дизайн та поєднання кольорів (150 фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

дизайн та поєднання кольорів (150 фото)



З погляду фізики, чорний колір не можна назвати кольором, тому що він є швидше його відсутністю. Але з погляду дизайну інтер’єрів чорний – це один з найголовніших, сильних і в той же час неоднозначних елементів палітри. Давайте з’ясуємо, в якій дозі допустимо його використання і як правильно оформити інтер’єр чорної кухні, а також кухонь з меблями у кольорі венге, темний горіх та ін.

Особливості взаємодії з простором

Більше підходить для: великих та світлих просторів, чоловічих холостяцьких кухонь, а також кухонь у скандинавському стилі, ар-деко, хай тек, індастріал, контемпорарі та мінімалізм (на світлині).

Чорна кухня в стилі контемпорарі та мінімалізм

Позитивні властивості: врівноважує всі фарби в діапазоні і, в той же час, підкреслює їх за принципом розмаїття. Сама природа використовувала поєднання чорного з яскравими квітами для забарвлення небезпечних бджіл, ос і тигрів, а людина – для створення дорожніх і попереджувальних знаків, що привертають увагу. На чорному тлі все набуває чітких ліній. Крім того, цей колір поєднується з усіма фарбами веселки завдяки своїй нейтральності, а також чудово виглядає із хромованими, сталевими та чорними поверхнями побутової техніки, якої на кухні завжди багато. Є ще одна унікальна властивість – вона може візуально віддаляти предмети чи поверхні. Так, чорна стеля на кухні, як не дивно, не здаватиметься низькою, а якщо на три стіни поклеїти білі шпалери, а на одну – чорні, то кухня навіть у маленькій хрущовці стане ширшою й більшою.

Чорні стіни на маленькій кухні

А ще дизайнери використовують чорний колір тоді, коли хочуть додати до інтер’єру ноту гламуру, розкоші та елегантності. Майте на увазі, що витонченим він здається тільки в помірній кількості, у великій — виглядає страшно. На фото нижче представлений чудовий приклад дизайну чорної кухні у стилі ар-деко.

Чорна кухня у стилі ар деко 5

Негативні властивості: у великих масивах він починає пригнічувати і навіть вганяти в депресію, крім того, він може візуально зменшувати простір і обтяжувати предмети. А якщо ви вважаєте, що кухня чорного кольору буде менше бруднитися, то поспішаємо вас переконати: на темних поверхнях, наприклад, на підлозі або фартуху в кольорі венге, жировий наліт, пил, крихти і бруд помітні не менше, ніж на світлій поверхні, а може навіть більше.

Поради:

  • Якщо ви не готові регулярно протирати фасади та фартух, то уникайте матових фасадів і не менш марких глянцевих;
  • Якщо ви все ж таки зважитеся на чорний фартух, то нехай це буде практична плитка або камінь без глянцю;
  • Чорна підлога особливо марка. Якщо дуже хочеться, то краще постелити на нього «шахову» плитку або плитку з чорними вставками, як, наприклад, у цій поєднаній кухні в московській хрущовці на фото нижче.

Біла плитка із чорними вставками

  • Якщо ви не хочете витрачати багато часу на догляд за гарнітуром, то найкращим вибором стане чорно-біла кухня, тобто гарнітур із темним низом та світлим верхом чи навпаки. Приклади кухні у чорно-білому кольорі представлені у наступній добірці фото.

Чорно-біла кухня

Чорно-біла кухня

Чорно-біла кухня в класичному стилі

А ось фото кухонь із чорним верхом та білим низом.

Дивіться також матеріал: 11 дизайн-підказок з оформлення чорно-білої кухні.

Правила та рекомендації

  1. Монохромний чорний інтер’єр неприйнятний, але темні кольори можуть домінувати, якщо у вас велика і добре освітлювана кухня, і ви готові до вельми екстравагантної обстановки.

Кухня з чорними стінами, підлогою, фартухом та стільцями

В інших випадках його краще використовувати як тло або додатковий колірний акцент.

Чорний інтер'єр кухні

Чорні колірні акценти

  1. В інтер’єрі маленької кухні, наприклад, у хрущовці, чорний дизайн кухні цілком доречний, але в міру: якщо на стіні, то тільки на одній, якщо в гарнітурі — то тільки вгорі або внизу, якщо на підлозі — тільки на ньому і в декорі. На фото нижче підлога на кухні-вітальні в хрущовці оброблена темною плиткою в тон акцентної стіни.
  1. До двох основних кольорів завжди додавайте третій — врівноважуючий або, навпаки, відтінок, що оживлює. Наприклад, червоно-чорна кухня потребує контрастного білого, а чорно-біла може доповнитися абсолютно будь-якими фарбами веселки, але деякі поєднання будуть особливо вдалими. Цій темі присвячено наступний розділ цієї статті.

Поради:

  • Звичайні шпалери можуть замінити чорно-білі. фотошпалери або модні сьогодні крейдяні шпалери;
  • Чорна кухня стане ще більш стильною та розкішною, якщо вписати в інтер’єр золоті аксесуари та фурнітуру. Приклади такого декору представлені нижче.

6 вдалих поєднань

А тепер давайте розглянемо найвдаліші колористичні поєднання.

Чорно-біла гама

Білий колір краще за інших зможе нейтралізувати похмурість чорного інтер’єру та компенсувати його властивість візуально обтяжувати предмети. Пропонуємо вам поглянути на вибір фото кухонь з чорним і білим кольором в різних пропорціях і витриманих в різних стилях.

Почнемо, мабуть, із чорно-білих кухонь та їдалень у класичному стилі та ар-деко.

Чорно-білий колір в інтер'єрі кухні в класичному стилі.

Кухня інтер’єру в стилі контемпорарі з каррарським мармуром у фартуху.

Маленька чорно-біла кухня в стилі контемпорарі

Кухня в стилі кантрі також може бути темною.

Чорна кухня в стилі кантрі

Інтер’єри в скандинавському стилі найчастіше оформляються в контрастній гамі.

Вибір фотографій для тих, хто планує поклеїти чорні або чорно-білі шпалери на стіни кухні або їдальні (гортайте фото вправо).

А ось приклади кухонних інтер’єрів із підлогою, обробленою чорно-білою плиткою.

Підбірка кухонь з оригінальними чорними та чорно-білими фартухами.

Комбінація з червоним

Таке поєднання найчастіше вимагає доповнення білої складової, інакше обстановка на кухні буде надто агресивною. Детальніше про червоний колір читайте у матеріалі: Червоний колір в інтер’єрі кухні: 5 підказок і 85 фото, що надихають..

Комбінація з коричневими, бежевими, деревними відтінками

Це друга вдала і досить поширена комбінація. Коричневий може скласти пару чорному у вигляді дерев’яних меблів, дерев’яної підлоги, бежевих, коричневих, цегляних стін, коричневої плитки у фартуху або на підлозі і т.д.

Дуже цікаво виглядає кухня з фасадами «Зебрано».

Елегантне поєднання чорного кольору з вибіленим деревом.

У тренді комбінація темних відтінків із бежевими, оливковими тонами.

Чорний та бежевий колір в інтер'єрі кухні

І, нарешті, приклад чорної кухні на тлі цегляної стіни.

Чорна кухня з цегляною стіною

Комбінація із сірими відтінками

Сірий – це слабонасичений чорний колір, вони гармонійно сусідять один з одним, але потребують додаткових кольорових плям: білих, рожевих, блакитних, коричневих, золотих та червоних.

Комбінація з рожевим та фіолетовим

У цьому союзі чорний колір стає менш серйозним, а рожевий – менш інфантильним та нав’язливим.

Чорний та рожевий колір в інтер'єрі кухні

Докладніше про рожевий колір в інтер’єрі кухні.

Комбінація з синім та блакитним

Синьо-чорну гаму в дизайні інтер’єрів можна зустріти набагато рідше, ніж усі інші комбінації. Але це дуже ефектний союз, який можна розбавити білими та коричневими компонентами.

Синій та чорний колір в інтер'єрі кухні

Блакитний та чорний колір в інтер'єрі кухні

Блакитний та чорний колір в інтер'єрі кухні

Блакитний та чорний колір в інтер'єрі кухні

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:32 Середня оцінка: 4,44 із 5)
дизайн та поєднання кольорів (150 фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.