Як вибрати колір для обробки стелі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як вибрати колір для обробки стелі


Говорячи про колір, який ми вибираємо для обробки стелі, більшість одразу уявить собі білий. Звичайно, біла стеля – це класичне і майже безпрограшне рішення, але не варто забувати і про інші варіанти, адже іноді саме нестандартний відтінок здатний стати тим самим завершальним штрихом, який так потрібен у будь-якій композиції.

До речі, і традиційний білий може бути втілений у різних варіаціях — яскравіший або приглушений, холодний або теплий, з блакитним, сірим або бежевим підтоном. Розглянемо докладніше ключові методи вибору кольору для стелі.

001.jpg

Отже, найпопулярніший і, мабуть, найпростіший варіант — фарбування стелі в білий колір. Білий дуже добре виглядає в будь-якому інтер’єрному стилі, він надає приміщенню візуального обсягу, робить композицію легшою. Однак не забувайте, що колір стелі завжди повинен поєднуватися з кольором стін, тому глобально є два шляхи: пофарбувати в той самий білий і стіни, і стелю або підібрати для стелі такий відтінок білого, який добре гармонує з кольором стін.

002.jpg

У тому випадку, якщо для стін і стелі підбирається різна фарба, потрібно розуміти, якого ефекту ви хочете досягти в результаті: два кольори можуть контрастувати або зливатися, підходити один до одного теплом і підтоном.

003.jpg

Сьогодні дуже популярне рішення, коли колір стелі повністю збігається із кольором стін. Це просто з практичного боку, адже не потрібно думати про вдалу сполучність, а також гарантований відмінний естетичний результат. В інтер’єрі цієї вітальні, наприклад, була використана фарба одного з найуніверсальніших відтінків – теплого світло-бежевого.

004.jpg

Фарбування стін та стелі в один тон створює відчуття цільного та більш об’ємного простору, особливо якщо вибраний світлий відтінок. Це дозволяє змістити увагу на ті деталі дизайну, які ви хотіли б підкреслити, наприклад, текстиль, елементи архітектури або декор.

005.jpg

Зверніть увагу, що ефект від такого прийому не зменшується навіть у разі, коли композицію розбиває стельовий плінтус відмінного кольору.

006.jpg

Звичайно, можна використовувати будь-який відтінок фарби і для стін, і для стелі, але якщо ви шукаєте найбільш універсальне рішення, то білий або світло-бежевий буде оптимальним. Коли вибираєте темний або насичений тон, варто враховувати такі параметри, як висота стелі та освітленість кімнати. Важливо знайти не дуже темний тон, щоб приміщення не втратило візуальний об’єм та легкість. Втім, коли потрібен максимально затишний, обволікаючий ефект, темні відтінки підійдуть ідеально.

007.jpg

Є ще один цікавий спосіб підібрати відтінок для обробки стелі. Він полягає в тому, щоб взяти тон, близький до тону стін, але не повторює його точно. Наприклад, якщо стіни пофарбовані в кремовий колір, стеля може бути теплого білого або світло-бежевого кольору. Таким чином, ми можемо урізноманітнити колірну палітру і, при цьому, зберегти її цілісність.

008.jpg

Найпростіший спосіб втілити ідею в життя – просто купити білу фарбу та додати до неї трохи тієї фарби, яку ви використовували для стін. Це легко та швидко, але є й суттєві мінуси. По-перше, ви не зможете точно вгадати, який відтінок вийде в результаті. А по-друге, майже неможливо повторити пропорцію, а отже, отримати другу банку потрібного тону.

009.jpg

Саме тому краще відразу підібрати два види фарби із однієї лінійки одного бренду. Коли вам потрібно буде освіжити колір або скоригувати невелику ділянку поверхні, ви зможете просто купити таку саму фарбу.

010.jpg

011.jpg

Нарешті, колір стелі може бути темнішим за колір стін. В інтер’єрі цієї їдальні, наприклад, для стелі обраний темний бежевий, тоді як стіни дуже світлі. Важливо, щоб тон гармоніював з палітрою інтер’єру та був логічно пов’язаний з іншими кольорами.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *