Кладемо плитку на фартух кухні правильно
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Кладемо плитку на фартух кухні правильноУкладання плитки у фартуху на кухні можна довірити далеко не всім фахівцям. Набагато надійніше зробити все своїми руками, навіть якщо у вас досвіду немає. Головне знати, як викласти плитку правильно. І коли ваш фартух буде готовий, ви здивуєтеся, як це було не складно.

монтаж фартуха з плитки

Визначаємо розміри фартуха та розраховуємо матеріал

Щоб зробити фартух на кухні своїми руками, потрібно визначити витрату матеріалу. А для цього – уточнити розмір площі, на якій проводитимуться роботи. Тут можна орієнтуватися на стандартні параметри:

 • Вся робоча зона займає близько 55-75 см у висоту від рівня стільниці, хоча може доходити і до самої підлоги — багато залежить від розташування кухонних тумб;
 • Керамічна плитка обов’язково повинна заходити під стільницю щонайменше на 20 мм – щоб у стиках не накопичувалася бруд та вода;
 • Зверху монтаж фартуха провадиться до витяжки – ця техніка монтується на висоті 65 або 75 см від електричної та газової плити відповідно;
 • Розмір робочої поверхні по горизонталі – вся довжина відповідної стіни, хоча можна обмежитись лише ділянкою «раковина-робочий стіл-плита».

Обов’язково необхідно зробити всі необхідні розрахунки. А для цього – визначитись, яким способом ви викладете фартух. Способів кладки існує дуже багато, але серед них можна виділити найпопулярніші:

 • Стандартний (базовий);
 • Діагональний;
 • Імітує цегляну кладку.

плитка у фартуху кухні

Найпростіше реалізувати своїми руками базовий спосіб, і перевитрата матеріалу в цьому випадку буде мінімальною.

Порада! Не варто забувати, що в процесі робіт можливе псування матеріалу, сколи тощо. Тому плитка завжди купується з 10% мінімальним запасом.

Дивіться також матеріал: Як вибрати плитку для фартуха: 12 нюансів та огляд популярних форматів

Що нам потрібно

Щоб викласти кухонний фартух своїми руками, потрібні пристрої:

 • Перфоратори для очищення від старого покриття;
 • Шуруповерт, доповнений спеціальним пристроєм для змішування клейового складу – міксером;
 • Відра для води та клею місткістю не менше 10 літрів кожне;
 • Шпателя для роботи з клейовою сумішшю: вузький для набору клею, зубчастий – для розподілу, гумовий – для роботи зі швами;
 • Будівельні рівні – короткий – щоб перевіряти розташування кожної окремої плитки та довгий – щоб перевіряти всю площину;
 • Плиткоріз і кусачки, брусок з абразиву для розрізання плитки, корекції ділянок, що відкололися;
 • Гумова киянка для перевірки щільності прилягання фартуха;
 • Хрестики та кілочки, що дозволяють встановлювати товщину шва;
 • Твердий олівець, лінійка;
 • Шнур (відбивання).

Підготовляємо стіни

Після того як весь інструмент приготовлений, потрібно приступати до підготовки робочої поверхні.

 1. Стіна якісно очищається від попереднього покриття. Якщо на стіні була укладена плитка, то для очищення від неї та старого розчину буде потрібно перфоратор. У будь-якому випадку поверхня очищається до штукатурного шару.
 2. Слід перевірити і щільність прилягання штукатурного шару — елементи, що відшаровуються, повністю видаляють, після чого всі нерівності закладаються.
 3. Важливо зробити ідеально рівний кут, якщо плитка переходитиме зі стіни на стіну.
 4. Бажано зробити в стіні насічки, щоб клейовий розчин краще схопився з її поверхнею.

Підготовка стіни до укладання плитки

Порада! Якщо на очищеній поверхні опинилися солі, грибок або плісняві плями, її потрібно обробити якісним фунгіцидом, що має антикорозійні властивості.

Починаємо роботу крок за кроком

Крок 1. На першому етапі робимо своїми руками розмітку. Розмір фартуха, його верхні та нижні межі ви повинні визначити, спираючись на габарити гарнітури. Зазвичай, відстань від підлоги до нижнього краю фартуха становить 70-85 див. А висота фартуха становить 55- 65 див.

Порада! Звідки починати укладання плитки від центру чи з краю, рухаючись до кута? Це вирішувати вам: якщо ви почнете монтаж від центру, тоді обрізані плитки будуть встановлені по краях і в цьому випадку вони повинні бути однакового розміру справа і зліва, інакше фартух виглядатиме не акуратно. Якщо ж у вас кутова кухня і краї фартуха на виду, то краще починати укладання саме з краю, щоб крайня плитка була цілою, а обрізки опинилися в кутку.

На горизонтальний рівень встановлюється рівний дерев’яний брус — він підтримуватиме плитку знизу, не даючи йому з’їжджати. Іноді для цього використовують гіпсокартонні листи або металеві профілі. А для того, щоб зробити позначку по вертикалі, встановлюється виска — шнурок з вантажем кріпиться вгорі стіни і відпускається. Під дією сили тяжіння виска сам створює ідеальну вертикаль.

монтаж фартуха з плитки

Крок 2 Після нанесення розмітки потрібно зробити своїми руками клейовий розчин. Якщо суміш приготувати невірно, з порушеннями рекомендацій виробника, вона дуже швидко зруйнується і фартух відпаде.

Як зробити клейовий розчин для плитки

У процесі роботи також не можна використовувати підсохлий розчин і розчинити його не вдасться, він втратить свої адгезивні властивості.

Крок 3 Потім приступаємо до укладання фартуха. Початківцям найкраще зробити фартух, використовуючи порядний спосіб укладання. Має значення і розмір плитки – чим вона більша, тим працювати легше, та й у догляді простіше, тому що стиків набагато менше. Відповідно, чим менший розмір плитки, тим більше буде швів і тим складніше і довше за часом проводитиметься її монтаж.

Ведемо роботи своїми руками у такій послідовності:

 • На стіну наноситься клейовий склад (вузьким шпателем) і рівномірно розподіляється на її поверхні (зубчастим шпателем 3 мм). На стіні повинен залишитись рівний шар клею з борозенками.

монтаж фартуха з плитки

Порада! Клей можна наносити не на стіну, а на плитку. Питання, який спосіб, надійніше немає однозначного відповіді, думки майстрів розходяться. Ви можете поекспериментувати та спробувати і той, і інший спосіб. Головне тут — добре притиснути і посадити клей під плиткою поступово.

 • Кахель монтується на стіну рівномірним натисканням. Потім беремо гумову киянку і сідаємо нею плитку (або, постукуючи, притискаємо своїми руками) — це дозволить осадити клей. Якщо ви почали класти кахель з краю, то на цьому етапі встановіть куточок. Після цього коротким рівнем перевіряємо горизонталь та вертикаль покладеного фрагмента.

монтаж фартуха з плитки

Порада! Якщо плитка лягла неправильно, можна зняти її, відкоригувати клейовий шар і укласти знову. Звичайно, зробити це можна буде лише до моменту схоплювання розчину.

 • Усі плитки у ряду приклеюються за тією ж технологією. Чим менший розмір плиток, тим більше разів вам доведеться повторювати всі ці маніпуляції.
 • Наступний ряд починають монтувати лише після того, як попередній просохне. Майте на увазі, що перший ряд — найвідповідальніший, і краще дати йому просохнути 1 добу.

Порада! Не забувайте встановлювати між плитками хрестики по горизонталі та по вертикалі. Це дозволяє витримувати той самий міжшовний розмір.

Крок 4 На останньому етапі виконується підрізування плитки і укладання шматочків. Лінію відрізу проводять лінійкою на тильній стороні, після чого використовують плиткоріз (ручний або електричний), болгарку або склоріз.

Обрізка плитки для фартуха кухні

Так можна отримати будь-який розмір фрагмента, а також вирізати у плитці необхідні виїмки під розетки та труби.

виїмки в плитці фартуха під розетки

обрізка плитки фартуха

Важливо не різати плитку по лицьовій частині – так матеріал розколеться не в потрібному місці. Отвори в плитці робляться твердосплавним свердлом і теж тільки з «виворіт».

Крок 5. Після того, як вся укладена своїми руками плитка висохла, її потрібно обстукати киянкою. Глухий стукіт свідчить про погане прилягання кахлю. Такі елементи видаляють та укладають заново.

Крок 6. Після того як сумнівів до якості укладання не залишиться, можна приступати до затирання міжплиткових швів. Крім того, перед обробкою швів вся плитка має бути вимита від ремонтного пилу. Затирання втирається у шви гумовим шпателем і залишається на 0,5-1 годину для висихання, після чого вирівнюється і протирається вологою ганчіркою.

Порада! Не забудьте, що колір затирання повинен гармоніювати з кольором плитки. Ідеально, якщо він буде на 1 тон темніший.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:71 Середня оцінка: 4,58 із 5)
Кладемо плитку на фартух кухні правильно Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.