сучасний дизайн будинку на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

сучасний дизайн будинку на фото


Вибір стилістичного оформлення заміського будинку завжди пов’язаний з багатьма питаннями та нюансами. Оскільки XXI століття можна назвати століттям прагматичності, то й кращими стилями в архітектурі, інтер’єрі, ландшафті стають саме ті, що відрізняються практичністю та раціоналізмом. Одним із таких стилів став модерн. Заміський будинок, оформлений відповідно до особливостей модерну, приваблює простотою та стриманістю дизайну та кольорового рішення.

До загальних особливостей стилю модерн можна віднести такі:

  • об’єднання різних напрямів мистецтва на один стиль, тобто. у модерні можна зустріти старі та нові форми та прийоми в дизайні;
  • живі, гарні, витончені форми споруд;
  • використання незвичайних матеріалів для декору приміщень;
  • незвичайні форми із символістськими та образними значеннями;
  • геометрично правильні великі площини та суворі лінії;
  • принцип рівності форми та змісту.

Можна розглянути застосування принципів модерну з прикладу дизайну одного приватного будинку. У центрі заміської ділянки знаходиться будинок, його архітектурний дизайн дуже демократичний. Жодних зайвих деталей та прикрас. Все дуже просто і функціонально: малі архітектурні форми, чиста та свіжа кольорова гама, допускаються контрастні відтінки:

Доріжка з плит до будинку в стилі модерн

Модерн в оформленні ландшафту підпорядковується мінімалістичним тенденціям. У дизайні ділянки в стилі модерн виражається насамперед відповідність форми змісту. Обриси клумб, водойм та доріжок плавні, без різких вигинів. Клумби можуть бути у нетрадиційній формі:

Головна відмінна риса ландшафтного дизайну заміського будинку — використання контрастних форм і відтінків і виразних рослин. Їх не повинно бути багато, дотримуватися симетрії в їх розташуванні необов’язково. Простір розділяється доріжками та акуратно підстриженими газонами:

Класичний напрямок ландшафтного модерну підкреслює природну своєрідність у рослинній зоні та робить роботу людини практично непомітною:

Отже, екстер’єр будинку в стилі модерн відрізняється зовнішньою невибагливістю, але водночас респектабельним лаконічним виглядом.

Назва стилю модерн прийнято лише у Росії. В інших країнах він називається ар-нуво, ліберті, тіффані, югендстиль. Ця плутанина в назвах дуже часто призводить до того, що у нас модерн сприймається як сучасний класичний мінімалізм, стриманий європейський дизайн. Будівельники, архітектори та дизайнери продовжують вести суперечки на цю тему, обстоюючи різні погляди. Можливо, кожна з них має право на існування. Ми пропонуємо розглянути можливість оформлення внутрішнього оздоблення саме у загальноприйнятому та зрозумілому нам аспекті.

Оскільки модерн відрізняється високою прагматичності, то оптимальний він буде у квартирах-студіях та суміщених кімнатах. Наприклад, передпокій, поєднаний із холом. Тут головне завдання – зберегти максимум вільного простору та світла. Для цього використовуються світлі покриття для підлоги з масиву дерева, панорамні вікна і двері. Сходи відрізняються витонченістю форми і не захаращують інтер’єр:

Вітальня може бути функціонально з’єднана з холом. Зверніть увагу на плавні лінії меблів, неагресивні фарби, прихильність до природних відтінків та матеріалів:

Однією з особливостей стилю модерн є предмети мистецтва в інтер’єрі. Це можуть бути полотна відомих майстрів минулих століть та ультрамодні роботи сучасних художників. Вони мирно сусідять один з одним, не викликаючи дисгармонії:

Як аксесуари використовуються предмети меблів з натурального дерева з різьбленими елементами і зовсім прості, без надмірностей. Наприклад, книжкові стелажі суворої форми підкреслюють витонченість крісел з вигнутими опорами-ніжками та спинками, зі шкіряними чохлами:

Визначаючи інтер’єр спальні в стилі модерну, можна обмежитися словами: м’якість, плавність, витонченість. Меблі обмежуються стандартним набором, але відрізняється функціональність: нічого зайвого в спальні не повинно бути:

Приглушені тони в сіро-бежевій гамі розбавляються яскравішими акцентами. Зазвичай це жовті, червоні, зелені відтінки:

Функціональність та ергономічність високих технологій у поєднанні з різноманітними матеріалами та квітами – це кухня у стилі модерн:

Стільці з чорними сидіннями на кухні модерн

Оригінальні акценти на тлі світлого інтер’єру: незвичайна форма люстри у стилі хай-тек та яскраво бірюзові стільці підкреслюють художню спрямованість стилю:

Два бірюзові стільці на кухні модерн

Меблі обов’язково розставляються з урахуванням зручності та функціональності. Кутова форма — найбільш підходящий варіант для кухонь модерн:

Кутові меблі на кухні модерн

Оздоблювальні матеріали використовуються сучасні технологічні у поєднанні з натуральними. Це може бути дзеркальна або глянсова поверхня у робочій зоні та дерев’яна у зоні їдальні. Холодність блискучого сірого кольору компенсується теплом відтінків натуральної деревини:

Ваза металева з квітами на кухні модерн

Ванні кімнати в стилі модерн надають відчуття чистоти, представлені простими геометричними формами:

Певних вимог до кольорової гами ванних кімнат у модерні немає. Тут допустимі яскраві фарби, і бліді пастельні тони. Оскільки в нашому прикладі дизайн всього будинку, включаючи ландшафт, в цілому витримані в приглушених відтінках, то і палітра кольорів ванної та туалету не виділяється із загального колориту особняка:

Інтер’єр ванної кімнати не перевантажений візерунками, орнаментами та акцентними аксесуарами. Цілком достатньо одного-двох ненав’язливих прикрас – і ванна кімната виглядає оригінально та свіжо:

На закінчення слід зазначити, що стиль модерн – явище постійно розвивається, т.к. сучасний світ безперервно прагне різноманітності та досконалості. Визначити чіткі межі, критерії та можливості стилю сьогодні просто нереально. Тому найкраще дотримуватись загальних тенденцій та власного сприйняття цього стилю. Головне — дотримуватися стильових правил, щоб інтер’єр модерн не справляв враження похмурості та одноманітності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *