Гарний дизайн керамічної плитки в туалеті: 30 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Гарний дизайн керамічної плитки в туалеті: 30 фото


Кімната, де знаходиться унітаз, потребує особливого підходу до її оформлення. Всі деталі інтер’єру повинні дозволяти підтримувати в приміщенні максимальну гігієнічність та свіжість. Для виготовлення сантехніки та меблів у цю кімнату використовуються матеріали, які легко мити. Крім того, такі предмети повинні бути стійкими до обробки хімічними розчинами.

Для облицювання стін та підлоги найпопулярнішим матеріалом довгі роки є керамічна плитка. Цей матеріал відрізняється усіма необхідними в такому разі якостями:

  • гігієнічність;
  • міцність;
  • зносостійкість;
  • доступність;
  • велика кількість кольорів і текстур;
  • стійкість до дії хімічних речовин.

Всі ці ознаки роблять таке покриття найбільш підходящим для оформлення приміщень із подібною специфікою.

Одним із критеріїв для вибору кольору настінного покриття є розмір приміщення. Маленька кімната вимагає використання світлих відтінків плитки. Обмеженість простору саме собою пригнічує, а темні стіни погіршують цей стан.

У невеликих туалетах рекомендується наклеювати світлі відтінки блакитного, зеленого чи рожевого. Білий колір теж підійде, але краще розбавити декоративними елементами інших відтінків. Можливе обклеювання білим кольором лише у верхній частині стіни. Так вдасться уникнути її забруднення та зберегти візуальну стерильність приміщення.

Крім однотонних моделей плитки, можна використовувати різні візерунки та орнаменти. Головне, не перестаратися, тому що строкаті малюнки виробляють на стінах невеликого приміщення той самий ефект, що й темна плитка. Для збереження балансу можна використовувати орнамент по периметру стіни або пустити одну смугу з плитки прямо по центру стіни. Вертикальна смуга допоможе візуально підняти стелі, а горизонтальна – розширити стіну. Також можна вибрати кілька плиток іншого кольору і створити малюнок на тлі однотонного покриття основного кольору.

Крім кольору плитка може відрізнятися за текстурою. Від того, матова, глянсова або шорстка поверхня у вибраної моделі залежить і зовнішній вигляд отриманого покриття. Сучасні виробники, намагаючись зменшити кінцеву вартість продукту, виготовляють імітацію натурального каменю, дерева та інших матеріалів. Часто навіть не одразу можна відрізнити натуральний граніт або мармур від підробки. Таке облицювання буде виглядати дуже благородно і надавати приміщенню шикарного вигляду.

Підбираючи під колір настінного покриття сантехніку, можна гармонійно завершити композицію. Різноманітність відтінків сантехніки дозволить знайти оптимальне поєднання. Цікавим може бути використання унітазу з розжареного скла у поєднанні зі скляними блоками. Такий декоративний елемент, як скляні блоки відмінно гармонують з кахельною плиткою та дозволять урізноманітнити однотонне покриття стін.

Для облицювання стін та підлоги можна використовувати один і той же вид плитки. При цьому вибрати потрібно ту модель, яка виключить підсковзування на такій підлозі. Більшою мірою це залежить від текстури верхнього шару. Глянцеві різновиди не забезпечують необхідної зчеплюваності підошв взуття з поверхнею. Найбільш відповідними будуть ті моделі, де шорстка поверхня дозволить впевнено стояти на ногах.

Незважаючи на сотні років, що пройшли з моменту винаходу мозаїки, цей метод є оригінальним прийомом в оформленні інтер’єрів. Можливості такого покриття безмежні. Серед його переваг, крім характеристик, властивих керамічній плитці, є ще й можливість облицювання нерівних поверхонь. Так за допомогою мозаїки можна прикрасити труби в туалеті, вигин сантехніки, арку або тумбу.

За допомогою такої техніки оформлення інтер’єру можна створювати різноманітні візерунки, що підходять за тематикою та відтінком для туалету. Близькість води робить доречним викладання за допомогою дрібних шматочків морських хвиль або водоспадів. Для цього можна використовувати окремі деталі, створюючи малюнок самостійно, або придбати готове панно із заздалегідь нанесеним на нього зображенням.

Мозаїку можна використовувати лише на одній із стін або на її ділянці. Таким чином, вийде композиція, яка приверне увагу, яка стане центральним елементом в інтер’єрі. Це може бути як картина із сюжетом, так і просто орнамент. Крім кераміки для мозаїки, можна використовувати шматочки натурального граніту, мармуру, скла, пластмаси або навіть металу. Всі ці матеріали при грамотній обробці будуть добре проявляти себе в умовах, що створилися.

Щоб плитка на стінах туалету виглядала органічно, досить гармонійно поєднувати таке облицювальне покриття з іншими елементами обстановки. Коли баланс кольору і поєднання буде досягнутий, кімната набуде привабливого вигляду. При цьому практичність покриття залишиться на високому рівні.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *