100 фото та 9 кращих поєднань кольорів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 фото та 9 кращих поєднань кольорів



Бежевий – це один із найбезпрограшніших і універсальних кольорів, який може стати відправною точкою в оформленні інтер’єру кухні в будь-якому стилі. Бежеві кухні, стіни, шпалери, підлога, фартухи, стільниці, штори, столи та стільці у нейтральних тонах цінуються дизайнерами за практичність, здатність «заспокоювати» яскраві акценти, «пом’якшувати» темні тони, вносити в обстановку відчуття тепла та поєднуватися з усіма кольорами спектру. Для тих, хто знаходиться на етапі планування дизайну кухні або хоче освіжити вже сформований бежевий інтер’єр, ми підготували 3 підказки по роботі з простором, список з 9 найкращих «квітів-компаньйонів» та 100 фото кухонь, що надихають, у бежевих тонах.

3 головні підказки

Бежевий колір оточує нас всюди, але він настільки нейтральний, що ми можемо його не помічати. У природі беж зустрічається у вигляді піску, каміння, черепашок, світлих порід дерева, вицвілих рослин, у забарвленні тварин … і навіть колір нашої шкіри — це один з відтінків бежевого, тому він поєднується практично з усіма кольорами веселками. Але щоб створити на своїй кухні бажаний настрій та стиль, потрібно правильно підібрати кольори-компаньйони.

  • Колор «біж» має понад 1000 варіацій – від світло-коричневих тонів до кремових. Він може мати нейтральну, теплу та холодну температуру і це потрібно враховувати, складаючи гаму інтер’єру.

1. Враховуйте, на який бік виходять вікна кухні

Якщо бежевий колір вибирається у ролі основного, то їм найчастіше оформляються стіни.

  • При виборі шпалер або відтінку фарби для стін орієнтуйтеся на те, на який бік світла виходять вікна кухні. Для «південних» кухонь, що добре освітлюються природним світлом, більше підійдуть холодні сіро-бежеві тони, для «північних» і темних – світлі та теплі пісочні, кремові, солом’яні, оливково-бежеві відтінки.
Холодні та теплі відтінки бежевого

На фото представлений приклад того, як можуть виглядати стіни кухні у бежевих тонах холодної та теплої температури.

Холодні та теплі бежеві стіни в інтер'єрі кухні

Втім, цим принципом варто скористатися не лише при виборі тону шпалер, а й при виборі кухні бежевого кольору. У наступному прикладі на фото зліва ми бачимо сіро-бежеву кухню, зігріту дерев’яними меблями, а праворуч — теплу кухню, яку охолодили глянцеві фасади, скляні та хромовані деталі.

Холодні та теплі бежеві кухні

  • Якщо у вас вже сформувався бежевий інтер’єр кухні, то виходячи з цієї рекомендації, ви зможете оновити його, додавши холодних або теплих акцентів. Наприклад, у цій біло-бежевій кухні роль «охолоджуючих» акцентів виконують блакитна свічка, техніка та фартух.

2. Створюйте оптичні ілюзії, граючи з відтінками

Якщо середні та маленькі кухні потребують зорового збільшення простору, то великі – у створенні камерності та відчуття затишку. У цьому дуже допомагають прості правила колористики:

  • Теплі тони мають властивість візуально злегка наближати та полегшувати, а холодні (навіть у темному кольорі) – трохи віддаляти та обтяжувати предмети та об’єкти.
  • Крім того, не забувайте про відомий принцип: світлі тони збільшують простір і роблять його світлішим, а темні – зменшують та поглинають світло.

Зрозуміло, що згідно з цими пунктами, для невеликих кухонь вигідніша світла гамма та світлі «компаньйони» або поєднання темних і світлих тонів (фото вище), але ви можете піти ще далі і створити виграшні оптичні ілюзії.

Припустимо, ви захотіли оформити маленьку кухню в класичному стилі в бежево-коричневій гамі, тоді ви можете зробити так: пофарбувати стіни (або поклеїти шпалери) світло-бежевою фарбою, гарнітур вибрати білий і розбавити цю біло-бежеву ідилію фартухом, стільницею та підлогою коричневого кольору з холодним підтоном. У такій комбінації темно-коричневий, без якого складно обійтися в традиційному інтер’єрі, не з’їдатиме простір, а навпаки розширить його, створивши ефект глибини. Приклад такого прийому наведено на фото нижче.

А ось чудова ідея як можна обіграти нішу. Стіни тут оформлені у теплому бежевому, гарнітур в екрю, а фартух у ніші – у світлому сіро-бежевому. Через гру холодних та теплих відтінків створилася оптична ілюзія віддалення стіни.

Кухня-їдальня в бежевих тонах

У просторих кухнях створити затишну атмосферу допоможуть теплі бежеві відтінки, які активніше заповнюють простір і створюють відчуття гармонії. Однак переборщувати з теплом в обстановці теж не варто, адже трохи холодних відтінків зроблять її свіжішим та цікавішим, як, наприклад, в інтер’єрі цієї кухні-їдальні на фото нижче, де бежеві штори, оббивка меблів, шпалери, дерев’яний гарнітур «охолоджуються» білим і сіро-коричневим «квітами-компаньйонами».

3. Користуйтеся колірним колом та принципами поєднання кольорів

Чи плануєте ви дизайн майбутньої кухні або бажаєте трохи оновити обстановку, підібрати гармонійне поєднання кольорів і відтінків, які змоделюють атмосферу і стиль вашої кухні, вам допоможуть колірне коло і перевірені схеми. Як ними користуватися ви можете переглянути в цьому відео.

  • Також існують спеціальні сайти, на яких ви можете скласти свою комбінацію з основного, додаткового та супровідних кольорів. Ось які панелі створив сайт Color Palettes.

Приклади палеток із сайту Color Palettes

Ну а ми покажемо вам приклади найпопулярніших комбінацій у дизайні інтер’єрів у наступному розділі.

9 найкращих «квітів-компаньйонів» для бежевого кольору та 80 фото інтер’єрів

Поєднання з відтінками коричневого

Це дуже поширена гама в дизайні інтер’єрів, в якій бежевий найчастіше домінує як світліший колір, а коричневий (шоколадні, дерев’яні відтінки, венге, темний горіх тощо) доповнює або супроводжує його.

Підбірка фото бежево-коричневі кухні в сучасному стилі.

Бежеві кухні з коричневим «компаньйоном» у класичному стилі, ар деко, кантрі і прованс.

Відтінки бежевого

Наступна добірка фото присвячена монохромній палітрі, коли в інтер’єрі все бежеве: бежеві штори, техніка, підлога, шпалери і т.д.

  • Якщо ви хочете витримати дизайн кухні у виключно бежевих тонах, то урізноманітнити інтер’єр допоможе використання візерунків, фактур та текстур. Наприклад, ви можете повісити бежеві штори з малюнком або драпіруванням, поклеїти текстуровані шпалери або візерунком, облицьовувати фартух «кабанчиком» або мозаїкою, підлогу обробити плиткою з декором або фактурним деревом, фасади вибрати глянсові, зі скляними вставками або фільонками, а техніку з фурнітурою під бронзу або золото і т.д.
Бежеві шпалери в інтер'єрі обідньої зони

Бежеві шпалери в інтер’єрі обідньої зони

Бежеві столові

Бежеві столові

Фартух Кабанчик і мозаїчний в інтер'єрі бежевої кухні.

Фартух Кабанчик і мозаїчний в інтер’єрі бежевої кухні.

Поєднання з білим кольором

Білий колір в парі з бежевим — універсальне поєднання, яке часто стає базою для включення в інтер’єр яскравих фарб. Однак іноді цю нейтральну комбінацію використовують як повноцінну гаму, побудовану на грі відтінків та фактур.

Білий та бежевий в інтер'єрі кухні

Білий та бежевий в інтер'єрі кухні в класичному стилі

Білий та бежевий в інтер'єрі кухні

Поєднання з чорним

Контраст чорного з бежевим в інтер’єрі кухні у будь-якому стилі виглядатиме стильно та не побито.

На фото нижче сучасні інтер’єри кухонь у бежево-чорній палітрі.

Кухні в сучасному стилі у бежево-чорній гамі

А ось приклад елегантних бежевих інтер’єрів із чорними акцентами у стилі ар деко.

Інтер'єри в стилі ар деко у бежево-чорній гамі

Поєднання з блакитним та синім

Як відомо, гармонійні комбінації кольорів створила сама природа. Згадайте піщані пляжі та блакитне море і ви зрозумієте, чому всі відтінки бежевого гармонують із синіми та блакитними фарбами. У цій парі блакитний та синій кольори охолоджують бежеві відтінки, і інтер’єр виходить ідеально збалансованим.

У наступній збірці фото представлені бежево-блакитні кухні в класичному стилі.

Маленька бежево-блакитна їдальня.

Бежево-блакитна їдальня

Докладніше про блакитному кольорі в інтер’єрі кухні.

Поєднання з червоним

Спокійний беж на фоні та імпульсивний червоний в акцентах – не найпоширеніше, але ефектне контрастне поєднання, що взаємодоповнює. Головне тут – правильно витримати пропорції.

Червоно-бежева кухня

Червоно-бежева гама в інтер’єрі класичної кухні-вітальні.

Червоно-бежева кухня-вітальня

Кухня в стилі прованс із «теплими» бежевими шторами, підлогою, шпалерами у поєднанні з «теплим» червоним акцентом у вигляді острова.

Червоно-бежева кухня в стилі прованс

Червоно-бежева кухня в стилі лофт.

Червоно-бежева кухня в стилі лофт

Поєднання із зеленим

Ще одна заспокійлива гама — бежево-зелена. Залежно від відтінку зеленої або додаткових кольорових плям можна формувати сучасний чи класичний вигляд інтер’єру.

Маленька оливково-бежева кухня в англійському стилі на зеленому тлі та шпалери в клітинку.

Ще одна маленька бежево-зелена кантрі-кухня з бежевими стінами, фартухом, технікою в ретро-стилі, зеленим гарнітуром і шторами в клітку.

Маленька бежево-зелена кухня

Сучасна маленька сіро-бежева кухня з зеленими та рожевими акцентами.

А ось приклад сучасної їдальні у класичному стилі з безліччю зелених акцентів на бежевому фоні.

Бежево-зелена їдальня

Поєднання з жовтим

Це тепле поєднання добре виглядає в інтер’єрі кухні, якщо додати в нього фарб, що охолоджують, наприклад, блакитний, синій, свіжої зеленої.

Жовтий, бежевий та синій в інтер'єрі кухні

Додати прохолоди зможуть і глянсові або скляні поверхні, наприклад, фасади, фартух, світильники як на фото нижче.

Глянцева жовто-бежева кухня

Поєднання з помаранчевим

Це теж дуже тепле поєднання, яке потрібно балансувати акцентами, що висвітлюють.

Бежево-оранжева кухня

Бежево-оранжева кухня

А в наступному фото-слайдері представлений чудовий інтер’єр бежевої кухні у стилі російського кантрі з помаранчевими та блакитними акцентами.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:119 Середня оцінка: 4,60 із 5)
100 фото та 9 кращих поєднань кольорів Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *