
Кухня з газовою колонкою – 7 дизайн-ідей, 8 порад з ремонту та 40 фото
Газова колонка часто ускладнює облаштування кухні, адже вона займає так багато місця, майже завжди має незручне розташування, псує вигляд стіни та ще й вимагає обережного поводження. У цьому матеріалі ми розповімо, що можна зробити з цим корисним, але непростим приладом, і як спланувати ремонт та дизайн кухні з газовою колонкою без шкоди резервам зберігання, красі інтер’єру, вашому гаманцю та безпеці. А ще тут ви знайдете добірку 40 фото інтер’єрів, з яких можна отримати безліч корисних ідей.
7 рішень, як приховати газову колонку або органічно вписати її в інтер’єр
Рішення 1. Перенесення в коридор
Перенесення газової колонки в коридор виправдане, коли кухня дуже маленька і у ній катастрофічно не вистачає місць зберігання. Проте реалізація цього задуму досить клопітка і можлива лише за дотримання таких вимог:
- Коридор повинен бути широким — відстань між передньою стінкою корпусу встановленої колонки та протилежною стіною має становити не менше 1 м;
- Висота стелі коридору повинна становити не менше 2,25 м, а об’єм приміщення допустимо від 7,5 м3;
- У коридорі повинен бути вентиляційний канал і димар діаметром 125 мм;
- Стіна, на якій буде встановлена колонка, має бути капітальною.
Майте на увазі, що перенесення газової колонки має здійснюватися відповідно до положень БНіП і майже завжди тільки після погодження з газовими та житловими службами.
Рішення 2. Перенесення в межах кухні
Ідея перенесення колонки в коридор радикальна і не завжди можлива, а от перенесення в межах кухні – цілком здійсненний. Часто це рішення допомагає зручніше організувати робочий простір або сховати прилад там, де він найменше помітний. Нижче на фото представлені фото інтер’єру кухні у хрущовці з газовою колонкою у кутку.
Найлегше узгодити перенесення газової колонки на відстань не більше ніж на 1,5 метра від «рідного» місця по тій самій стіні. Важливо, щоб колонка була розміщена над плитою.
Перенесення колонки на більшу відстань офіційно вважатиметься вже не переносом, а заміною та прокладанням нових газових магістралей, тому узаконення відбуватиметься набагато складніше і довше.
Рішення 3. Вбудовування у шафу
Вбудовування газової колонки в шафку — це найкращий, але не завжди законний спосіб маскування газової колонки. У деяких містах вона допускається та активно практикується, в інших – суворо забороняється. Щоб уникнути штрафів або, що ще гірше, аварій, розробіть проект вбудови, потім обов’язково проконсультуйтеся з місцевою газовою службою та отримайте офіційний дозвіл.
Як же сховати газову колонку у шафу кухні правильно та безпечно?
- Газову колонку з відкритою камерою згоряння необхідно ховати у фальш-шафу без верху та низу, бічні стінки шафи повинні бути на відстані не менше 15 см від бічних стінок приладу. Фасад бажано зробити ґратчастим, як на фото-прикладі нижче. Всі ці вимоги потрібні для вентиляції, створення правильної тяги та вашої безпеки.
До речі, подібним чином можна сховати газову колонку не у фальш-шафу, а… у фальш-витяжку. Приклад такого маскування можна розглянути в наступному фото-слайдері.
- Газову колонку із закритою камерою згоряння вбудовувати легше – шафа може мати низ і верх, бічні стінки, встановлені впритул до приладу, та суцільні дверцята.
- Бажано, щоб газова колонка була встановлена приблизно на одному рівні з навісними шафами.
Рішення 4. Оформлення фасадів та фартуха білим кольором
Більшість газових водонагрівачів мають металеві корпуси білого кольору. Чому б цим не скористатися? Адже оформивши фартух кухні та фасади гарнітура білим, ви вб’єте відразу двох зайців:
- Створіть фон, в якому газова колонка, лічильник і стояк просто «розчиняться» і будуть майже непомітні незалежно від свого розташування;
- За рахунок білого кольору ви візуально збільшите невеликий простір і зробите його світлішим.
Таким чином, вам не доведеться ускладнювати, подорожчати та затягувати ремонт кухні та проектування гарнітура, а сам прилад буде завжди доступний для тих. обслуговування. Мабуть, саме цей спосіб інтеграції водонагрівача в інтер’єр є найлегшим і водночас ефективним. До речі, догляд за білими поверхнями, всупереч міфам, простий, як і за поверхнями будь-якого іншого кольору. Більш того, світлі відтінки набагато практичніші за темні (якщо йдеться не про тканини) і візуально роблять інтер’єр більш охайним. Нижче на фото представлений приклад дизайну білої кухні в хрущовці з газовою колонкою, яка ніби сама є частиною гарнітури.
А ось приклад маскування газового стовпчика на тлі білої стіни.
Дивіться також матеріал: Дизайн та ремонт кухні в хрущовці — 13 випробуваних рішень.
Втім, не обов’язково оформляти стіни та фартух білим кольором. Для того, щоб прилад був органічно вписаний в інтер’єр, його достатньо підтримати іншими білими елементами, наприклад, витяжкою та духовкою, як у цьому дизайн-проекті кухні в стилі кантрі.
Рішення 5. Фарбування колонки у тон стіни/фасадів
Якщо ви не хочете підлаштовувати дизайн кухні під газову колонку, тоді зробите навпаки і адаптуйте до інтер’єру її саму. Для цього просто пофарбуйте корпус у тон фону (стіни, фартуха), в тон фасадів або будь-яких кольорових акцентів, що є на кухні. Принцип роботи простий: спочатку корпус потрібно трохи ошкурити, потім покрити ґрунтовкою і дати їй висохнути; а потім нанести фарбу, точніше термостійку емаль з балончика або за допомогою фарбопульта в пару шарів. Завдяки розпилювачу фарба ляже рівним шаром, і ніхто ніколи не здогадається, що фарбування не фабричне. До речі, відтінків термостійких емалей існує безліч, і ви зможете підібрати саме той, що вам потрібен.
Рішення 6. Декор колонки
Газова колонка не псуватиме інтер’єр, якщо її вміло прикрашати. Наприклад, ви можете прикрасити корпус водонагрівача вініловими наклейками, декупажем або художнім розписом. Також ви можете купити колонку з готовим малюнком від виробника. Головне, підійди до вибору дизайну стовпчика відповідально — він повинен поєднуватися з колірною гамою кухні і підходити до неї за стилем. При цьому сам інтер’єр має бути оформлений стримано та переважно у нейтральних тонах. В іншому випадку, декорована колонка тільки зіпсує вигляд кухні, виглядатиме незграбно і вноситиме відчуття безладдя.
Рішення 7. Оформлення інтер’єру в «сільському» чи індустріальному стилі
Любителям сільських стилів (кантрі, прованс, рустик, стилю російської дачі та ін.), а також стилю лофт та індастріал немає приводу турбуватися про видимість інженерних комунікацій. Адже в таких інтер’єрах газову колонку, лічильник, труби та стояки потрібно не ховати, а, навпаки, використовувати як прикрасу інтер’єру та автентичний атрибут сільської/промислової обстановки. Для кращого ефекту колонку можна штучно постаріти.
Особливості ремонту та дизайну кухні з газовою колонкою
Планувати дизайн та ремонт кухні з газовою колонкою потрібно з огляду на правила пожежної безпеки, вимоги вентиляції та ергономіки. Ось кілька важливих порад, які допоможуть вам облаштувати робочий простір якнайкраще.
- Якщо ви облаштовуєте кухню з нуля, то про розташування газової колонки, планування та дизайн інтер’єру бажано подумати ще до ремонту та покупки меблів. Тоді у вас залишиться більше можливостей для маневру та менше проблем. Наприклад, ви можете перенести колонку, поміняти її на більш сучасну або підходящу до майбутньої обстановки модель, попутно покращити вентиляцію і димар, підлаштувати колірну гаму інтер’єру під колонку та ін.
- Кухонний гарнітур бажано купувати на замовлення незалежно від того, плануєте ви вбудовувати водонагрівач у шафу чи ні. Це дозволить вам скомпонувати гарнітур без помилок та використати з користю кожен сантиметр.
- Чи можна встановлювати натяжну стелю на кухні з газовою колонкою? Можна, якщо висота приміщення при встановленому полотні складатиме не менше 2,25 м, а від отвору димоходу до стелі залишиться відстань не менше 8 см. При цьому димохід бажано обладнати не алюмінієвою гофрованою трубою, яка дуже сильно нагрівається, а димоходом-сендвічем теплоізоляційним шаром. Так стеля не пошкодиться під впливом тепла (від продуктів згоряння, що йдуть у димар) і сама не стане перешкодою для тяги. При необхідності отвір димаря можна трохи опустити.
- Стіни на кухні з газовою колонкою не варто обробляти шпалерами або пластиковими панелями (принаймні біля колонки), оскільки ці матеріали можуть зіпсуватися/розплавитися під впливом тепла. В ідеалі стіни слід просто оштукатурити, фарбувати або обробити керамічною плиткою (див. фото).

Малогабаритна кухня з газовою колонкою та стінами, облицьованими керамічною плиткою
- На кухні з газовою колонкою обов’язково потрібен постійний приплив свіжого повітря (50-90 кубометрів на годину). Це потрібно і для вашої безпеки, і стабільності горіння агрегату. Тому встановлюючи пластикові вікна, оберіть ті, що мають функцію мікропровітрювання, тобто спеціальну фурнітуру, що дозволяє відкривати вікна з мікрощілинами від 3 до 7 мм. І взимку, і влітку вікна кухні з газовою колонкою мають бути відчинені саме в такому режимі. Якщо на кухні заплановані або вже встановлені дерев’яні вікна, то за рахунок їх природних мікрощілин питання пасивної вентиляції буде вирішено само собою. Головне, не перестаратися з гідроізоляцією, ущільнювачами та утеплювачами вікон.
- Ще більш ефективно забезпечити приплив повітря допоможуть вентиляційні припливні клапани, врізані в стіну, наприклад, Кив-125 або КПВ-125. Про їх встановлення бажано подбати до ремонту, щоб не псувати обробку.
- На кухні з газовою колонкою як припливна, так і витяжна система має працювати збалансовано. Тому необхідно запросити професійних вентиляційників – перевірити димар та вентиляційний канал. При необхідності їх потрібно упорядкувати. І, звичайно, при облаштуванні кухні не робіть грубої і, на жаль, поширеної помилки — не закривайте вентканал ні гіпсокартонними коробами, ні шпалерами, ні меблями.
- І остання порада – «у будь-якій незрозумілій ситуації» консультуйтеся з газовою службою та дійте згідно з приписами нормативних документів.
Читайте також:

