Фонтани в саду як декоративний предмет екстер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Фонтани в саду як декоративний предмет екстер’єру


Перша асоціація, що виникає з фонтаном – це символ розкоші, достатку та достатку. Звичайно, він є головним акцентом всього ландшафту, центром уваги, що привертає погляди. Крім декоративної функції фонтан дуже позитивно впливає на психіко-емоційний стан людини. Адже те, яку дію на людину надає вода, що біжить, і падаючі струмені, відомо ще з давніх часів: це і заспокоєння, і умиротворення, і чудовий спосіб привести свої думки в порядок. На воду, як і вогонь, можна дивитися нескінченно, т.к. це з галузі вічного — процес, що зачаровує і сильно притягує своїм позитивним впливом.

Фонтан для саду – доступне задоволення

Сьогодні установка фонтану у саду цілком доступна кожному, т.к. відтепер це питання не вимагає прокладання складної системи труб, як це було раніше, у зв’язку з чим задоволення було недешевим і дуже клопітким. Зараз фонтани не підключаються до централізованої водопровідної системи та набагато простіше влаштовані. Тепер для їх роботи необхідний лише резервуар з водою та електронасос. Резервуаром може служити природна або штучна водойма, наприклад, ставок або басейн. Вода, що викидається фонтаном, повертається в басейн, у зв’язку з чим повинна бути відповідна ширина і розміри водойми. Щодо розмірів фонтанів – обмежень практично немає, а якщо вони і є, то обмежені лише фінансовими можливостями власника. Причому, відзначається цікавий факт – як не дивно, доглядати легше фонтан, розташований у великій водоймі. Він вимагає меншого чищення та представляє найбільш прийнятний варіант у плані екологічної рівноваги басейну.

Типи водяних електронасосів

Сучасні фонтани оснащуються водяними насосами двох типів:

  • занурений — знаходиться під водою, в центрі басейну, його робота заснована на принципі центрифуги, дуже надійна, проста і доступна за ціною;

Занурений тип насоса

  • працюючий на поверхні — знаходиться на краю басейну, застосовується в більшості випадків для каскадних водоспадів або великих фонтанів

Фонтан із поверхневим типом водяного насоса

Готові міні-фонтани

Якщо ваша садова ділянка має досить невелику площу, але при цьому є величезне бажання розмістити в ній фонтан, то для таких випадків існують спеціальні готові міні-фонтани, асортимент яких неймовірно великий як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Подібний варіант дуже зручний ще тим, що такий фонтан вже оснащений всім необхідним: і насосом, і резервуаром. Для його установки не потрібно викладати нішу, т.к. розміщується він прямо на рівні землі. Все, що від вас потрібно — це тільки підібрати потрібне місце, підвести електроенергію для роботи електронасоса і заповнити його водою. Малюнок руху води змінюється за рахунок спеціальних насадок та розпилювачів. Залежно від них фонтан зможе або велично злітати вгору, або набувати форми купола, або створювати запеклі круги води.

Різновиди садових фонтанів

Садові фонтани поділяються на кілька видів, залежно від форми струменя та сили напору води. Класичними вважаються фонтани, у яких у центрі композиції знаходиться скульптура (у зв’язку з цим вони ще мають назву «скульптурні»). Зазвичай такі композиції розміщуються у знаменитих парках. Фонтани, що імітують бризки шампанського, мають струмені, які насичені повітрям – незамінний вигляд у разі створення кольорових композицій. Є кольоромузичні фонтани, які керуються автоматикою. Це складніший вид з програмним забезпеченням, що відповідає за форму та висоту струменя, а також за колірне оформлення. Романтичний вигляд фонтану — це імітація джерела, наприклад, вода витікає зі глека або у вигляді переповненої чаші.

Авангардний тип фонтану — це коли створюється ілюзія потоку, що висить у повітрі. А досягається такий ефект за рахунок стікання води скляною стіною.

Авангардний тип фонтану з ефектом потоку води, що завис.

Фонтани з тонкоплівковими цівками утворюють широкі водні смуги, водяні насоси та плівкові водоспади.

Фонтан, що утворює широку тонку смугу води

Де краще розмістити садовий фонтан

Розмістити фонтан можна будь-де. Єдине, що не слід робити — це розташовувати його поблизу дерев. В іншому випадку, вода постійно засмічуватиметься листям та іншим рослинним сміттям. Також, є побоювання, що коріння дорослого дерева з часом може створити деформацію дна водоймища та порушити гідроізоляцію. Не варто розташовувати фонтан і під прямим сонячним промінням – це провокує цвітіння води. Купуючи садовий фонтан, слід також продумати і місце розташування ослонів, альтанок, садових диванчиків, лежаків тощо, т.к. бажано, щоб бризки фонтану не долітали до них.
А якщо ви вірите в техніку фен-шуй і хочете, щоб з появою фонтану, у ваше життя також прийшли енергія багатства, достатку і процвітання, то місце розташування вашого фонтану не повинно бути позаду будинку, як втім, і будь-якої іншої водойми.

Фонтан, розташований по фен-шуй – перед будинкомФонтанрозташований праворуч від порога для холостяків, згідно з фен-шуй

Якщо господарі – сімейна пара, у такому разі категорично не рекомендується розміщувати фонтан праворуч щодо порога, у той час, як самотнім холостякам таке місце розташування дуже навіть допоможе у влаштуванні особистого життя.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *