Все про розміщення пральної машини на кухні та 30 фото-прикладів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Все про розміщення пральної машини на кухні та 30 фото-прикладів



Якщо у ванній кімнаті не знайшлося місця для пральної машини (далі СМ), найпростіше розмістити її на кухні. Адже тут уже є всі комунікації – труба, що подає холодну воду, та каналізаційний злив. Вам залишається тільки знайти потрібне місце, підібрати модель необхідного розміру і, за бажання, вбудувати її в гарнітур або встановити під стільницю. У цій статті ми розповімо, як це зробити правильно — без шкоди для інтер’єру та зручності експлуатації СМ.

Плюси та мінуси розміщення пральної машини на кухні та підказки щодо її використання

Розміщення пральної машини на кухні це найчастіше вимушений захід, який має свої плюси та мінуси. Почнемо із плюсів.

  • Крім того, що ви звільните місце у ванній кімнаті, ви утворюєте на кухні додаткову робочу поверхню. Ще один бонус для великої сім’ї — можливість розмивання в будь-який час, незалежно від того, зайнята ванна чи ні.

Проте, переносячи машинку на кухню, потрібно бути готовим упокоритися з деякими незручностями:

  • Шум машини під час віджиму та зливу заважатиме спілкуванню під час трапези та заглушуватиме телевізор.
  • Запах прального порошку та інших миючих хімікатів не надто доречний та корисний там, де зберігаються продукти харчування, а домочадці їдять та відпочивають.
  • Щоб випрати брудні речі, доведеться спочатку зазирнути у ванну кімнату (або інше приміщення, де зберігається кошик для білизни), відсортувати і завантажити все необхідне в таз, по дорозі захопити потрібну порцію порошку і тільки потім пройти на кухню.

Втім, усі ці незручності не є критичними і цілком вирішальними. Ось кілька порад, які допоможуть вам швидко звикнути до кухні-пральні.

  • Щоб шуми і запахи не заважали вам під час посиденьок на кухні, намагайтеся витирати білизну в нічний/вечерній час або в перервах між трапезами.
  • Пральний порошок краще зберігати або в шафі в контейнерах із щільною кришкою (скажімо, під мийкою), або зовсім в іншій кімнаті (в тій же ванній, наприклад).
  • Щоб порошок раз у раз не прокидався повз лоток, просто замініть його рідким засобом для прання, яке, до речі, завжди розчиняється повністю.
  • Щоб машина якнайменше шуміла, добре відрегулюйте її ніжки.
  • Якщо ви облаштовуєте свою кухню з нуля, постарайтеся обробити підлогу керамічною плиткою/керамогранітною плиткою, а не ламінатом чи паркетною дошкою. Адже, по-перше, вона не боїться можливих протікання, а по-друге, мінімізує шум машини під час прання.

Дивіться також матеріал: Гід на вибір пральної машини-автомат.

Як вписати пральну машину на кухню

Встановити пральну машину на кухні можна трьома способами:

  • Окремо від гарнітура (поряд з ним або на відстані);
  • З частковим вбудовуванням у гарнітур, точніше під стільницю (у коробку з дверцятами або без неї);
  • З повним вбудовуванням у гарнітур.

А тепер розглянемо кожен спосіб докладніше.

Повне вбудовування

Вибравши вбудовану модель пральної машини і вбудувавши її в гарнітур, ви зможете повністю сховати її за фасадом і досягти єдності всіх поверхонь. Таким чином, інтер’єр вийде більш охайним і візуально здаватиметься просторішим. Якщо ваша кухня маленька, то найкраще вибрати саме цей спосіб встановлення пральної машини.

  • Мінуси вбудованих пральних машин: більш висока ціна, менший асортимент моделей, необхідність знімати дверцята та витягувати машину з короба у разі ремонту приладу.

До речі, пральні машини, що вбудовуються, відрізняються від стандартних моделей лише тим, що не мають верхньої і бічних декоративних стінок. Передня панель має петлі, на які і встановлюється фасад. Далі ви можете побачити фото інтер’єрів кухонь із вбудованою пральною машиною.

До речі, вбудувати пральну машину в гарнітур можна навіть у торець, як показано на фото нижче. У цьому випадку ширина моделі має становити 59-60 см.

Пральна машина вбудована в торець

Дизайн кухні з пральною машиною, вбудованою в торець гарнітуру

Що стосується пральної машини з верхнім завантаженням, то її теж можна вбудувати, але зробити це доведеться дещо нестандартно — під відкидну стільницю, наприклад, у барній стійці, як показано на фото нижче.

Вертикальна пральна машина, вбудована у барну стійку

Підказки

  • Важливо, щоб короб СМ був сконструйований таким чином, щоб фільтр зливного шланга залишався у відкритому доступі, а не був закритий цокольною панеллю. В іншому випадку вам доведеться знімати цоколь щоразу, коли ви захочете прочистити фільтр СМ.
  • Вбудовування СМ у кухонний гарнітур краще довірити професіоналу.
  • В ідеалі пральну машину слід розміщувати поруч із мийкою та посудомийною машиною (незалежно від того, вбудовуєте ви СМ чи ні). Це простіше для підключення до комунікацій, і зручніше в експлуатації. Тобто у вас вийде щось на кшталт «мокрої» зони, де зберігаються всі засоби для чищення і є доступ до води, якщо раптом щось потрібно запрати. В цілому ж, вбудована СМ може бути встановлена ​​в будь-якому місці, крім під варильною поверхнею.

Часткове вбудовування

Вбудувати в гарнітур можна і звичайну стаціонарну машину з переднім завантаженням. Головне в цьому питанні — підібрати модель потрібної висоти та ширини. Зробити це не складно, адже розміри пральних машин стандартизовані і здебільшого вміщуються під стільницею.

Як вбудувати пральну машину під стільницю

Стандартна висота шаф для підлоги гарнітура варіюється від 84 до 88 см, а стандартна висота СМ становить 85 см. Якщо ваша машинка трохи вище, ніж потрібно — не біда, швидше за все, виробник передбачив можливість її вбудовування і зробив верхню кришку знімною. Щоб її зняти, потрібно лише відкрутити ззаду пару саморізів. Таким чином ви знизите висоту агрегату на 2-3 см. А щоб захистити техніку від протікання та пилу, її верхню частину варто закрити плівкою або тонким листом з оргаліту або пластику.

Є два варіанти як вбудувати пральну машину під стільницю – без дверцят або з дверцятами.

  1. Вбудовування СМ без дверцят. Цей спосіб хороший простотою установки. Все, що вам потрібно – це підібрати машину, що підходить по висоті, та вставити її у підготовлену нішу. Якщо раптом машині буде потрібно переїзд або ремонт, то ви зможете легко витягнути її з-під стільниці. Однак через те, що передня панель машини залишається видимою, а навколо корпусу залишаються невеликі проміжки, інтер’єр буде менш однорідним і впорядкованим, ніж при повному вбудовуванні. До того ж, видимість передньої панелі та щілини в ніші зобов’язують завжди підтримувати «пральну зону» в чистоті.

Підказки

  • Майте на увазі, якщо СМ розміщена біля стіни, то стільницю потрібно закріпити саме до стіни, а не просто класти на кришку техніки.
  • Щоб пральна машина, встановлена ​​під стільницею, виглядала акуратно, її варто вибрати під колір кухні (вибір таких машин малий, але є) і максимально підходящу по ширині та висоті до підготовленої ніші.
  • Найуніверсальніший колір СМ – білий або сріблястий (колір нержавіючої сталі).
  • На кухні в стилі кантрі, Шеббі шик або прованс пральну машину можна заховати за шторкою із симпатичної тканини в колірній гамі інтер’єру.
  • Звичайну пральну машину можна прикрасити за допомогою вінілових наклейок.

У наступній збірці фото ви можете побачити приклади того, як виглядають вбудовані під стільницю пральні машини в інтер’єрі кухні.

Кухня з пральною машиною під стільницею

Маленька кухня з пральною машиною

Маленька кухня з пральною машиною

Дизайн кухні з пральною машиною у стилі кантрі

Пральна машина за шторкою

Пральна машина на кухні в хрущовці

Пральна машина на кухні в хрущовці

  1. Вбудовування СМ із дверцятами. Стаціонарну машину можна повністю приховати за дверцятами шафи, якщо підібрати модель зменшеної глибини 45-50 см. У такому розмірі техніка чудово вміститься у своїй ніші і залишить достатньо місця для шлангів. Правда, при виборі відповідної моделі радимо заміряти глибину не по корпусу, а по дверцятах машини і її опуклим точкам.

Підказки

  • Щоб лоток для прийому порошку при висуванні не упирався в петлю або ребро дверцят, передбачте невеликий проміжок по лівій стороні машини.
  • Бажано, щоб дверцята шафи відчинялися більше, ніж на 90 градусів. Так вам буде зручніше розвантажувати та завантажувати барабан.
  • Щоб у вас був доступ до фільтра зливного шланга (у нижній частині корпусу), переконайтеся, що цоколь кухні легко знімається та вставляється назад.

Стаціонарне розміщення

Якщо ваша кухня вже облаштована, то пральну машину можна просто встановити у найближчому до миття вільному місці. Якщо кухня маленька, бажано підібрати неглибоку модель (45-50 см) або компактну пральну машину з вертикальним (верхнім) завантаженням.

За бажання або необхідності пральню можна розмістити на відстані від робочої зони кухні і навіть розділити завісою або ширмою.

Пральна машина за завісою

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:16 Середня оцінка: 4,38 із 5)
Все про розміщення пральної машини на кухні та 30 фото-прикладів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *