Ліпнина у декоруванні інтер'єру Види ліпнини, способи монтажу під час ремонтно-будівельних робіт
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ліпнина у декоруванні інтер’єру Види ліпнини, способи монтажу під час ремонтно-будівельних робіт


Вибір видів ліпнини для декорування інтер’єру величезний. Однак, швидше за все, вам знайомі лише основні елементи – плінтуси, карнизи та молдинги.

Ліпнина в їдальні

Ми вирішили розширити ваше уявлення про ліпні прикраси, оскільки на сьогоднішній день це один із найзатребуваніших елементів декору.

Словник основних термінів для характеристики ліпних елементів

Карниз

прикраса, за допомогою якої декорується місце стику стелі та стін.

Плінтус

планка, що декорує стик між підлогою та стіною. Ліпний виріб краще підбирати не в тон покриття для підлоги, а в колір обробки нижньої частини стін.

Молдинг

прикраса у вигляді накладної планки із опуклим декором. З його допомогою вуалюють місце стику різноманітних матеріалів або прикрашають камінні портали.

Маскарон

прикраса у вигляді голови людини чи тварини, розташована анфас. Розміщується в арках, над віконними чи дверними отворами. Підходить для інтер’єру бароко.

Барельєф

прикраса у вигляді опуклого рельєфу, що використовується для декорування стін, колон.

Розетка

прикраса у вигляді квітки, що розпустилася. Застосовується для декорування кріплення світильника.

Картуш

прикраса у вигляді напіврозгорнутого сувого або щита, всередині якого розміщена емблема або напис.

Ліпнина з натурального каменю

Матеріали для виготовлення ліпного декору

 • Спінений поліуретан. За своїми властивостями поліуретан схожий на деревину. При великій вологості здатний убирати вологу, при високій температурі здатний розширюватися.

  Декор із цього матеріалу характеризується високою чіткістю малюнка та опрацюванням дрібних деталей. Деталі з цього матеріалу мають легку вагу. Достатньо стійок до пошкоджень, але у разі деформації реставрації не піддається.

  У роботі характеризується простотою монтажу. Монтаж здійснюється з використанням спеціального клею, а після його завершення потрібне фарбування виробу. Вироби з цього матеріалу рекомендується з обережністю використовувати в приміщеннях з підвищеною температурою, оскільки він є горючим. Для застосування у вологих приміщеннях необхідне захисне покриття та герметизація швів.

 • Полістирол. Більше щільний за структурою родич пінопласту. Стійок до різких змін температури та вологості, а отже, область його застосування практично не обмежена.

  За бажанням декор із полістиролу використовують для прикраси фасадів будинку. Схожий зі спіненим поліуретаном у простоті та швидкості монтажу, необхідності використання спеціального клею та фарбування поверхонь. Такі вироби також дуже легкі, тому монтуються на будь-які поверхні, включаючи двері та меблі.

  Однак є і відмінності: малюнок, виконаний з полістиролу, більш простий у виконанні, вироби більшою мірою схильні до пошкоджень, реставрації не підлягають.

 • Готові форми із гіпсу. На відміну від полімерів, використовується натуральний матеріал і, відповідно, забезпечується висока якість.

  Тонка обробка малюнка, можливість відновлення при пошкодженні, використання у вологих приміщеннях та для декору фасадів, — ось неповний перелік переваг цього матеріалу. У той же час натуральний матеріал важчий за синтетичний, тому монтаж готових форм здійснюється за допомогою штирів або міцного клеючого складу на основі гіпсу і клею ПВА.

  Готові форми виробляють промисловим чи будівельним способом. При цьому деталі відливають у металевих, силіконових чи інших формах. Монтаж готових форм здійснюється на мокрій стадії ремонту і триває досить довго, з технологічними паузами.

 • Ліпнина ручної роботи з гіпсу. Така робота має найвищу якість. Ручна, авторська робота відноситься до творів мистецтва і, відповідно, вищої цінової категорії. На відміну від готових форм не вимагає кріплення, поступово наноситься шар за шаром протягом тривалого часу.

  Перед нанесенням чергового шару майстер повинен переконатися, що попередній висох. Інакше можливе відшарування декоративного елемента. Завдяки високій міцності, вологостійкості, негорючості область використання ручної ліпнини практично не обмежена. Готовий гіпсовий декор стає частиною стіни і може слугувати понад сотню років.

Колони та дверні портали з ліпнини

Особливості використання та монтажу

ПОЛІМЕРИ

Найбільш поширені елементи ліпнини з полімерних матеріалів. Основне їхнє призначення – декорувати стики різних поверхонь та матеріалів. З найбільш затребуваних – плінтуси та карнизи.

Ліпнина з полімерів у вітальні

Завдяки зручності та невеликій площі кріплення за ними можна вдало замаскувати прокладену електропроводку. Хотілося б звернути увагу на необхідність використання спеціальних матеріалів.

Склади, що клеять, можуть змінити властивості таких конструкцій і навіть розчинити їх. Тому важливо використовувати фірмовий клей, спеціально призначений для таких випадків. Далі, після закінчення монтажу елементи ліпнини необхідно пофарбувати, оскільки вони можуть вигоріти або пожовтіти.

Відповідні барвники – лише на водній основі. Наявність хімічних розчинників може завдати шкоди крихкому елементу.

Полімерний ліпний декор у їдальні

Що стосується використання полімерного ліпного декору в дизайн інтер’єру, то сучасний стиль і меблі, виконані також із синтетичних матеріалів, цілком допускає подібний альянс. Загалом синтетичні матеріали відповідають характеру сучасного ремонту, який може виконуватися досить часто – залежно від зміни інтер’єрної моди та життєвих обставин.

НАТУРАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ

Декоративні вироби з гіпсу – унікальні за набором чудових властивостей: не старіють, легко реставруються у разі пошкоджень або тріщин, що використовуються в будь-яких приміщеннях, оскільки вологостійкі та пожежобезпечні.

Ліпнина з натуральних матеріалів

Для респектабельного інтер’єру ми можемо порекомендувати вам гіпсову ліпнину італійського виробництва, яка при високій міцності має невелику вагу. Такі елементи ліпнини як маскарони, розетки, картуші виконуються тільки з натурального матеріалу і є вишуканою прикрасою інтер’єру в стилі бароко або класичному романському стилі.

У виробництві використовуються лише натуральні компоненти. Крім готових виробів, ви можете придбати будь-який декор на замовлення. Такі вироби можуть бути особливим чином пофарбовані або зістарені, що зробить їх особливістю вашого інтер’єру.

*****

Компанія «ТопДом» — визнаний лідер на ринку ремонтних та будівельних робіт. Наші досвідчені майстри готові виконати для вас елітний ремонт «під ключ» будь-якої складності з незмінно високою якістю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *