Чорно-біла кухня – 50 фото та 11 дизайн-підказок
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Чорно-біла кухня – 50 фото та 11 дизайн-підказок



Чорно-біла кольорова гама не тільки супер-стильна, але ще й універсальна, адже вона виглядає як для маленьких, так і великих кухонь, як для класичних, так і сучасних інтер’єрів.

  • Правильно використовуючи ці два кольори можна навіть виправити деякі недоліки приміщення, наприклад візуально розсунути стіни або підняти низьку стелю.

З іншого боку, плануючи дизайн чорно-білої кухні, можна припуститися чимало помилок і замість ефектного інтер’єру отримати гнітючий і дратівливий зір. У цьому матеріалі ви знайдете 11 практичних порад з оформлення кухні в монохромній гамі і 50 фото-ідей, що надихають.

11 порад дизайну чорно-білої кухні

Порада 1. Зробіть ставку на білу

Застосування чорного та білого в рівних дозах або використання переважно чорного – завдання ризиковане та складне. Адже в такому випадку інтер’єр ризикує вийти занадто похмурим. Якщо ви не впевнені у своєму почутті смаку та міри, візьміть за основу білий колір. Особливо це необхідно, якщо:

  • Кухня маленька (білий розширить простір);
  • У ній недостатньо природного освітлення (світлі поверхні відображатимуть і збільшуватимуть світло);
  • Ви не готові до щоденного прибирання (як не дивно, білий колір менш маркий, ніж чорний);
  • Ви плануєте оформити інтер’єр у класичному стилі.

З іншого боку, пам’ятайте, що достаток білого теж небажаний, адже чорні деталі в ньому можуть просто «розчинитися» та позбавити інтер’єр яскравих контрастів. Намагайтеся дотримуватися балансу і дотримуватися пропорції чорних і білих поверхонь, скажімо, 1:3 або 1:4.

Маленька чорно-біла кухня

Маленька чорно-біла кухня

Маленька чорно-біла кухня

Маленька біла кухня з чорною стільницею

Порада 2. Якщо ви боїтеся помилитися, використовуйте наступний сценарій оформлення інтер’єру.

Оформіть підлогу темним кольором, а стіни та стеля – білим. Фасади гарнітура краще вибрати в білому кольорі (хоча б верхній ярус), а ось фартух і, можливо, стільницю – в чорному.

Чорно-біла кухня

Порада 3. Майте на увазі, що на темних поверхнях помітні пил, плями, відбитки пальців та інші забруднення.

Особливо швидко брудняться глянсові поверхні. Щоб вам було легше підтримувати кухню в чистоті, постарайтеся вибирати практичні матеріали, тобто без рельєфу, вологостійкі пил, що відштовхують. Наприклад, для підлоги підійде практична плитка або натуральне дерево, яке має антистатичні властивості (це може бути паркетна/підлогова дошка/штучний паркет). Це ж стосується і робочих поверхонь – фартуха та стільниці. Крім того, для обробки підлоги, стільниці та фартуха бажано використовувати матеріали, що мають дрібний природний малюнок або принт. Так, наприклад, для стільниці та фартуха це може бути граніт або агломерат у дрібну цятку (див. фото). На такому тлі крихти, плями та розлучення будуть помітні набагато менше, ніж на чисто чорній поверхні.

Гранітний фартух та стільниця

Ще одна чудова ідея – оформлення підлоги та фартуха чорно-білою плиткою.

Є й інший шлях – оформлення підлоги, фартуха та стільниці у менш маркому білому кольорі, а фасадів гарнітура – ​​у чорному.

Чорна кухня в стилі ар деко

Порада 4. Створюйте оптичні ілюзії, щоб збільшити простір

Якщо чорний елемент помістити на біле тло, то він ніби провалиться вглиб. Цю оптичну ілюзію можна використати з користю. Ось кілька підказок як це зробити:

  • Якщо стіни пофарбувати білою фарбою, а стеля … чорною, то він візуально здаватиметься вище. Є й менш екстремальний шлях – оформити темним кольором підлогу, а стіни та стелю залишити світлими.
  • Якщо стіни та кухонний гарнітур будуть білими, а фартух чорним (див. фото нижче), то це надасть простору об’єму та створить ефект глибокої ніші у стіні.

Фартух чорного кольору на білій кухні.

  • Якщо три стіни пофарбувати білою фарбою, а одну стіну (або фрагмент однієї стіни) – чорною, то вона заглибиться і кухня здаватиметься більше.

Чорна стіна

Порада 5. Виберіть відповідний стиль інтер’єру

Чорно-біла кольорова гама не в’яжеться зі стилем прованс, англійською класикою чи ампіром. Зате вона добре уживається з наступними напрямками:

Кухня у скандинавському стилі

Кухня у скандинавському стилі

Інтер'єр чорно-біла кухня в паризькому стилі

Інтер’єр чорно-біла кухня в паризькому стилі

Маленька чорно-біла кухня у стилі мінімалізм

Маленька чорно-біла кухня у стилі мінімалізм

Червоно-чорно-біла кухня у стилі ретро

Чорно-біло-червона кухня в стилі ретро

Порада 6. Створіть рівномірне освітлення

У тьмяному штучному освітленні з різкими тінями чорно-біла кухня виглядатиме не затишно та не так ефектно. Ідеальне освітлення для чорно-білого інтер’єру – рівномірне, м’яке, з нейтральним або теплим білим світлом. Домогтися цього однією люстрою не вдасться, потрібно доповнити чи замінити її точковими світильниками, встановленими по периметру стелі. Також створити рівномірне освітлення допоможуть настінні бра чи торшери.

Освітлення чорно-білої кухні

Порада 7. Використовуйте монохромні принти та орнаменти

Смуги, гусяча лапка, зебра, горошок, шахова клітина, ноти та мотиви клавіш роялю – це класичні чорно-білі принти, які чудово впишуться в монохромний інтер’єр.

Чорно-білі принти в інтер'єрі

До речі, на підлозі чудово виглядатиме чорно-біла клітка, складена з квадратних плиток. До речі, якщо покласти її по діагоналі, простір візуально збільшиться.

У наступній добірці фото ви можете побачити кілька прикладів такої статі.

Підлога чорно-білого кольору

Сучасна кухня з чорно-білою підлогою

Чорно-біла підлога на кухні

Чорно-біла підлога на кухні

Порада 8. Поєднуйте незвичайні матеріали та контрастні текстури

Чорно-біла кухня може здаватися надто суворою або нудною, адже в ній є лише два кольори. Щоб цього уникнути, спробуйте поєднувати один з одним різні текстури матеріали. Так, наприклад, фасади верхнього ярусу кухонного гарнітура можуть бути глянсовими, а нижнього — матовими, як показано на фото нижче.

Чорний гарнітур

Також урізноманітнити інтер’єр допоможуть незвичайні матеріали, наприклад, чорний або білий мармур, цегляна кладка або фактурне дерево.

Мармур в інтер'єрі кухні

Порада 9. Додати трохи кольорових або металевих акцентів

Зайву строгість чорно-білої кухні допоможуть розрядити кольорові акценти. Наприклад, це може бути настінний декор, вази, посуд, серветки під тарілки та будь-які інші аксесуари. Головне — не захоплюватися прикрасою, щоб не перевантажити і так самодостатній інтер’єр.

  • Поєднання чорного та білого можна доповнити практично будь-яким кольором, і це буде виглядати органічно. Але особливо ефектно з чорно-білою гамою поєднується червоний, рожевий, жовтий та зелений кольори.

Зелені акценти на чорно-білій кухні

Ще одна підказка, як легко надати чорно-білій кухні трохи шику – включити в інтер’єр металеві акценти у кольорі золота, срібла, міді чи бронзи. Особливо чудово виглядатимуть золоті деталі, скажімо, у вигляді меблевих ручок, світильників чи сантехніки.

Золотий світильник на чорно-білій кухні.

Світильники золотого кольору в інтер'єрі кухні jpg

Порада 10. Для декору стін використовуйте чорно-білі фото

Чорно-білі фото чи графічні зображення просто створені для того, щоб прикрашати монохромні інтер’єри. Просто повісьте на стіну один великий постер або пару-трійку невеликих фото в рамках паспарту. І ви побачите, якою стильною стала ваша кухня.

Декор кухні чорно-білих фото

Декор чорно-білої кухні

Відмінно впишеться в чорно-білий інтер’єр і чорно-білі шпалери на одній зі стін. Якщо кухня маленька, то фотошпалери варто вибрати із перспективним зображенням.

Фотошпалери чорно-білі

Фотошпалери чорно-білі

Фотошпалери чорно-білі

Порада 11. Пом’якшити чорно-білий інтер’єр та зробити його затишним допоможуть дерев’яні деталі

Теплота та природність дерева компенсує строгість монохромної гами та зробить кухню більш затишною. Дерев’яною може бути підлога, стільниця або меблі. Особливо органічно дерево вписується в скандинавський, мінімалістичний або класичний інтер’єр.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:13 Середня оцінка: 4,54 із 5)
Чорно-біла кухня – 50 фото та 11 дизайн-підказок Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *