що потрібно знати при укладанні плитки?
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

що потрібно знати при укладанні плитки?


Оздоблення підлоги плиткою сьогодні користується широкою популярністю. Матеріал має низку переваг, але перш за все, цінуватися за стійкість до вологи та перепаду температури. Широке розмаїття кольорової гами та фактури здатне надати вишуканого вигляду будь-якому приміщенню. Плитка відрізняється за видами, кожен з яких має унікальні особливості. Докладніше читайте у розділі «Види керамічної плитки».

Правильний вибір плитки

Оздоблення підлоги плиткою починається з правильного вибору матеріалу. Необхідно окремо висвітлити деякі важливі моменти, які можуть вплинути на якість роботи.

  1. По-перше, плитка іноді може несуттєво відрізнятися за розмірами (буквально кілька міліметрів). Але навіть так шви між матеріалом відрізнятимуться за шириною та сходами. Як виявити шлюб? Все просто, потрібно поставити кілька плиток спочатку торцем, потім боком на будь-яку рівну поверхню. Якщо верх стопки рівний – значить усе гаразд. Можливе відхилення завжди вказується на упаковці виробника. Завдання у тому, щоб перевірити достовірність написаної інформації.
  2. По-друге, форма плитки також не завжди має ідеально рівні пропорції, що в кінцевому результаті вплине на викривлення швів. Як перевірити? Візьміть дев’ять плиток і на рівній поверхні складіть один великий прямокутник (по три на ряд). Потім придивіться до проміжків між ними. Допустима норма – 1 міліметр. Але краще, звісно, ​​коли їх взагалі немає.
  3. По-третє, іноді буває і так, що плитка має увігнуту або вигнуту поверхню. Що робимо у такому разі? Беремо лінійку або будь-який інший інструмент з рівною кромкою і додаємо до матеріалу. Максимально допустиме значення зазору 0.5 мм. Намагайтеся перевіряти усі коробки з товаром перед покупкою. Якщо однієї партії є як нормальні, і дефектні матеріали – це ознака неякісної партії.
  4. По-четверте, товщина плитки також має важливе значення. Перевіряємо наступним чином: на рівну поверхню необхідно викласти кілька плиток і зверху прикласти лінійку. Якщо зазори між поверхнею відсутні – все гаразд.
  5. По-п’яте, поверхня матеріалу повинна бути рівною і зі зворотного боку поверхні. Але навіщо, якщо ці дефекти все одно приховає розчин? Все просто, подібні елементи, що виступають, збільшують витрату клеючого складу і ускладнюють роботу. Метод перевірки такий самий, як і з лицьовою частиною.

І останнє, якщо плитка глазурована, то обов’язково зверніть увагу на рівномірну забарвленість матеріалу, відсутність патьоків і білість країв. Також при покупці матеріалу зверніть увагу, щоб плитка належала до однієї партії як за калібром, так і за тоном.

Позначення на упаковці плитки

маркування плитки для підлоги

Зазвичай упаковка має різні піктограми, які можуть коротко розповісти про матеріал. Якщо один і той же значок вказано двічі – це означає, що ця характеристика підвищена.

Безпосереднє оздоблення підлоги плиткою

Існує безліч схем укладання, але найбільш популярними вважаються три з них: «розбігаючи», «шов на шов» і «по діагоналі». Кожен спосіб має свої особливості. Більш детально з усіма нюансами та способами обробки підлоги ви можете ознайомитися на нашому сайті. Вгорі цієї сторінки ви можете знайти посилання на будь-який матеріал, що вас цікавить по темі «оздоблення підлоги плиткою».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *