Ландшафтний дизайн приватного та заміського будинку з двором на фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ландшафтний дизайн приватного та заміського будинку з двором на фото


Багато людей, купуючи приватний будинок, не усвідомлюють до кінця, що крім чотирьох стін і даху вони отримують певний шмат землі, який, при вмілому підході та достатніх фінансах, може перетворитися на рай на землі. Мета ландшафтного дизайну як такого — побудувати на зруйнованій ремонтними роботами ділянці прекрасну оазу, яка стане улюбленим місцем відпочинку будь-кого, хто вклав у цей проект всю свою душу.

Перше, від чого варто відштовхуватись при складанні плану робіт над ділянкою, це його розміри. Великий ділянку може розмістити в собі як лужок і деякі додаткові будівлі, так і невеликий басейн, а можливо кілька клумб. Якщо ж у вашому розпорядженні лише кілька соток землі, то до його планування варто підійти уважніше, грамотно розраховуючи місце для будь-якого декоративного об’єкта.

Коли розмір ділянки не дозволяє багато експериментувати, найкраще відмовитися від просторих галявин, великих веранд і навіть невеликої басейну. Крім того, що для цих об’єктів може просто не вистачити місця, на маленьких ділянках дуже складно досягти належної усамітнення. У тому випадку, якщо відстань від ганку до дороги не більше десяти метрів, приділіть увагу зеленим насадженням та квітам. Вони зможуть зробити ділянку набагато привабливішою, і, частково закриваючи будинок та його мешканців від цікавих очей, додадуть тепла та затишку.

При оформленні великих ділянок, дизайнери найчастіше отримують повну свободу дій. Здавалося б, творити на більшому просторі набагато простіше, але це один із головних самообманів будь-кого, хто працює з ландшафтом. Насправді дуже складно грамотно підібрати і розмістити об’єкти, які гармонійно виглядатимуть на ділянці, не захаращуючи його і не залишаючи порожнім.

Газон — найпростіше рішення, до якого вдаються власники відкритих ділянок середнього розміру. Басейн на подібні території зазвичай виглядає безглуздо, а займатися клумбами у людей зайнятих роботою і побутом зазвичай просто немає часу. Типів газонів існує кілька, але найпопулярнішими вважаються звичайний (або садовий), партерний та нетрав’яний. Вибір відповідного типу залежить виключно від задуму дизайнера та особливостей ділянки.

Для тих, хто залишається незадоволений порожнім лужком, але страждає алергією на пилок, тотальним браком часу або пристрастю до мінімалізму, дизайнери радять облагородити ділянку чагарниками і декоративними деревами, що не плодять. Найкращим з варіантів стане дерево самшит, фігурна стрижка якого може будь-якої секунди перетворити будь-яку ділянку. Крім того, непоганим рішенням стане дикий виноград, що в’ється по будь-якій стіні будинку.

Квіти та квітучі кущі стануть чудовою прикрасою для будь-якої ділянки. Підбираючи рослини для майбутньої клумби потрібно знати міру, не керуючись правилом «чим більше, тим краще» і не збираючи на одній клумбі всі види квітучих рослин. Особливу увагу потрібно приділити кольоровій гамі, щоб після того, як посаджені квіти розпустяться, не виявити, що велика кількість яскравих відтінків ріже око, а скомпоновані квіти на клумбі праворуч тепер нагадують прапор Франції. Квіти варто компонувати від низьких, кучерявих, до високих, зі стійкими довгими стеблами. Пам’ятайте, що горді троянди і їм подібні краще виглядають поодинці, а «сільські» берізки чи чорнобривці ніколи не будуть проти цікавої компанії.

Коли розміри ділянки дозволяють подумати про декоративні дерева, не варто зупинятися лише на карликових підвидах. Прекрасним доповненням будь-якого ландшафту буде кінський каштан або біла акація, а тим, хто хоче створити на своїй ділянці ауру затишку, варто придивитися до черемхи або горобини. Якщо ж ландшафтний дизайнер вирішив додати нотки екзотики до свого проекту, найкращим рішенням стане висадка бруслини. Протягом сезону це дерево кілька разів змінює відтінки свого листя, що, безсумнівно, стане головною родзинкою будь-якого дизайну.

Дерева біля приватного будинку

Прикраси для ділянки

І великі, і маленькі ділянки, крім основних ландшафтних робіт, потребують деякого коригування. Щоб повністю виконати план дизайнера, до кінця дотримуючись образа східного саду або, навпаки, блискучого куточка в стилі модерн, крім рослинності особливу увагу варто звернути на дрібниці на кшталт штучних водойм або навіть правильно підібраних матеріалів для садових доріжок.

У наш час басейн – це вже не елемент розкоші, а звична, цілком зрозуміла та зручна річ, яка все частіше зустрічається на ділянках приватних будинків. Вибираючи місце для басейну, варто пам’ятати, що він має бути прихований від цікавих очей сусідів чи випадкових перехожих. При виборі загородження вибір залишається виключно за дизайнером — використовувати високі бетонні плити, або довіритися густим зеленим насадженням. Так чи інакше, головна мета – це створити максимальне відчуття затишку та захищеності.

Для тих, хто не любить купатися, або вважає басейн на ділянці занадто неестетичною деталлю, що вибивається із загальної картини, варто подумати про створення невеликої штучної водойми. Маленький фонтанчик або невеликий декоративний водоспад служитиме притулком для птахів, чий спів, зливаючись із дзюрчанням води, створить неповторну атмосферу і радуватиме оточуючих щодня.

Штучне водоймище у ландшафтному дизайні

Альтанки та мангали

Невелика альтанка, відкрита веранда або певне, правильно оформлене місце для мангалу — це чудовий спосіб зробити ділянку практичнішою та зручнішою. Завдання ландшафтного дизайнера — ушляхетнити ці елементи декору так, щоб вони гармонійно вписувалися в його ідею та були зручні для використання. Наприклад, виноград, що в’ється по стіні альтанки, або кілька дерев, що кидають тінь на мангал, зроблять ці місця набагато затишніше, і допоможуть їм злитися із загальним задумом дизайнера.

Мангал у декорі ділянки

Не варто поспішати позбавлятися каменів, які будуть видалятися з ґрунту під час роботи з газоном або зеленими насадженнями. Наприклад, маленькі камені, обтесані водою, можуть прикрашати простір між доріжкою і самою клумбою, не дозволяючи дощу розмивати на неї грунт. Також, якщо дизайнерський план включає східні мотиви, їх можна використовувати для створення мініатюрної копії саду каменів, або використовувати камені великих розмірів як одиночні елементи в дизайні.

Багато дизайнерів, працюючи над завіреною ним ділянкою, стикаються з проблемою рельєфу. Нерівна поверхня, вирівнювання якої не завжди можливе, непридатний для висадки тих чи інших рослин грунт, або ж несприятливі кліматичні умови дуже часто стають великою проблемою.

Насправді ж дуже часто недоліки ділянки можуть стати її перевагами. Наприклад, якщо будинок розташовується на височини, ландшафтний дизайнер може зробити на ньому основний акцент своєї роботи. Головне правильно зміцнити похилий схил, щоб його не розмивав дощ, і він виглядав естетично. Варіантів існує безліч, починаючи від газону і закінчуючи правильно підібраним камінням, яке не тільки утрамбовуватиме і утримуватиме грунт, а й служитиме цікавим елементом декору.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *