Ідеї ​​освітлення ванної кімнати  20 сучасних варіантів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ідеї ​​освітлення ванної кімнати 20 сучасних варіантів


Ванна кімната — Приміщення багатофункціональне. Це не тільки місце, яке скупо називається «санвузлом», де можна прийняти душ або ванну. Тут можна і розслабитися після важкого робочого дня, і привести себе в порядок перед важливою зустріччю, і, втікши від побутових турбот, побути наодинці зі своїми думками. Тому і атмосфера ванної має бути відповідною.

У гонитві за затишком робиться все можливе: купуються дорогі плитка і сантехніка, приміщення прикрашається декоративними килимками, фіранками для душу, поличками. Але часто не враховується несуттєва, на перший погляд, деталь – освітлення у ванній кімнаті. Адже без правильного світлового супроводу будь-які вищезгадані зручності втрачають привабливість і виглядають досить тьмяно і нецікаво.

Освітлення у ванній: як вибрати?

Вибрати правильне освітлення нескладно, достатньо взяти на озброєння кілька простих правил:

Перше – ванна кімната повинна бути освітлена сильніше, ніж усі інші приміщення. Друга умова – безпека. Освітлювальний прилад повинен знаходитись поза площею ванни або душової кабіни, і на висоті, що перевищує висоту витягнутої вгору руки.

Не слід допускати попадання на джерело світла води. Тому ідеальним варіантом є стельове освітлення. Якщо є необхідність додатково підсвітити зону дзеркала, то краще розташувати освітлювальні прилади з боків від нього. В цьому випадку найбільш підходящими стануть настінні бра із закритим корпусом, лампи ж не повинні бути надто яскравими.

Встановлюючи освітлення у ванній кімнаті, завжди слід пам’ятати про постійну супутницю водних процедур – вологість – «кращого друга» для неспеціалізованих світлових приладів. Тому фахівці наполегливо рекомендують уважно ставитися до показників вологонепроникності, вказаних на упаковці приладу від будь-якого виробника, що поважає себе. Такий показник для ванної кімнати – від чотирьох та вище.

Кількість джерел світла залежить від площі приміщення та висоти його стелі. Виходячи з правила номер один, що говорить про найбільшу освітленість ванної кімнати, неважко здогадатися, що чим більше приміщення, тим більше освітлювальних приладів має використовуватися.

Для любителів романтичної атмосфери існують дизайнерські рішення у вигляді освітлення підлоги, яке, втім, не виключає наявності у ванній інших джерел світла. Також шанувальників нестандартних рішень в інтер’єрі може зацікавити регульоване освітлення у ванній, що дозволяє варіювати потужність лампи в залежності від мети перебування у ванній.

Можливо, знайдуться ті, хто вважає питання освітлення у ванній кімнаті незначним, не варто часу. Але це не зовсім так, адже правильно підібране світло здатне благотворно впливати на настрій людини. Нехай навіть якщо цей вплив обмежений часом, витраченим на миття рук або чищення зубів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *