Єдиний стиль в оздобленні та оформленні інтер'єру квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Єдиний стиль в оздобленні та оформленні інтер’єру квартири


Єдність стильових рішень в обробці та інтер'єрі приміщення

У процесі будівництва або ремонту житлового приміщення завершальним етапом вважається внутрішнє оздоблення. І вже на цьому етапі власникам необхідно мати повне та закінчене уявлення про те, яким буде дизайн інтер’єру окремих кімнат чи квартири та будинки загалом. Часто від цього залежить визначення призначення тієї чи іншої кімнати. Тому, якщо спальня бачиться господарям оформленої в неокласичному стилі, слід врахувати, що її площа повинна бути достатньою для здійснення задуму, оскільки головною рисою неокласицизму є гармонійна організація простору.

Стильове рішення інтер’єру, з погляду спеціаліста-дизайнера, має безпосередній зв’язок з оздоблювальними матеріалами та має їм відповідати. Неокласичний стиль, популярний на початку минулого століття, нині переживає друге народження завдяки можливості реалізації в сучасних будинках. Пропорційність предметів інтер’єру та елементів оздоблення, властива йому, простежується у таких конструкціях, як арки, що оформляють проходи до приміщень; декоративні колони, що не обтяжують інтер’єр, але дозволяють візуально розділити його на пропорційні частини; у предметах меблів з чіткими контурами, досить комфортних, але без зайвих деталей, що ні в якому разі не захаращують кімнати. Шляхетна строгість і спокійна витонченість, чужа химерності, органічно притаманні цьому стилю. У спальні неокласичного стилю буде доречне ліжко з узголів’ям із благородного дерева, вкрите гладким, однотонним покривалом із тисненим малюнком. Ця тканина може бути використана для завіс і обтяжки крісел. Натуральна, найчастіше паркетна, підлога не слід закривати килимом із густим ворсом. Більш підходящими будуть приліжкові килимки зі спокійним рослинним орнаментом або однотонні, стриманого деревного кольору. Для неокласики важлива природність ліній та матеріалів, відчуття достатнього простору у приміщенні, наче наповненому повітрям. При виборі оздоблювальних матеріалів для такої спальні варто керуватися цими ж принципами, що становлять суть неокласичного стилю – благородство, простота та виняток декоративності як самоцілі.

Інший, дуже популярний у новому столітті стиль дизайну – мінімалізм. Можна сказати, що він є неокласикою, доведеною до абсолютного аскетизму. У надмірній лаконічності мінімалістичного інтер’єру проглядається повне заперечення декоративності оздоблення та обстановки. Функціональність — ось кредо прихильника мінімалізму в інтер’єрі. До плюсів цього іміджу можна віднести особливу атмосферу легкості і свободи, яку він створює в будинку. Часто квартири, оформлені в цьому стилі, не мають навіть зайвих стін, відокремлюючи одну кімнату від іншої лише за допомогою освітлення чи розташування предметів меблів. До цього стилю тяжіють дуже молоді чи творчі люди, не обтяжені численним сімейством. Але оздоблення такого приміщення, при всій її простоті, має однозначно свідчити про високий смак його мешканців. Меблі цього стилю відрізняються оригінальністю конструкторських рішень. Ліжка-трансформери, що ховаються вдень під подіумом; дзеркальні стіни, що дозволяють розширити доступний для огляду простір; підлокітники диванів, що є легкими столиками; шафи, за розсувними дверцятами яких знаходяться робочі столи з необхідною технікою – все це дуже властиве мінімалізму. У обробних матеріалах переважає рельєф, але не колір. Це стосується шпалер під фарбування на стінах або до пластичної штукатурки, за допомогою якої можна створити ефект об’ємного одноколірного орнаменту. Колірна гама обробки та інтер’єру витримуються в одному-двох основних кольорах, які можуть бути розбавлені контрастними акцентами у вигляді кількох подушок на дивані або чорно-білих фото на стінах. Оформлений в мінімалістичному стилі інтер’єр, за всієї своєї лаконічності, виглядає дуже ефектно і залишає приємне враження, а відпочинок у такій кімнаті буває особливо повноцінним і відновлює сили.

Близьким до мінімалізму в деяких аспектах є інший актуальний та сучасний стиль інтер’єру – хай-тек. Вже одна його назва говорить про те, що технічність і новизна рішень органічно властиві. Тут так само, як і в мінімалізмі, є лаконізм і геометричність предметів обстановки, однорідна колірна гама обробки. Але все ж таки перевагу хай-тек віддає енергії і натиску, яскравим і насиченим кольорам декору, блиску металу та скла. Він дещо зухвалий, демонстративний, не сприяє розслабленню, але закликає до активної дії, перетворенням і навіть бунтарству. Навіть ванна кімната в стилі хай-тек може бути прикрашена абстрактними скульптурами для підлоги, виконаними з новітніх, оригінальних матеріалів. Це стиль впевнених у собі та енергійних людей.

В даний час немає жодних перешкод на шляху втілення будь-яких, найсміливіших ідей у ​​дизайні інтер’єру свого будинку чи квартири. Однак власнику варто послідовно і неухильно керуватися ідеєю стилістичної єдності та гармонії при реалізації таких рішень, і тоді він зможе по-справжньому пишатися своїм житлом.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *