Використання дзеркал у дизайні інтер'єру квартири
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Використання дзеркал у дизайні інтер’єру квартири


Дзеркала як частина інтер'єру

Основна властивість дзеркал у тому, що вони відбивають простір навколо себе. З допомогою, знову ж таки, відбитого від предметів навколо, світла, дзеркала змінюють візуальне сприйняття простору, іноді створюючи дивовижні ефекти. Відображувальні властивості дзеркал тому й застосовуються при виробництві та інших оздоблювальних матеріалів, адже навіть невеликі дзеркальні елементи створюють безліч маленьких світів із країни Задзеркалля.

Дзеркальна справа не така проста, як здається на перший погляд. Вже давно існують цілі фірми, які поєднують фахівців із застосування дзеркал в оформленні інтер’єрів приміщень. І щоб вдало підібрати дзеркало для Вашої спальні, залу і навіть офісу, слід знати кілька практичних речей.

По-перше, дзеркала застосовуються для досягнення трьох цілей: практичної, декоративної та створення оптичного ефекту.

І якщо дзеркало Вам необхідно для того, щоб легше було впорядковуватися, то слід дотримуватися наступних вимог:

  • дзеркало буде об’єктивно відображати інформацію тільки в тому випадку, якщо вона висить вертикально, без жодних відхилень. Навіть нахил на маленьких градусів спотворює реальні пропорції та розміри.
  • розміри дзеркала слід підбирати залежно від того, навіщо воно призначатиметься. Якщо дзеркало має відбивати лише голову, його мінімальний розмір дорівнює 30х40 див; голову і тулуб буде нормально відображати дзеркало розмірами 40х60 см, а фігуру на повний зріст покаже реально лише при розмірах 60х120 см. Також максимальну площу дзеркало відображатиме там, де навколо нього багато вільного простору.
  • для найкращого відображення освітлення має бути спрямоване не так на дзеркало, але в людини, дивиться у дзеркало. Тут найкраще допоможуть настінні бра або два з кожного боку або одне зверху.
  • дзеркало буде довше служити, якщо на нього не потраплятимуть прямі сонячні промені, а дзеркало у ванній має бути захищене від попадання води.

Щоб дзеркало було не лише практичним пристосуванням, а й виконувало декоративну функцію, варто подумати про те, чим воно буде обрамлене та чим оточене. Різні рамки дозволяють гармонійно вписати дзеркало в будь-який стиль інтер’єру. Слід також у тому самому стилі встановлювати меблі та предмети освітлення, які будуть розташовані поруч із дзеркалом. Якщо ж меблів в приміщенні мало або вони погано поєднуються з дзеркалом за стилем, тоді ситуацію врятують призеркові полички і кронштейни, які точно повинні збігатися з дзеркалом і рамкою за стилем. Дзеркала можуть бути основним елементом декору приміщення. Різні за формою та розмірами, але близькі за стилем дзеркала можуть скласти чудову композицію, яка чимось нагадує картинну галерею.

Дизайнери та декоратори особливо люблять дзеркала за те, що вони виробляють просто вражаючі оптичні ефекти. Ілюзорно розширюють простір, збільшують висоту стелі, згладжують нерівні форми та поверхні, змінюють пропорції кімнати. Все це лише завдяки тому, що дзеркала відбивають навколо них розташоване, таким чином подвоюючи простір і кількість предметів. І створити потрібний оптичний ефект можуть не лише величезні дзеркала на повний зріст, а й фрагментарно розділені на частини. І завжди пам’ятайте, що окремі деталі інтер’єру, але які мають ефектну і вражаючу властивість, можуть зробити навіть дуже скромну обстановку воістину гідною. Підбирайте ці деталі з інтересом та любов’ю, і все це повернеться Вам у кілька разів більшому обсязі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *