Скільки вільного простору потрібно в інтер'єрі та що робити, якщо його не вистачає
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Скільки вільного простору потрібно в інтер’єрі та що робити, якщо його не вистачає


Кількість квадратних метрів є, мабуть, одним із найважливіших параметрів будь-якого житлового приміщення. І коли ми розробляємо інтер’єрний проект, ми не можемо оминути питання грамотного використання наявної площі. Нерідко метраж і розмір простору сприймають однобоко, тобто як майданчик для розміщення всього необхідного – меблів, техніки, декору тощо.

Насправді ж, будь-яка кімната – це насамперед житловий простір, тобто місце, де має бути комфортно та приємно людині. Які параметри варто знати та враховувати перед тим, як втілювати у життя новий інтер’єрний проект та що робити, якщо вільної площі не вистачає?

001.jpg

Отже, почнемо з кухні, тому що саме тут найчастіше виникають складнощі. На жаль, площа кухонь як у старому, так і в новому житловому фонді часто не дозволяє створити зручний простір, який би об’єднав у собі і зону приготування, і зону кухні. Хтось переносить столову групу до іншого приміщення, а хтось обмежується компактними моделями столів. У будь-якому випадку, обідній стіл має бути розміщений так, щоб було зручно всім. Тому навіть якщо вам дуже хочеться поставити в невелику кімнату великий стіл, і здається, що він туди поміщається, не варто цього робити.

002.jpg

Справа в тому, що за законами ергономіки (а саме на них ми повинні орієнтуватися, коли створюємо житловий простір і хочемо, щоб воно було зручним), навколо обіднього столу має бути достатньо вільного простору. Воно потрібне як для того, щоб зручно було відсунути стілець і вийти з-за столу, не потурбувавши нікого з оточуючих, так і для елементарної візуальної гармонії.

003.jpg

Що ж робити, якщо вільного місця недостатньо для правильного розміщення меблів у їдальні? У такому випадку можна або вибрати стіл меншого розміру, або підібрати модель круглої або овальної форми. Такі столи ергономічніші і завжди виглядають компактніше.

004.jpg

005.jpg

Ще одна зона, в якій важливо правильно спланувати простір, – це робоча зона. Не важливо, чи йдеться про повноцінний домашній офіс або про невеликий стіл, розміщений у вітальні чи спальні, для повноцінної роботи тут потрібен максимальний комфорт. Найчастіше робочий стіл розташований біля стіни. В ідеалі, відстань між столом і стіною має становити не менше півтора метра, адже в такому випадку можна без труднощів відсунути стілець і вийти.

006.jpg

Втім, робочу зону часто рекомендують перенести ближче до вікна, присунувши до нього стіл. Тому питання з площею поряд зі столом вирішується автоматично.

007.jpg

Якщо вільного місця для повноцінної робочої зони мало, варто розглянути варіанти, що вбудовуються. Так, наприклад, можна облаштувати частину шафи, в якій розташовуватиметься відкидний столик, а над ним – ряд полиць. Коли ви закінчили роботу, шафа просто зачиняється. Це дуже зручно ще й тим, що не потрібно думати як вписати робочий простір в інтер’єр.

008.jpg

Безперечно, ключовим об’єктом майже будь-якої вітальні є диван. І саме його розташування потрібно продумати насамперед, коли ви плануєте інтер’єр. Головні параметри в даному випадку такі: оптимальна відстань від дивана до журнального або кавового столика – близько 40 сантиметрів, дистанція між диваном та кріслом навпаки – не більше двох з половиною метрів, а між диваном та телевізором – дві-три діагоналі екрану.

009.jpg

Не забудьте також і про те, що потрібно залишити вільний простір, достатній для комфортного переміщення по кімнаті.

010.jpg

011.jpg

У тому випадку, якщо площа вітальні невелика, краще підібрати більш компактні меблі, але все ж таки залишити більше вільної площі навколо.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *