Картини в інтер'єрі кухні – 30 фото-прикладів та 10 порад
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Картини в інтер’єрі кухні – 30 фото-прикладів та 10 порад


Одним із найпростіших способів зробити кухню затишніше є оформлення стін картинами. У цьому матеріалі ми розповімо, як їх правильно підбирати, складати композиції та вішати за допомогою 10 порад та 30 фото-прикладів.

Порада 1. Складаючи композицію із картин, пам’ятайте про баланс

Підбираючи картини для настінної композиції, намагайтеся дотримуватись принципу рівноваги. Наприклад, розміщуючи велике та яскраве зображення вгорі групи, слід на противагу їй повісити малюнок (або кілька малюнків) схожої гами внизу.

Композиція з картин в інтер'єрі кухні

Порада 2. Підбирайте картини, що підходять до стилю та кольорової гамі інтер’єру

Сюжети ви можете вибрати будь-які, які вам близькі і підходять для інтер’єру. Наприклад, для кухні в стилі прованс підійдуть ботанічні принти та старовинні гравюри, класичної кухні – портрети та пейзажі, написані олією. Сучасну кухню, наприклад, у скандинавському стилі, прикрасити абстрактні зображення, живопис у стилі поп-арт, чорно-білі фотографії.

У наступній добірці фото представлені приклади декору кухні в класичному стилі, а також прованс та кантрі.

Ботанічні картини на кухні в стилі прованс

Ботанічні картини на кухні в стилі прованс

А ось фото-приклади оформлення стін сучасних кухонь.

До речі, на кухні добре виглядатимуть картини кулінарної тематики, але й вони повинні відповідати певній стилістиці. Так для кухні у стилі прованс можна підібрати картини у стилі ретро-реклами французької пекарні, а для класичного інтер’єру більше підійдуть апетитні натюрморти.

Що стосується кольорової гами композиції, то тут можна зорієнтуватися на тон стін, фартуха, меблів (особливо тієї, що стоїть під картиною), килима, штори та інші деталі обстановки. Не забувайте і про загальні принципах поєднання кольорів.

Яскраві картини в інтер'єрі кухні

Порада 3. Важливо, щоб у композиції з кількох картин простежувалася якась єдність

Складаючи композицію з картин чи фотографій, ви можете повісити їх у будь-якому порядку. Головне, щоб між ними була якась подібність. Наприклад, смислове значення, колірна гама та стиль малюнка, колір та дизайн рамки.

Підказка: найпростіший спосіб поєднати картини в одну групу – використовувати однакові рамки та паспарту.

Порада 4. Визначтеся з формою композиції

Часто для фрагмента стіни квадратної або прямокутної форми складають композицію у відповідній квадратній або прямокутній формі. Такий варіант розкладки особливо доречний у респектабельних, строгих або мінімалістських інтер’єрах.

Однак, якщо ви хочете досягти ефекту невимушеності обстановки, то краще повісити картини в хаотичному порядку. Цей варіант підходить для кухонь у стилі кантрі, прованс, Шеббі шик.

Композиція неправильної форми

 • Щоб вибрати найкращий варіант композиції, потрібно спочатку пограти з порядком розкладки картин на підлозі, потім обвести на папері контури рамок, вирізати, а потім прикріпити шаблони на стіну за допомогою скотчу або шпильок у тому порядку, який ви придумали. Це допоможе вам акуратно повісити картини та зрозуміти, як декор виглядатиме на стіні.

Складання композиції з картин

 • У квадратній або прямокутній композиції не обов’язково використовувати однакові за формою та розміром картини. Головне, щоб через правильну розкладку вони утворювали собою певну геометричну фігуру.

Порада 5. Картина або композиція з картин повинна бути пропорційна стіні

Чим більше стіна, тим масштабнішою має бути картина або композиція з декількох картин і, навпаки, для невеликої ділянки краще підібрати маленький настінний декор. Має значення та форма стіни. Так, наприклад, на прямокутній ділянці краще виглядатиме зображення або група зображень витягнутої по вертикалі форми, а на широку стіну можна повісити велику квадратну картину або композицію, що широко розташована.

Картини в інтер'єрі кухні

Порада 6. Найлегший спосіб прикрасити стіни – повісити картини по одній вертикальній або горизонтальній осі

Для цього вам потрібно лише знайти центр кожної картини та повісити їх порядно. Така композиція акуратно виглядає та універсальна для кухні, як класичного, так і сучасного дизайну.

Картини над обіднім столом

Порада 7. Вішайте картини тільки в місцях, що добре освітлюються, але не під прямим сонячним промінням.

Тінь приглушує кольори та заважає сприйняттю дрібних деталей картини, тому постарайтеся знайти на кухні таке місце, щоб зображення було добре видно, але при цьому на нього не потрапляли прямі сонячні промені.

 • У темних приміщеннях краще вішати більші картини з добре помітним малюнком.
 • При необхідності ви можете встановити над полотном спеціальне підсвічування як на фото нижче.

Картина з підсвічуванням

Порада 8. Оптимальна висота – на рівні очей

Щоб малюнок легко сприймався, картину (або композицію) потрібно вішати так, щоб її середина була приблизно на лінії горизонту, тобто на рівні очей. Ось ще три підказки:

 • Якщо ви хочете повісити картини на двох-трьох стінах, простежте, щоб їх нижні краї були на одному рівні.

Картини в інтер'єрі кухні

 • Маленькі картини краще виглядають на рівні трохи вище або нижче за рівень очей. Якщо ж повісити невелике полотно занадто високо, зображення буде погано видно.
 • Полотна великого розміру повинні висіти так, щоб їх нижній край сягав середини стіни.

Підказка: над столом чи барною стійкою декор можна повісити трохи нижче за рівень очей, але не переборщите, інакше малюнок швидко забрудниться.

Картини над обіднім столом

Порада 9. Щоб збалансувати інтер’єр з масивними кухонними меблями, можна повісити картини.

…на протилежній або суміжній стіні такими способами:

 • За рівнем верхнього краю дверей чи вікна;
 • За рівнем верхнього краю кухонного гарнітуру;
 • За рівнем верхньої лінії фартуха;
 • Також ви можете повісити вертикальні барвисті та великі полотна вздовж усієї стіни, наприклад, це можуть бути популярні модульні картини.

Порада 10. Картини, фото та постери можна не вішати, а поставити на вузьку поличку.

Цей спосіб хороший тим, що дозволить вам легко змінювати настінний декор за настроєм, не роблячи в стіні зайві дірки.

Декор на полиці

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:43 Середня оцінка: 4,58 із 5)
Картини в інтер'єрі кухні – 30 фото-прикладів та 10 порад Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *