Ергономічна кухня
Швидкий, дуже насичений темп сучасного життя приносить нові вимоги щодо облаштування простору існування людини. Найголовнішим критерієм при підході до цієї проблеми є створення максимального комфорту та ергономічності всіх деталей дизайну інтер’єру.
Одним з важливих місць, де людина перебуває тривалий час, є кухня. У ній господарі займаються не лише приготуванням їжі, але також зустрічають гостей та влаштовують різноманітні урочистості. При цьому кухня має бути обладнана максимально зручно та комфортно.
Вимоги до сучасної кухні
Сучасне приміщення кухні має відповідати всім запитам людини. По-перше, це правильне розподіл зон простору приміщення, оскільки у одній зоні відбувається приготування їжі, іншу служить на її прийому, у певній зоні перебувають предмети кухонної побутової техніки. Також має бути визначена зона, де зберігаються продукти, в ній розташовуються холодильник та відповідні меблі. Всі необхідні продукти для приготування їжі повинні бути в одній секції, щоб не довелося ходити від шафи до шафи. Також повинна бути виділена зона, що використовується при попередній підготовці продуктів, поруч має бути мийка і контейнер для сміття під нею.
Далі слід обладнати місце остаточної підготовки продукту. На цьому місці повинні знаходитися обробні ножі та інші пристрої. Потім повинна бути зона остаточного приготування продуктів, в якій знаходиться плита і шафа з посудом. За такого розташування зон людині доведеться здійснювати мінімальну кількість переміщень. Також важливим моментом при облаштуванні кухні є правильне планування розташування меблів та його якісний підбір.
Підходящі меблі для кухні
Найголовніше при плануванні кухні – це придбання функціональних меблів. Адже придбавши великий гарнітур, людина змушена буде обережно рухатися кухнею, щоб нічого не перекинути і не зачепити. Так як великі, але незручні елементи меблів за всієї своєї краси можуть створювати безліч незручностей і проблем, перетворивши кухню на велику меблеву виставку. Дотримуючись основних вимог та правил кухонного інтер’єру, це приміщення можна перетворити на зручний робочий простір для приготування та прийому їжі. Оптимізацію розташування центрів активності можна назвати трикутником.
Вершиною робочого трикутника є зона, у якій провадиться попередня підготовка продуктів. А зона, у якій їжа готується, і зона, у якій зберігають продукти, розташовуються з обох боків чи кутах трикутника. Слід максимально вигідно використовувати робочі поверхні та внутрішній об’єм шаф. Для цього дизайнери можуть запропонувати нестандартні форми відчинення дверей, вбудовану побутову техніку, що дозволить помітно заощадити простір кухні та прискорити процеси підготовки та приготування продуктів, а це значно полегшить роботу людини.
Особливо актуальним є використання нестандартних методів відкривання шаф для меблів у маленькій кухні. Це можуть бути шафи зі складними, розсувними дверцятами або ролерними шторками, що піднімаються нагору. Такий вид відкривання шафок дозволить легко діставатися вмісту навіть при компактній установці кухонних меблів. Важливим моментом також є розташування площин для роботи, вони повинні бути на різному рівні або повинні бути індивідуально зроблені під зростання господаря або господині. Як правило, на кухнях, ті простори, які не використовують під час приготування їжі, відводять для зберігання, щоб не було проміжків, що пустують. Так, наприклад, у старих кухнях раковина, плита, холодильник та шафи розташовувалися у різних кутах далеко один від одного.
У сучасній кухні робоча поверхня поєднує все в єдине ціле. В одній робочій поверхні розташовані підлогові тумби, раковина, електроплита та електротехніка. Це робиться з метою мінімалізації міграції людини. Тому ретельно продумайте компонування всіх предметів. Зверніть увагу на правильну організацію освітлення для різних кухонних зон. Робоча зона повинна мати вузькоспрямовані системи підсвічування, обідня ж, як правило, висвітлюється яскравим основним світильником. Для освітлення кухні добре підходить біле світло, яке забезпечують люмінесцентні та галогенні лампи, які допоможуть надати інтер’єру великої привабливості.
Використовуйте всілякі мобільні механізми, що допомагають зробити перебування на кухні комфортнішим. Це ергономічні системи, які мають системи, що викочуються, що висуваються і різні системи, що повертаються. Фасади кухонних меблів повинні бути практичними та забезпечують довговічність використання меблів, які повинні відповідати необхідним нормам гігієни та експлуатації. Поверхня меблів повинна мати покриття, що запобігає утворенню нальоту з пилу та олії. Ця поверхня повинна легко чиститись і не мати зайвих виступів, щоб унеможливити травми. Необхідно врахувати висоту шаф для легкого доступу до вмісту та обладнати висувні ящики доводчиками.
Якщо ви правильно сконструюєте пристрій простору на кухні, перебування на ній буде комфортним і принесе почуття задоволення.