кухня-вітальня з барною стійкою на фото
Останнім часом барна стійка все частіше використовується в інтер’єрі кухні, об’єднаної із вітальнею. Якщо раніше це було щось дивовижне та незвичне, то зараз вона є незамінним атрибутом у багатьох квартирах. Спочатку вона використовувалася лише як елемент декору та інтер’єру на Заході, але згодом набула широкого застосування і в нашій країні.
Основна різниця полягає в тому, що в країнах Америки барна стійка відповідає своїй назві та застосовується за основним функціональним призначенням – приготування напоїв та коктейлів, їх розпиття. На території Росії вона більше цікавить людей як невеликий обідній стіл, здатний вписатися в маленьку кухню. Також стійка часто використовується як елемент інтер’єру, для зонування простору і досконалого зовнішнього вигляду, але ніяк не за прямим призначенням.
Вибираємо оптимальне місце
Залежно від місця встановлення барної стійки можна виділити її основні види:
- Стійка біля стіни. Такий елемент інтер’єру встановлюється вздовж стіни чи під вікном. Добре підходить для кухні з невеликим простором, що дозволить заощадити цінні метри. Така стійка може замінити кухонний стіл, якщо підвіконня розташовані високо, то стійку можна поєднати з ними. Внаслідок цього корисна поверхня збільшиться, а під час обіду можна буде бачити вид з вікна.
- Поєднана. Цей варіант є оптимальним та найбільш використовується на вітчизняній кухні. Робоча кухонна поверхня поєднується з барною стійкою і повільно перетікає. У разі конструкція має «Г» – образну форму (у рідкісних випадках «П» – образну).
- Острівна. Оптимальний варіант для великої кухні-вітальні. Така стійка може містити варильну поверхню або робочий простір, повністю змінюючи своє основне функціональне призначення.
- Перегородка. Також популярний варіант для кухні-вітальні, здатний зонувати простір, відокремлюючи зону відпочинку від кухні.
Важливим аспектом є освітлення. Незалежно від типу та виду перегородки, вона повинна мати індивідуальне освітлення. За рахунок точкових світильників перегородка краще зонуватиме приміщення, створить цікаву особливість у дизайні кухні-вітальні.
Використовувані матеріали та габарити стійки
Найчастіше висота барної стійки варіюється в межах від одного метра до 120 сантиметрів. Для того, щоб на її поверхні можна було зручно займатися підготовкою продуктів, приготуванням їжі або її вживанням, ширина стійки повинна бути від 50 сантиметрів і більше. Потрібно враховувати, що при їді стійка повинна вмістити не тільки посуд з їжею, а й тарілку, столові прилади. Для того, щоб зручно розташуватися за стійкою, потрібно використовувати спеціальні кухонні стільці зі спинками або табуретки на високих ніжках. Перевагою багатьох моделей стане можливість регулювання висоти. Таким чином, для кожної людини можна підібрати оптимальну висоту з огляду на її особисте зростання та інші нюанси.
Для виготовлення барної стійки можуть застосовуватися різні матеріали, як найдешевші та доступніші кишені кожного, так і дорогі, ексклюзивні. Як сировину можуть використовуватися різні деревини, ДСП, пластик або метал. Також популярним матеріалом є камінь, він може бути як натуральним, так і штучним. У деяких випадках виготовляється барна стійка з гіпсокартону чи скла, крім цього можуть бути комбіновані варіанти.
Як декор стійки також можуть використовуватися різні матеріали, але найчастіше тут використовують плитку, камінь або цеглу. При декорі потрібно враховувати конфігурації стійки, її основне призначення та місце розташування, крім того, важливо, щоб вона ідеально вписувалася в інтер’єр кухні-вітальні, створюючи єдину картину.
Якщо віддати перевагу якості та тривалому терміну служби, слід звернути особливу увагу на такі натуральні камені як кварц, мармур і граніт. При цьому є і недолік таких матеріалів – їхня висока ціна, проте, варто зауважити, що воно того варте. Якщо великих грошей немає, але хочеться використовувати зовні якісний матеріал, то мармур можна замінити на коріан, зовні він ідентичний, а ось ціна значно нижча. Деревина також непоганий матеріал, термін служби менший, проте дерево здатне привнести родзинку в інтер’єр і надати стилістиці особливого статусу з вираженими лініями.
Застосування барної стійки на кухні з обмеженим простором
Спершу може здатися, що на кухні, де й так практично немає вільного простору, барна стійка стане зайвою та недоречною, проте це зовсім не так. На маленькій кухні вона є своєрідною знахідкою, також ідеально підійде для людей, які проживають без дітей або для тих, хто живе один. Цей елемент інтер’єру може використовуватися як обідній стіл, і як барна стійка для вечірніх посиденьок з друзями за смачними коктейлями.
Переваги використання барної стійки на невеликій кухні:
- Економія простору за рахунок невеликих габаритів, стільці можна легко сховати під стійку та звільнити ще кілька додаткових квадратних метрів.
- Якщо стійка оснащена поличками, то тут можна зберігати кухонні предмети та приладдя, сховати посуд або інші дрібниці, що використовуються тут.
- Найкраще використовувати стійку, яка буде поєднана з робочою поверхнею і бути її логічним продовженням.
Навіть маленькі кімнати здатні органічно вмістити двометрову кухню з двома чи трьома стільцями. Такого варіанта достатньо для того, щоб тут зручно розташувалося кілька людей. У маленькій кухні краще використовувати лаконічні компактні меблі (наприклад, прозорі стільці із пластику), що дозволить не завантажувати простір.