Опис процесу виконання стінової ніші у квартирі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Опис процесу виконання стінової ніші у квартирі


Як зробити стінову нішу?

Дуже оригінальною архітектурною композицією є стінова ніша, яку за часів лицарських замків використовували для виставлення на огляд своїх обладунків. Сучасні технології допомагають зробити зі стінової ніші яскравий елемент дизайну приміщення.

Під час створення ніші використовується певний набір інструментів з урахуванням типу стіни.

Для кам’яної, цегляної або стіни, складеної з пінобетону, знадобиться низка певних інструментів. До них відносяться перфоратор, зубило або молоток, необхідно обзавестися перед початком робіт гіпсовою шпаклівкою.

Після того, як визначилися з розмірами ніші, креслимо на стіні обриси і, використовуючи перфоратор, вибиваємо по контуру стіну на потрібну глибину. При цьому дуже важливо враховувати товщину стіни та її технічні характеристики: несуча стіна чи ні.

При виготовленні ніші в гіпсокартонній стіні знадобиться шуроповерт, металевий профіль, шурупи та гіпсокартонний ніж.

Визначивши розміри майбутньої ніші, малюємо на стіні. За допомогою гіпсокартонного ножа вирізаємо контур. Після чого виготовляємо каркас із металевого профілю. Міцно зсередини ніші профілі і робимо обшивку ніші гіпсокартонними шматками.

Наступним етапом будуть дії, які підходять під обидва варіанти стін. Після поверхневої обробки ніші, робимо вирівнювання за допомогою гіпсової шпаклівки. Після того, як шпаклівка висохла, проводимо загладжування стіни за допомогою найдрібнішого наждачного паперу. Останнім штрихом буде фарбування ніші акриловою фарбою, колір якої найбільше задовольняє ваші бажання.

Ушляхетнити нішу можна за допомогою розміщення в ній скляних поличок або декоративної вази. Скляні полички розміщуються на приклеєні до стін ніші дерев’яні штапики.

Оригінальним рішенням буде встановлення підсвічування в ніші. Підсвічування, як правило, може бути точковим або розсіяним (загальним). Для її створення знадобляться такі матеріали: плоскогубці, блок для захисту електричних ламп, ізолента, електричний провід, вимикач, ніж та галогенні лампи денного світла. Дуже часто в нішах використовується точкове підсвічування. Для цих цілей галогенні лампи розміщують таким чином, щоб їхнє світло падало на певну деталь. При цьому можна зробити напрямок світла на деталь з будь-якої сторони: знизу, ліворуч, зверху.

При монтажі галогенних світильників вирізаються отвори круглої форми з діаметром, що відповідає діаметру шийки світильника, для того, щоб декоративна частина закривала робочі деталі світильника. Якщо світильників кілька, то з’єднання проводиться за принципом «фаза — до фази», «нуль — до нуля». Після цього фазу підключаємо до блоку захисту ламп, а до вимикача підключаємо вхід.

До електромережі підключаємо вимикач. Для цих маніпуляцій необхідно прорізати у стіні штробу, яка пролягатиме аж до розподільної коробки. Технічно приєднуємо до неї провід, який використовується для освітлення ніші. Зашпаклювавши ретельно штробу разом із зануреним у неї кабелем, надаємо естетичного вигляду стіні. Жодні деталі не повинні залишатися зовні ніші. Інакше це не тільки може зіпсувати зовнішній вигляд, але може призвести до замикання.

Під час встановлення розсіяного світла підбираємо лампу необхідного розміру. Щоб досягти її «невидимості», можна зробити стелю ніші скляною, змонтувавши над ним лампу.

Завдяки тому, що лампи даного типу мають вбудований трансформатор, при встановленні розсіяного світла в ніші не потрібен блок захисту. Монтаж проводки далі здійснюється за аналогією з монтажем точкового підсвічування. Якщо ваші ніші знаходяться зовні приміщення, то рекомендується встановити в якомусь світлому місці фотореле, яке автоматизуватиме весь процес.

Головне, не забувайте дотримуватися техніки безпеки під час роботи з електрикою, працюючи тільки в гумових рукавичках. А купуйте весь необхідний матеріал лише у спеціалізованих магазинах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *