечері робить цікавіше, а домогосподаркам з ним набагато веселіше готувати. Але чи так він потрібен у цьому місці? Це залежить від кількості домочадців, їх звичок та площі квартири. Якщо ви впевнені, що телевізор на кухні вам необхідний, варто вирішити, як розмістити телевізор на кухні так, щоб він не захаращував простір і дивитися його було зручно.

Готуємось до покупки

Вибір телевізора на кухню – відповідальна річ. Вам треба мати на увазі наступні рекомендації:

  • Вибрати техніку потрібно відповідно до розмірів приміщення;
  • Повісити телевізор потрібно, щоб він не заважав приготуванню їжі та її прийому, тому наперед визначте для нього місце;
  • На кухні техніка має бути компактною та стійкою.

Порада! Якщо вам цікаві нестандартні дизайнерські рішення, перегляньте наступні фото. Серед високотехнологічних моделей можна знайти унікальні – це і телевізор, що вбудовується для кухні, і відкидна або поворотна панель.

поворотні та вбудовані телевізори в інтер'єрі

Розгляньмо, як діагональ екрана телевізора залежить від площі кухні.

Базові рекомендації тут такі:

  1. Для стандартних кухонь, де площа кухні не перевищує 9 кв. метрів, варто вибрати телевізор із діагоналлю 20 і менше дюймів.
  2. В кухнях площею до 15 кв. метрів краще встановлювати моделі до 25 дюймів.
  3. У просторих приміщеннях можна повісити телевізор із 36-дюймовою діагоналлю.

ТБ на великій кухні

  1. Якщо кухня об’єднана з вітальнею або йдеться про квартиру-студію, то в габаритах техніки можна себе не обмежувати — головне, правильно вибрати місце, де ви вішатимете на стіну або ставитиме телевізор з діагоналлю понад 40 дюймів.

Порада! Якщо ви помножите довжину кімнати на 6, отримаєте мінімальний розмір телевізійної діагоналі в дюймах. І комфортний перегляд програм буде вам забезпечено.

І ще трохи фактів – великий телевізор бажано дивитися з відстані не менше ніж 2,5 метри, а якщо розміри техніки – близько 15-20 дюймів, то відстань скорочується до 1,5-2 метрів. Вам повинно бути добре видно все, що відбувається на екрані, але так, щоб не потрібно було наближатися/відходити від телевізора.

Не менш важливим нюансом при виборі телевізора для кухні є кут огляду. Техніку потрібно вішати на стіну так, щоб екран добре проглядався і не відсвічувався з усіх точок кухні. Кут огляду залежить від матриці моделі – чим він більший, тим дорожча модель.

Технічні характеристики

ТБ на кухні повинен забезпечувати якісне зображення навіть при перегляді з невеликої відстані. Тому техніка обов’язково повинна мати високий рівень контрастності та дозволу.

Існує такі типи:

  1. LED-телевізори забезпечують якісне зображення завдяки високій роздільній здатності. Ви зможете дивитися їх із будь-яких точок. Крім того, вони економічні у плані енергоспоживання (на 40% нижче порівняно зі стандартними моделями) і можуть бути дуже тонкими (останні моделі). Єдиний нюанс – ціна такого задоволення висока.
  2. LCD-варіанти представляють оптимальне поєднання якості та ціни. Але точки перегляду тут будуть обмежені – не під кожним кутом забезпечиться чітке та якісне зображення. Втім, цю проблему можна вирішити — для цього потрібно вибрати спеціальне кріплення, що обертається на стіну — кронштейн. Майстри зможуть зробити такий пристрій і своїми руками – головне, визначити, на якій висоті краще розташувати техніку.
  3. Плазмові моделі — це зображення, що отримується завдяки світінню люмінофора під дією ультрафіолетових променів. Такий екран не потребує додаткового підсвічування, оскільки кожен плазмовий осередок — незалежне світлове джерело. Проте всі плазмові моделі – великі, їхня мінімальна діагональ – 32 дюйми, так що вони гармонійно впишуться в кухню не менше 16 кв. метрів.

Ви можете вибрати великий або маленький телевізор на кухню, віддавати перевагу сучасному високотехнологічному або традиційному дизайну, знайти відкидну або вбудовану панель, купити такий же телевізор, як для вітальні. Головне – оцінити, які функціональні можливості техніки вам справді будуть потрібні на кухні, щоб не переплачувати даремно.

Зручно, коли модель вже буде вбудований ефірний цифровий тюнер. Таким чином, ви зможете суттєво скоротити кількість дротів на кухні. Бажаєте насолоджуватися улюбленим відео чи домашніми зйомками? Тоді потрібно, щоб техніка оснащувалась USB-портом. Режим слайд-шоу для перегляду сімейних фото, вбудоване радіо та WiFi – усі ці приємні високотехнологічні доповнення є у сучасних телевізійних моделей. А ось функція 3Д більше потрібна для вітальні, а на кухні навряд чи знадобиться — адже перетворити це приміщення на повноцінний кінотеатр не вийде.

Розміщуємо телевізор на кухні правильно

Якщо у вітальні телевізор розміщується напроти дивана, то на кухні, особливо компактній, можуть виникнути складнощі. Майже завжди найкраще рішення – це вішати телевізор на стіну, використовуючи спеціальне кріплення, проте не варто відмовлятися і від вбудованих варіантів.

ТБ на стіні на кухні

Старі кінескопні телевізори доводилося встановлювати на рівні поверхні – підвіконня, стільницю, холодильник. Вони займали багато місця і навіть кріплення тут не рятували ситуацію, оскільки були громіздкими. З появою безлічі моделей рідкокристалічних телебачення проблема вирішилася сама собою, адже вони маленькі, акуратні і тонкі, завдяки чому куди краще вписуються навіть у скромні кухонні простори.

Є тільки одна загальна вимога — телевізор потрібно розташовувати далеко від плити і від раковини, на зручній для очей висоті. Варіантів такої установки існує безліч:

  • Стандартне рішення – вішати телевізор на стіну;
  • Вмонтувати техніку в меблі та розмістити в одному ряду з витяжкою, вбудованою мікрохвильовою піччю та духовкою, створивши стильну єдність поверхонь техніки;
вбудований телевізор на кухні
Незвичайне місце для вбудовування телевізора на кухні
  • Помістити у зроблену своїми руками нішу;
  • Використовувати полицю гарнітура, якщо така є (краще заздалегідь замовляти гарнітур з місцем під телевізор) або можна своїми руками повісити полицю, що підходить до меблевого гарнітуру, як показано на фото:

Гарнітур із полицями для телевізора

Телевізор на полиці

  • Якщо ви на кухні довгий час знаходитесь на ногах, то краще поміщати екран на максимальній висоті, безпосередньо під стелею. Можна також використовувати для цього поверхні шафи або холодильника.

На якій висоті повісити телевізор на кухні

На якій висоті повісити телевізор на кухні

Телевізор на холодильнику

Порада! На фото нижче представлені приклади, як можна сховати телевізор — наприклад, помістити його в шафу з дверцятами, що закриваються, і відкривати тільки при необхідності.

Телевізор всередині кухонного гарнітура, що закривається

Якщо ж кухня для вас – це місце дружніх вечорів та сімейних вечерь, то екран краще поміщати на висоті очей. Приклади такого розміщення дивіться на фото:

ТБ на кухні над столом

А маленький монітор можна зовсім не вішати на стіну, а поставити на стіл.

А де ж розмістити телевізор на кухні-вітальні? Найкраще для такого типу планування підійде варіант, коли один телевізор стоїть лише у вітальні. Якщо вам потрібно 2 телевізори, тоді для кухні виберіть телевізор з меншою діагоналлю екрана.

Телевізор на кухні-вітальні

Телевізор на кухні-вітальні

І не забудьте, що найвища технологія повинна відповідати інтер’єрній концепції приміщення – для цього можна доповнити корпус декоративними елементами зі шкіри, каменю, дерева.

Декор телевізора

Крім того, потрібно дотримуватися стандартних вимог безпеки – захищати корпус та екран від забруднень, жиру та води.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:7 Середня оцінка: 3,86 із 5)
Телевізор на кухні – ідеї та правила розміщення, поради щодо вибору (ФОТО) Завантаження…

Як вішати телевізор на кронштейн своїми руками дивіться на відео:

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *