Складнощі роботи з кольором, які вимагають участі дизайнера
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Складнощі роботи з кольором, які вимагають участі дизайнера


Вибір палітри для інтер’єру лише на перший погляд може здатися простою справою. Коли процес розпочато, зазвичай з’ясовується, що питань більше, ніж відповідей та колористика так само, як і інші аспекти дизайну, потребує досвіду та знань.

Сьогодні навіть з’явилися вузькоспрямовані спеціалісти, які займаються роботою із кольором у житловому просторі. Втім, і хороший дизайнер впорається з подібним завданням чудово. Якщо у вас виникли складності, радимо довіритись профі, адже тільки так може бути гарантований ідеальний результат. Розглянемо кілька найчастіших ситуацій, що вимагають участі колориста.

001_home-design.jpg

Перший випадок – це робота з екстер’єрами приватних будинків. Коли ви будуєте свій будинок або переробляєте готове, виникає питання, якого кольору робити його зовні. Якщо інтер’єр ми можемо тією чи іншою мірою змінювати досить часто, то екстер’єр, як правило, на роки і навіть десятиліття. Правильно вибраний відтінок і фарба будуть радувати багато років, а ось невідповідний результат також потребує багато часу на переробку. До того ж, дизайнер вибере колір, що підходить до архітектури вашого будинку, а також відповідно до наявного оточення. Все це дуже впливає на гармонійний результат.

002_home-design (1).jpg

Фахівець просто необхідний і в тому випадку, коли ви хочете спробувати щось нове у кольорі, вийти зі звичної зони комфорту, але, як це зробити, не знаєте. Йдеться як про сміливий експеримент, так і про невеликі, але помітні нововведення. Саме так вийшло з інтер’єром цієї спальні: на тлі дуже лаконічної, нейтральної гами з’явився цікавий акцент – світло-рожевий відтінок на стелі.

003_home-design (2).jpg

Нерідко буває так, що вся палітра кольору повинна бути підлаштована під один предмет, наприклад, картину або арт-об’єкт. Це, до речі, хороший спосіб створення колірної гами, але впоратися із завданням самостійно не завжди виходить. Дизайнер допоможе створити проект, в якому обраний вами ключовий об’єкт буде в центрі уваги, а всі навколишні елементи, включаючи обробку та меблі, стануть фоном, що ідеально доповнює його.

005_home-design (4).jpg

Ще один важливий аспект при розробці інтер’єру полягає в тому, палітра повинна бути цілісною, це можливо, коли кольори в одній кімнаті гармонійно поєднуються не тільки між собою, але і кольорами в інших приміщеннях. Ось цю деталь часто упускають, адже тільки професіонал знає про подібні тонкощі. Коли ми розглядаємо палітру глобально, для всього будинку, то підібрати відтінки стає ще складнішим, адже вони мають виглядати доречно та доповнювати єдину концепцію.

006_home-design (5).jpg

Також не обійтися без допомоги колориста чи дизайнера і в тому випадку, коли ви задумали повноцінне перепланування, тобто зміна архітектури простору. Очевидно, що поява нових пропорцій змінює буквально все в інтер’єрі, і колір теж виглядатиме інакше. Крім того, якщо ми, наприклад, зводимо перегородки або, навпаки, поєднуємо дві кімнати в одну, повністю змінюється рівень природного світла. Цей фактор також змінює сприйняття кольору. Працювати з новими, поки що недостатньо знайомими пропорціями складно і допомога профі буде дуже доречною.

007_home-design (6).jpg

Якщо ви живете в будинку, який має багату історію або навіть є архітектурною пам’яткою, розробка інтер’єру стає особливо важливим завданням, і колір звичайно грає не останню роль. Потрібно зберегти історичність, але при цьому втілити власні стилістичні ідеї.

008_home-design (8).jpg

Дизайнер за кольором необхідний і в тому випадку, коли ви просто не знаєте, з чого почати і що взагалі подобається. Такі ситуації нерідкі, удосталь кольорів, відтінків і півтонів неважко заплутатися і втратити розуміння, що саме підійде для вашого будинку. Професіонал зможе виявити ваші уподобання та на їх основі створити відповідні поєднання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *