
стильний дизайн заміських та приватних особняків
Оригінальний ефектний і просто гарний будинок – мрія будь-якої людини! Однак щоб існуючу будову привести в належний вигляд потрібно не тільки вкласти в нього величезну кількість коштів, але також фантазії та сил. будинків турбот на порядок більше.
Адже, крім оформлення всередині, потрібно подбати і про екстер’єр, який повинен відповідати і статусу і смакам і можливостям людини. Сюди входить як оздоблення зовні, так і оформлення всієї прилеглої території.
Протягом багатьох століть, навіть не дивлячись на сучасний прогрес і стрімкий розвиток будівельної промисловості, лідером серед великої кількості оздоблювальних матеріалів залишається цегла. І є цілком логічне пояснення.
Плюси та мінуси цегляного оздоблення
Будівлі, облицьовані цегляною кладкою, вважаються довговічними та монументальними. Термін служби такої будівлі без проведення реконструкцій та капітального ремонту може становити 100 – 150 років. Цегла вважається екологічним матеріалом, який не боїться ні патогенних мікроорганізмів, ні шкідливих комах, ні перепадів температур. Ще одна досить важлива перевага, яка особливо цінна в умовах галасливого міста – це чудова звукоізоляція.
До мінусів цього виду обробки можна віднести лише вартість цегли та трудомісткість будівельних робіт.
Стилі цегляних будинків
Не дивлячись на те, що цегла використовується в будівництві вже не одне століття, цей матеріал не тільки за якістю, але й на вигляд дасть фору будь-якому новомодному оформленню будівлі. А наявність широкого асортименту з величезною кількістю кольорів та фактур лицьового боку цеглини дозволяє його використовувати для створення абсолютно будь-якого стилю фасаду.
Одним із найрозкішніших стилів цегляних будинків вважається бароко. Складні конструкції з вигинами та різними колонами надають екстер’єру по-справжньому величного вигляду. Таке оформлення будівлі підійде тим людям, яких не приваблює буденність, яким до вподоби індивідуальність та ексцентризм.
Романтики по праву оцінять готичні чи замкові ноти щодо оформлення свого житла. Величезні вікна, високі склепіння і вежі, що підносяться, від яких віє таємницями і легендами нікого не зможуть залишити байдужими. Однак варто зазначити, що екстер’єр у даному випадку має бути доповнений відповідним ландшафтним дизайном, а сама будова матиме велику площу, інакше казка виявиться мініатюрною пародією.
Людям, яких не спокусили новомодні віяння і які також залишаються поціновувачами і зберігачами традицій ідеально підійдуть цегляні будинки в класичному стилі. Таким будовам далекі комбінації цегли з сучасними матеріалами. А правильність пропорцій та розмірів є основним правилом екстер’єру.
Ще один спокійний стиль оформлення фасаду цегляного будинку — це модерн. Плавні і в той же час досить складні архітектурні лінії з рослинними візерунками або орнаментами зроблять будинок по-справжньому затишним і милим.
Для тих, хто просто не може уявити своє життя без сучасного пафосу чудовим варіантом стане будинок у стилі хай-тек. Саме тут можна втілити в життя найсміливіші фантазії та звести цегляні будови у комбінації зі скляними та металевими елементами. Різні технологічні новинки і хитромудрі практично космічні форми будівлі підкреслять індивідуальність господаря і зроблять екстер’єр оригінальним і таким, що приваблює погляди.
Наскільки важливим є колір?
Здавалося б, що тут важко вибрати колір зовнішньої обробки будинку!? Але саме колірне рішення для багатьох господарів стає глухим питанням. Зрозуміло, що особисті смакові уподобання відіграють тут не останню роль, але варто враховувати і той факт, що завдяки кольору, як і в оформленні внутрішнього простору, можна змінити візуальне сприйняття будівлі.
Так, наприклад, світлі пісочні відтінки обпаленої цегли велику громіздку будівлю зроблять легшою. Натуральний жовтий колір ідеально поєднуватиметься з темним кольором вікон дверей та даху. Біла цегла у поєднанні з чорною або темно сірою покрівлею додасть будівлі елегантності та строгості, тоді як червона та коричнева цегла викликатимуть асоціації старовинної садиби і тим самим зроблять екстер’єр дуже спокійною та затишною.
Говорячи про колір не можна не згадати про такий прийом, як кладка меланж, коли для будівництва використовується тонована цегла. Вже під час роботи можна побачити, як вимальовується неповторний образ будинку, що нагадує меланжеву тканину.
Досить поширений прийом, яким користуються муляри – це комбінація двох відтінків цегли. Зазвичай темніший колір використовують для оформлення кутів та обрамлення вікон. Для цієї мети можна взяти не просто інший відтінок, а й фактурну цеглу, що зробить будинок ще виразнішим.
Ще раз про головне
Зовнішній вигляд будівлі – це її обличчя, у якому можна розглянути як смакові переваги господаря, але й його становище, спроможність і навіть деякі риси характеру. Саме тому багато в чому формування першого враження про людину залежить від зовнішнього вигляду її оселі. А цегла є одним із найпопулярніших і надійних будівельних матеріалів, використовуючи який можна створити неповторний художній образ свого будинку.
Слід також пам’ятати, що для оформлення оригінального екстер’єру недостатньо звести лише гарний цегляний будинок. Для того щоб вся ділянка разом з будовою виглядала доглянутою та грамотно оформленою також слід подбати про прилеглу до будинку територію та підібрати до неї підходящий варіант ландшафтного дизайну.

