Екологічність інтер'єру квартири - крок на шляху до здоров'я та гармонії
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Екологічність інтер’єру квартири — крок на шляху до здоров’я та гармонії


Еко інтер'єру.  Або як досягти гармонії у повсякденному житті

Як часто серед повсякденної метушні ми забуваємо про душевну красу та гармонію, не помічаючи, як довкола відбуваються неповернуті зміни нашого фізичного та психологічного здоров’я.
Вчені вже давно констатували наявність синдрому хронічної втоми постійних жителів мегаполісів та великих міст. І як же бути при цьому, і як жити далі, щоб не було таких значних проблем, коли втома накопичується наростаючою, а заміського будинку для повноцінного відпочинку немає? Що робити?

Насправді існує такий напрямок, як Еко стиль інтер’єру, в якому можна згладити весь дискомфорт від швидкості перебігу життя, і за допомогою не хитрих дизайнерських ходів перетворити свій будинок на справжню обитель комфорту і релаксу. Що ж для цього потрібно, і як відрізнити справжній стиль Еко, від того що є насправді його сучасною імітацією?

По-перше, у пріоритет має ставитися справжня екологічність та натуральність усіх використовуваних матеріалів. Тобто якщо це дерев’яні меблі, то породи дерева або шпона повинні бути натуральними, з мінімальним використанням штучних барвників та ґрунтовок. Тільки так можна досягти мінімальної концентрації шкідливих речовин в атмосфері вашої вітальні чи спальні, і власне звести до мінімуму кількість алергічних реакцій, які можуть виникнути на цьому ґрунті. Адже всім нам хочеться збільшити тривалість життя наших рідних та близьких, та й діти краще нехай ростуть сильними та здоровими, ніж потім вести постійну боротьбу за їхнє здоров’я в майбутньому. Так чому б не допомогти в цих питаннях, лише вибравши меблі з якісних і природних матеріалів.
Дуже близький до Еко стилю Скандинавський стиль в оформленні житла, тому що саме ці північні народи ще з доісторичних часів цінували все найпростіше та натуральне у своєму примітивному житлі. Саме тут велика кількість та різноманітність порід деревини дозволяло скандинавам не економити на матеріалах, для виробництва меблів, що стало традицією і на сьогоднішній день.
Друге, що хочеться відзначити як характерну особливість Еко стилю, це велика кількість декоративних елементів і оздоблення стін та підлоги по можливості натуральними матеріалами. Камінь і глина, лоза і льон, все це буде настільки тут доречно і поєднується з натуральними меблями, що кращої альтернативи в інтер’єрі квартири і бути не може.
Більш сучасний і наближений до Еко стилю ще Середземноморський стиль, але вже декораторські прийоми вважатимуться багатшими, і потребують додаткових і творчих і матеріальних вкладень. Так глиняна кахельна плитка, характерна для цього стилю, спочатку розписувалася натуральними барвниками, а зараз зрозуміло, що технологія стала більш сучасною та менш екологічною. Хоча мінімум фарби, якою покриваються меблі, створювані для Середземноморського стилю, насправді теж є кроком у бік здорового способу життя та гармонії в будинку.

Ну і як же тут не згадати велику кількість декоративних і квітучих рослин в інтер’єрі, адже саме їх наявність робить кімнату такою візуально наближеною до природи, такою свіжою і зеленою, в якій навіть дихається простіше і глибше. А вологість та запах подібної тропічної території у квартирі Північної столиці порадує всіх, хто з таким нетерпінням чекає теплих та сонячних днів цього літа.

Якщо у вас немає можливості застосувати Еко стиль на всій території будинку, або квартири, а його стереотипи вам здаються занадто примітивними, спробуйте, хоча б частину простору своєї квартири виділити під цей стиль, і відповідати йому там в повному обсязі.
Нехай це буде зимовий сад або лоджія, частина робочого куточка, або дитяча. У будь-якому випадку потрапляючи на цю площу інтер’єру квартири, ви розслаблятиметеся і відпочиватимете душею, насолоджуючись спокоєм і комфортністю обстановки.

І навіть просто елементи текстилю в будинку, підібрані відповідно до Еко стилю, чи то лляна постільна білизна природних відтінків, чи римські штори на кухні з присутністю натуральних на вигляд і якості матеріалів, вже поселять у вас думку, що ви зробили хоч щось на зустріч природі, і це почуття привнесе радість та відчуття щастя у ваше сімейне життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.