Функціональна однокімнатна квартира-студія 25 кв. м.
До проекту квартири-студії, що має 25 кв. м. потрібно поставитися ретельно і продумати найменші деталі. Адже головне завдання такого маленького приміщення в тому, щоб воно мало ті ж функції, що і повнорозмірний аналог.
І насамперед необхідно спланувати всі важливі функціональні зони. При цьому весь простір має бути максимально оптимізований і не захаращений зайвими речами, непотрібними меблями і так далі.
Отже, щоб розподіл простору було правильним, зручним і функціональним потрібно скласти технічний план. Це допоможе уникнути подальших помилок та переробок.
Складаючи план і враховуючи технічні особливості приміщення, ви відразу зможете побачити, куди і як розмістити ту чи іншу зону і меблі, а також всі інші деталі. Враховуючи розташування батарей, вентиляційної шахти, стояка, які відзначені на плані, простіше розмістити всі необхідні елементи.
Оформлення квартири-студії
Після того, як ви спроектували креслення, можна перейти до загального оформлення приміщення. І почати можна із кольору. Найчастіше оптимальним є світле оформлення таких квартир, можливо, навіть із білими стінами та стелею. Справа в тому, що маленькі квартири-студії зазвичай мають лише одне вікно, відповідно, світла в кімнату проникає мало. Якщо вибрати якісь темні кольори, то кімната буде похмурою та візуально зменшиться. Яскраві кольори також крадуть простір. А ось світлі, навпаки, зроблять приміщення зорово більшим і просторішим. Звичайно, якщо ви бажаєте бачити у себе в квартирі яскраві кольори, це не забороняється, але краще, якщо вони будуть у вигляді якоїсь невеликої деталі чи малюнка, наприклад, на килимі.
Ще один спосіб збільшити візуальне сприйняття кімнати — це дзеркало, величезне, на всю стіну і якраз навпроти вікна. Світло з вікна, відбите у дзеркалі, зробить кімнату яскравою та повітряною. До того ж це може бути не просто дзеркало на стіні, а дверцята шафи-купе із дзеркальною поверхнею.
Далі переходимо до питання зонування простору, яке допоможе грамотно розподілити ролі для кожної частини квартири.
В даному випадку ми розглядаємо проект, де кухня, туалет та ванна розташовуються окремо. Отже, нам залишається облаштувати кімнату під вітальню та спальню.
Зона відпочинку (або гостьова)
Отже, ми вже визначили, що одна стіна зайнята вікном, друга (протилежна) шафою-купе. Ще одна стіна зайнята, тому що має проходи у ванну та на кухню. Значить, для дивана залишається лише одна вільна стіна. Це найбільш вдалий варіант для розташування зони відпочинку або гостьової зони. Але з огляду на те, що місця в кімнаті мало, диван варто брати функціональний. Тобто, по-перше, він має бути трансформером, щоб складаючись, не займати багато місця; по-друге, мати висувну шухляду, щоб поміщати туди постільна білизна або інші предмети, щоб не захаращувати простір зайвими шафами або тумбами.
Навпроти дивана можна помістити телевізор. Якщо дозволяють фінанси, придбайте плазму, її можна повісити на стіну, тим не займаючи місця.
Зона сну розташовуватиметься тут же, але не на цьому дивані. Тобто, можна використовувати так зване ліжко-шафа, яка у зібраному стані виглядає як частина стіни.
Для робочої зони необов’язково виділяти окремий простір, враховуючи, що його обмаль. Ще одна хитрість — розміщення комп’ютерного столу в шафі-купе. Це зручно, компактно та значно економить місце.
Для прийому великої кількості гостей також можна вдатися до всіляких хитрощів. Адже зберігати великий стіл нема де. Тому придуманий спеціальний стіл, чиї бічні частини у зібраному стані становлять щось на кшталт декору.
Потім їх роз’єднують, ставлять на них стільницю та вуалю – стіл готовий.
Звичайно, кухня теж має невеликі розміри. Тому простір використовується максимально. Раковину можна розмістити біля вікна: миєш посуд і милуєшся краєвидами за вікном – романтика.
До того ж можна заощадити простір, придбавши плиту-панель. Тобто плита не матиме, як завжди, духової шафи, тільки верхню панель, а внизу будуть шафки для посуду та іншого. Оформляти це приміщення потрібно все в тих же світлих тонах, щоб воно виглядало просторіше.
Туалет та ванна кімната
Дане приміщення часто не має достатнього обсягу, щоб вмістити в себе ванну, тому замінюємо її душовою кабіною. Унітаз також компактний, навіть раковина вузька. Оформляємо у світлих, сірих тонах.
Для економії простору вдаються часом до найнеймовірніших хитрощів, головне, щоб було зручно.
Отже, квартира-студія розміром лише 25 кв. м. може і повинна бути зручною, функціональною та естетичною. Головне, ретельно все продумати, інша справа техніки.