Стилі інтер'єру з каменем – оздоблення каменем інтер'єрів у різних стилях
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Стилі інтер’єру з каменем – оздоблення каменем інтер’єрів у різних стилях


Камінь – матеріал дуже делікатний у всьому, що стосується внутрішніх оздоблювальних робіт. І не дивно: адже на відміну від зовнішнього вигляду будівлі, внутрішні інтер’єри повинні бути не тільки красиві, але зручні, теплі та затишні. І з останнім біля каменю є деякі проблеми.

На щастя, вони не так реальні, як культурні. Сучасні способи опалення дозволяють використовувати будь-який матеріал і залишатися в комфортних умовах. Але сприйняття каменю як жорсткого і холодного матеріалу залишилося досі. І щоб у вас і ваших гостей не залишалося відчуття мерзлякуватості при вході в будинок, потрібно врахувати кілька факторів.

Загальні закономірності обробки каменем

Декоративне облицювання каменем

Відчуття температури задає не тільки реальний градус за Цельсієм або Фаренгейтом, але також колір, фактура та асоціації з вибраними матеріалами в кімнаті. Якщо ви проживаєте в Росії – це важливо, адже навіть у південних куточках нашої країни більшу частину року панують холодні температури.

Всі ці фактори необхідно враховувати при виборі облицювального каменю. Якщо ви хочете зберегти температуру не тільки завдяки опаленню, то кольори варто вибирати теплі та світлі: помаранчевий, жовтий, пісочний. Важливе значення відіграє і фактура – ​​пориста або шарувата будова небезпідставно сприймається теплішою і в нього справді менша теплоємність за рахунок повітряних порожнин. Тому для функції, що «утеплює», найкраще підійде піщаник або сланець.

Що ж робити із останнім пунктом – асоціаціями? А ось тут, на жаль, уже нічого. Від культурних особливостей нікуди не втечеш. Але якщо не можна під них підлаштуватися – боріться!

А тепер розглянемо різні стилі інтер’єру: яким підійде облицювання каменем та яке вибрати, залежно від дизайну кімнати.

Кам’яне облицювання в різних стилях інтер’єру

Звичайно, розглянути всі види ми навряд чи зможемо: адже за всю історію людства їх набралося безліч і у кожного є свій шанувальник, але й не кожному стилю камінь йде до обличчя.

І, мабуть, найбільш «кам’янистим» можна назвати…

Камінь у класиці: бароко, рококо, ампір

Мармурове облицювання вітальні в стилі бароко

Ці стилі можуть бути помпезними і гладке мармурове облицювання — один з найбільш значущих елементів розкоші. Звичайно, в таких будинках, або правильніше сказати, палацах, нерідко можна зустріти і штукатурку, і гіпсову ліпнину на стінах, але з огляду на те, що ця архітектура зароджувалася в спробі демонстрації багатства, найпрестижнішою можна назвати саме мармурове облицювання.

Зустріти можна безліч варіантів: від повної обробки стін і підлоги каменем, до часткових вставок або поєднання мармурових панелей разом з деревом, особливо якщо ми говоримо про неокласику.

Мармурові стіни у ванній стилі рококо

Неокласика, разом із віяннями конструктивізму, струсила з себе награний лиск, позбулася нагромадження аксесуарів і стала набагато краще пристосована для людського життя. Вона демонструє статус не великою кількістю декоративних елементів, а дорожнечею і якістю матеріалів: і мармур відмінно підходить для цієї мети.

Камінь у замковому стилі

Романський стиль для винного льоху

Взагалі, замковий стиль — прерогатива скоріше архітектурна, ніж інтер’єрна. Воно й не дивно: багатьом до душі мініатюрні замки-котеджі з акуратними баштами, гострими дахами та стрілчастими вікнами. Але одна річ такий кам’янистий моноліт зовні і зовсім інша – усередині. Але як ми вже говорили, у кожного стилю свій шанувальник і якщо вам близькі суворі контури масивних замків, то зупиніть свій вибір на кладці-плитняку. Сорт каменя не настільки важливий, багато що залежить від квітів, що віддають перевагу. Але доломіт виглядатиме автентично, сланець незвично, а піщаник – тепло.

Камінь у конструктивних стилях

Незважаючи на те що мінімалістичний стиль мають на меті створення максимально зручного і функціонального простору, а іноді, у випадку з техно і хай-теком, навмисно випинають урбаністичність, камінь буде зовсім не зайвим. Понад те, коли сягає способів візуально урізноманітнити мінімалізм – камінь одне із головних елементів декору. Звичайно, не весь, але про це саме в кожному стилі.

Мінімалізм

Облицювання каменем у мінімалізмі

Особливості мінімалізму, це лаконічні форми та кольори, відсутність зайвих деталей та декору. Але видима простота стилю грає йому на руку, адже якщо в ньому все ж таки з’являються аксесуари, вони здатні перетворити весь простір. Це ж і стосується обробки стін.

Навряд чи ви зустрінете в мінімалізмі стіни, повністю вкриті каменем — як правило, більша частина все одно оброблена фарбою. Натомість області кімнати можуть бути поділені лише візуально – саме за рахунок кам’яних вставок. Як правило, це кладка локшиною — вона виглядає стильно і сучасно — або рівнорозмірні плити. Сорти каменю обумовлені підбором кольору: це має бути однотонна структура переважно середніх тонів.

Тобто: доломіт, піщаник, однотонний сланець та шунгіт.

Хай-тек та техно

Кам'яне облицювання на кухні в стилі хай-тек

Ці стилі мають намір підкреслювати як своє урбанітичне походження і на перший погляд натуральним матеріалам на кшталт каменю тут не місце. Але аж ніяк! З усіх типів облицювання саме камінь чудово підходить для таких інтер’єрів. Адже йому легко легко надати незграбну і правильну форму, яка так властива стилям конструктивізму.

Як правило, хай-тек з техно поєднуються зі світлим легким каменем, покладеним локшиною: піщаник або сланець.

Лофт

Вітальня в стилі лофт з кам'яним облицюванням

А ось лофт ніби створений для кам’яного облицювання. Цей стиль взяв свій початок у покинутих промислових приміщеннях: високих та просторих, у яких ніхто не дбав про те, щоб прикривати кладку шпалерами, фарбою чи оздобленням. Що це означає для нас? Крім «рідної» цегли, лофт з радістю прийме і кам’яне оздоблення: світле, темне за формою цеглини, плитняку або брекчії. Хіба що панелі не підуть лофту – надто акуратні та рівні для його індустріальної незграбності.

Камінь в органічних стилях

Органічні стилі відрізняються плавністю ліній та/або єднанням з навколишньою природою. Саме останнє об’єднує їх в одне ціле, адже, по суті, вони дуже різні і дотримуються різних канонів.

Модерн

Облицювання каменем стін ванної, виконаної в стилі модерн

Флагман «органіки». На противагу незграбності конструктивних стилів модерн пропагує плавність і природність форм: вони повинні нагадувати про навколишній природний світ. Особливо цей стиль цінує природне оздоблення, а значить і камінь прийме з легкістю.

Камінь і кладка модерну підійдуть майже будь-які — навіть мозаїчна, що рідко вписується в інші інтер’єри. Але варто відмовитися від панелей та модульних кам’яних пластин – для модерну їх форма надто правильна і незграбна.

Стиль прерій

Кам'яне облицювання в інтер'єрі будинку Френка Райта Будинок над водоспадом

А цей стиль Фрейнка Ллойда Райта, на відміну від модерну, використовує не плавність ліній — навпаки, він дуже незграбний — а горизонтальний силует і природне оздоблення. І він буквально створений для кам’яної кладки! Просторі кімнати цього стилю часто поділяються на функціональні зони завдяки різним кольорам та фактурам оздоблення, а наполеглива природність інтер’єру буквально наполягає на використанні каменю.

Як і у випадку з модерном, сюди підійде практично будь-який камінь і навіть стандартизовані модулі знайдуть собі місце. Єдине: утримайтеся від мармуру. Це надто претензійний камінь для архітектури, що пропагує природність та простоту.

Етнічні стилі з каменем

Оздоблення стін каменем в африканському стилі інтер'єру

Біда в тому, що етнічних стилів безліч, та й усередині них зустрінеться чимало підвидів. І огляд кам’яного облицювання в цих рамках гідний окремої статті. Тому просто порадимо: будьте розумні у виборі обробки і дивіться на історію стилю, що полюбився. Японська не сприяє таким вишукуванням; англійська, будучи наближеною до класики, добре поєднується з плитняком та цегляною кладкою; а східні мотиви взагалі передбачає багато каменю і мозаїк. Тому – розважливо підходьте до створення певної етнічної атмосфери.

Кантрі та бунгало з каменем

Кам'яне облицювання в кантрі-стилі

Мабуть найпристосованіші для заміського життя стилі — що в ній вони і зародилися. Обидва стилі віддають перевагу дереву, але це зовсім не означає, що камінь виявиться там зайвим! Головне – не переборщити та не надіти кам’яну шкуру на всю поверхню стін.

Одним з кращих варіантів стане кам’яне облицювання нижньої половини стін: тим самим ви урізноманітнюєте інтер’єр, збережете теплий затишок дерева і додайте монументальності у внутрішнє оздоблення. Для кантрі підійде і груба кладка на кшталт плитняку, а ось бунгало – легший та витонченіший стиль. Для нього краще віддати перевагу чомусь на кшталт локшини з пісковика.

Камінь біля каміна

Не можна не згадати про кам’яну кладку біля каміна. Це логічно хоча б з міркувань пожежної безпеки, але що заважає перетворити нагальну необхідність на цікаве дизайнерське рішення? Варіантів безліч: від мармурових плит для мінімалізму, до великого каміння в кантрі.

Особливу увагу радимо приділити можливості реалізувати облицювання «лусочками», це створює цікавий ефект кам’яної кладки, що обсипається.

Висновок

Ми розглянули основні стилі інтер’єру із каменем. Як бачите, кам’яне облицювання – чудовий спосіб прикрасити інтер’єр і внести до нього різноманітність. Завдяки штучному каменю, можна надати плитці будь-якої бажаної форми – все залежить від вашої уяви. Або ж, якщо ви хочете бути точно впевненими в результаті – від уяви фахівців. І у нас у компанії «ТопДімпрацюють висококваліфіковані дизайнери з відмінним смаком, які допоможуть вам придумати ідеальний дизайн приміщення

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *