красиві навіси у дворі приватного будинку на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

красиві навіси у дворі приватного будинку на фото


Садиба – це територія, де можна дати волю своїм талантам, створити щось нове і цікаве, побудувати оригінальну споруду або поліпшити існуючу. Природно, що кожен власник приватного будинку із власною земельною ділянкою намагається максимально ушляхетнити свою територію та підвищити загальний рівень її комфорту.

Для того щоб реалізувати себе власники використовують архітектурні форми та споруди, одними з яких є навіси. Якщо подивитися в інтернеті фото, то можна зрозуміти, що вони можуть бути не тільки практичними, виконуючи свої прямі функції, але й дуже цікавими зовні створюючи родзинку на ділянці.

навіс над терасою шатерний навіс навіс із дерев'яних балок

Етапи будівництва навісу своїми руками

Для того, щоб зайнятися будівництвом навісу на території приватного будинку своїми руками, необхідно ретельно підготуватися до цього і дотримуватися загальноприйнятої послідовності, що полягає в наступному:

  • створення проекту, креслення;
  • попередня підготовка матеріалів, що використовуватимуться;
  • підготовка інструментів, необхідні проведення робіт;
  • підготовка ґрунту, вирівнювання поверхні;
  • встановлення та бетонування опор навісу;
  • встановлення поздовжніх балок між опорами;
  • настил та кріплення даху (профілю або іншого матеріалу).

навіс над столиком дерево та скло великий дерев'яний навіс односхилий навіс невеликий дерев'яний навіс

Такий тип прибудови є атрибутом комфорту та затишку, який гарантує проведення запланованих раніше заходів на свіжому повітрі, незважаючи на забаганки погоди. Зараз на ринку у вільному доступі пропонується безліч різних якісних матеріалів, а значить, їх можна купити та використовувати для створення споруди. Підключивши трохи фантазії та реалізувавши свої бажання, власник приватного будинку здатний не тільки зробити плановану споруду, але й зробити її оригінальною, стильною та вишуканою.
maxresdefault %d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b5%d1%81%d1%8b-%d0%b8%d0%b7-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%b8 %d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%b1%d0%be%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b0-1

Конструкції навісів, що залежать від сфери їх застосування.

У першу чергу навіс — це засіб захисту, що убезпечить певну територію від дощу та снігу, листя, що падає, і жарких променів сонця. Отже, їхнє розташування на території приватного будинку буде оптимально там, де передбачаються зони відпочинку або ж ділянки найбільшої «прохідності» (там, де людина проходить найчастіше).

Навіс «козирок»

Цей тип навісу найголовніший і, мабуть, найважливіший, адже він служить засобом захисту від дощу та снігу біля вхідних дверей. Також він дуже важливий через те, що може захистити поріг або сходинки від налипання мокрого снігу та утворення льоду, здатного спричинити хворобливі падіння, забиті місця та травми, а іноді навіть переломи. Саме тому слід приділити йому особливу увагу, ретельно продумати довжину його виступу та ширину таким чином, щоб убезпечити себе від можливих проблем. Підтип такого навісу є прибудова над терасою, яка фіксується однією стороною до стіни будівлі. Під навісом можна розташувати меблі, столик, барбекю чи невелику зону відпочинку для комфорту мешканців приватного будинку.
навіс-козирок з тканиниширокий навіс-козирокдерев'яний навіс-козирок

Так як навіс фактично є додатковою частиною будинку, виконують його з матеріалів, що відповідають основній споруді. Якщо будинок дерев’яний, то і навіс виконується з бруса, якщо цегляний, то підійде металеве покриття. Крім цього важливо враховувати зовнішню гармонію та колірну відповідність, щоб на завершення будівництва будинок та навіс виглядали як єдине ціле.

Навіс-прибудова

За належного бажання можна створити навіс у дворі приватного будинку таким чином, щоб він захищав всю територію починаючи від хвіртки і закінчуючи порогом для входу в будинок або до будь-якої з інших будівель на території. Цей тип конструкції досить масивний і габаритний, є цілою прибудовою, одна її сторона кріпиться до будинку, а друга встановлюється на опори. Основна їхня перевага полягає в тому, що можна безперешкодно пересуватися захищеними доріжками в будь-яку погоду, а взимку ці доріжки не доведеться очищати від снігу. Навіс-прибудова також може бути стаціонарного типу (триматися з обох боків на опорах) або змішаний варіант.

дерев'яна прибудова прибудова над терасою довга прибудова від вхідних дверей 2017-10-22_21-31-55 невеликий навіс-прибудова прибудова у вигляді альтанки прибудова з дерева та скла

Навіс над басейном приватного будинку

При такому типі навісу найкраще конструюватиме закритий варіант «тепличного» виду. Якщо в конструкції використовувати розсувні елементи, то ними можна буде керувати, відкриваючи секції в жаркий час і закриваючи під час вітру або дощу. Оптимальним варіантом будуть прозорі покриття, які не завадять огляду та створять приємне естетичне враження.

закритий басейн дерев'яний навіс над басейном великий навіс над басейном невеликий навіс над басейном потрійний навіс великий скляний навіс над басейном односхилий навіс над басейном шатровий навіс над басейном басейн із навісом навіс із полікарбонату

Навіс-альтанка

Це один із найулюбленіших типів навісу у всіх власників будинків, який може виконуватися у будь-якій зручній формі: коло, квадрат, багатогранник тощо. Такі навіси оптимально розміщувати в найбільш мальовничій зоні ділянки або на невеликій височині. Також альтанка може бути відкритого типу, в такому разі достатньо опор і даху, що захищатиме від поганої погоди.

дерев'яна альтанка незвичайна альтанка велика альтанка над водою оригінальна дизайнерська альтанка

Навіс над ігровою зоною або дитячим майданчиком

Цей варіант є затребуваним серед сімей з дитиною, що любить грати на свіжому повітрі. Всім відомо, що навіть у погану погоду дитину досить складно втримати в будинку, а отже, слід сконструювати спеціальний навіс, розташувати його над пісочницею, гойдалками чи турниками для того, щоб захистити дитину від «капризів» погоди. Також варто відзначити, що навіс продовжить термін служби ігрової зони, захистивши дерев’яні будівлі від опадів.

навіс над пісочницею великий навіс над дитячим майданчиком двосхилий навіс над дитячим майданчиком шатровий навіс над дитячим майданчиком навіс над ігровою зоною навіс над дитячим майданчиком навіс над дитячими атракціонами

Навіс для захисту авто

Це оптимальний варіант для тих, хто не має достатньо вільного простору на території приватного будинку і не може дозволити собі будівництво гаража. Також такі навіси можуть стати захистом для автомобілів гостей, які будуть спокійні за своє авто, поставивши його під спеціальний навіс. Основна перевага цього навісу – економічна вигода, адже побудувати гараж значно складніше та дорого за фінансами.

навіс для білого авто навіс на 3 авто невеликий навіс для БМВ маленький навіс для одного авто поздовжній навіс для 2 авто навіс для авто з профнастилу невеликий навіс для авто біля будинку довгий навіс для авто навіс для авто в пустелі навіс-прибудова для авто великий навіс на кілька авто навіс для німецьких авто навіс для Порше дерев'яний навіс на 2 авто дерев'яний навіс над білим порше невеликий навіс над авто

Із чого зробити навіс у дворі приватного будинку?

Незалежно від функцій навісу він не має надто складної конструкції, що складається з опори, каркасу та даху. Матеріали необхідно вибирати відповідно до стилю будинку та загального ландшафтного дизайну. Як опори можна використовувати дерев’яні бруси, цегляні стовпчики або сталеві труби. Для каркасу найкраще використовувати дерево чи металопрофіль. Для даху використовується матеріал, аналогічний тим, що використовувався на інших будівлях. Оптимальними варіантами покрівлі будуть: пластик, полікарбонат, профнастил та металочерепиця.

Навіс із профнастилу

Саме профнастил вважається оптимальним для покрівлі навісу, так як він простий у монтажі, недорого коштує, має високу щільність і довговічність. Крім того, цей матеріал практичний і вдало поєднується з будь-якими іншими матеріалами.

навіс із профнастилу невеликий навіс із профнастилу

Залежно від конструкції виділяють такі типи навісів: одне і двосхилі, арочні. Арковий тип є найскладнішим, але й виглядає привабливішим. Найрідше використовується двосхилий тип конструкції.

Навіси з металопрофілю

Головною перевагою цього матеріалу є його легкість та сполучність з іншими матеріалами. Це якісний, надійний і міцний матеріал, що здатний прослужити дуже довго, за умови, що його правильно доглядатимуть. Під поняттям доглядати мається на увазі спеціальна обробка покриття антикорозійними засобами або фарбами, що містять подібні елементи у своєму складі.

металевий навіс-прибудова металевий навіс на опорах великий металевий навіс невеликий металевий навіс для авто

Дерев’яні навіси

Згодом такий тип покрівлі стає все більш популярним, оскільки створює враження єдності з природою та навколишнім ландшафтом. Сфера застосування дерев’яного навісу ніяк не обмежена, він може використовуватися для будь-якого типу, це прибудова або стаціонарний навіс.

високий дерев'яний навіс великий односхилий навіс із дерева великий двосхилий дерев'яний навіс горизонтальний дерев'яний навіс

Основна перевага та гідність полягає в тому, що дерево добре піддається обробці, а значить можна створювати оригінальні форми та сміливо втілювати свої дизайнерські задумки. Важливо пам’ятати, що дерево необхідно обробляти захисними розчинами, що убезпечить брус від комах та гниття.

дерев'яний навіс тераса великий дерев'яний навіс дерев'яний навіс-альтанка широкий дерев'яний навіс дерев'яний навіс подвійний дерев'яний навіс

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *