Альтанки з мангалом, грубкою або барбекю (65 фото): ідеї для дачі
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Альтанки з мангалом, грубкою або барбекю (65 фото): ідеї для дачі





Мiсце для вiдпочинку в саду з мангалом, пiчкою або барбекю (65 фото)

Багатьом з нас важко уявити заміський відпочинок без затишних посиденьок біля багаття, які можуть стати максимально комфортними, якщо ви зведете альтанку з барбекю, грубкою або мангалом. Така невелика, але красива та корисна споруда стане центральним місцем у вашому дворі на весь теплий сезон. Будівництво цієї чудової споруди не складе особливих труднощів та матеріальних витрат, до того ж, все це можна зробити своїми руками, попередньо підготувавши детальний проект.

Види альтанок

Альтанку на ділянці можна уявити у будь-якій формі та різноманітних конструкціях. Все залежить лише від вашого бажання, вільного місця на території, а також від загального ландшафтного дизайну. Це можуть бути найпростіші та найлегші навіси з маленькими мангалами або цілком капітальні споруди з великими комплексами барбекю, які можна використовувати у будь-який сезон.

Матеріали для будівництва також варіюються залежно від різноманітних факторів – фінансових можливостей, обраної конструкції, місця розміщення, загального оформлення двору.

Найпопулярнішим будівельним матеріалом для альтанок є дерево, оскільки воно дозволяє розмістити таку споруду на будь-якому ландшафті. З нього виходять чудові конструкції відкритих альтанок, виконані у вигляді перголи. Біля однієї зі стін таких альтанок розміщують піч, гриль чи барбекю. Дерево прийнято вважати одним із найпростіших і доступних будівельних матеріалів, але, так як альтанка планується з піччю, не можна забувати про властивості горючості дерева. Саме тому, щоб захистити дерево від займання, його необхідно попередньо обробити спеціальними негорючими просочення.

Якщо ви бажаєте побачити у себе на ділянці велику альтанку з мангалом, піччю та іншими пристроями для приготування на відкритому повітрі, то, швидше за все, матеріалом для будівництва стане камінь або цегла. Така потужна споруда вимагатиме чимало площі на вашій ділянці, а на обмеженій території така споруда виглядатиме не до місця.

Щоб зробити конструкцію легшою, можете зібрати ковані альтанки. Вся споруда являє собою опори з металу з навісом із пластику, алюмінію або дерева.

Дуже поширений варіант для зведення альтанок – це комбінування матеріалів. Цегла та дерево – мабуть, найпоширеніший варіант комбінації різних будівельних матеріалів. Таким чином, для зони приготування їжі застосовують камінь або цеглу, а для зони прийому їжі – лаковане дерево. Подібні гармонійні з’єднання дозволяють створювати красиві та практичні будови, які прослужать вам довгі роки.

Альтанки з мангалом, грубкою або барбекю.
Альтанки з мангалом, грубкою або барбекю.

Види печей

Як і альтанок, печей існує безліч видів, вибір залежить від функціонального призначення майбутньої споруди. Багато хто воліє готувати лише шашлики, іншим до душі барбекю чи гриль, а комусь важливо готувати плов. Існують і мультифункціональні рішення – альтанки з цілим комплексом для приготування: мангал, коптильня, гриль та інше. Також у подібних спорудах найчастіше передбачені стільниці та мийки для зручності господарів.

З безлічі різних видів печей ми постаралися виділити найбільш популярні та поширені, які застосовуються у вуличних альтанках:

Класична піч. Багатофункціональну альтанку не можна уявити без мініпечі. Завдяки їй ви зможете готувати практично будь-які страви, але її зведення – надзвичайно складний та специфічний процес. Тому правильно довіритиме її будівництво професіоналам пічної справи.

Мангал. Особливістю мангалу є те, що для приготування м’яса, овочів чи риби вам знадобляться шампури або спеціальні грати. Мангали бувають стаціонарні чи портативні. Кожен із цих видів має свої плюси та мінуси. Стаціонарні моделі найчастіше розміщують уздовж однієї стіни, до плюсів можна віднести відмінну підтримку температури, а до мінусів – неможливість використовувати поза альтанкою. Портативні моделі ви зможете використовувати на вулиці, але зазвичай вони досить малі.

Барбекю. Пристосування для готування майже аналогічне мангалу, але готування відбувається повністю на решітці. Такі барбекю монтують в одну зі стін альтанки, а переносні варіанти можна використовувати в будь-якому місці вашого двору. За кордоном популярне розташування барбекю по центру альтанки – це дозволяє брати участь у приготуванні їжі членам вашої родини та друзям. Щоб позбавитися задимлення в приміщенні, розташуйте витяжку на стелі прямо над місцем розташування печі.

Камін. Цей варіант застосовується в закритих альтанках і буде корисним узимку. Він нічим не відрізняється від домашніх камінів.

Гриль. Швидко набирає популярності вид печі. Обґрунтовується це схемою розподілу жару – на відміну від барбекю чи мангалу, де жар йде лише знизу, у грилі тепло йде з усіх боків, що дозволяє готувати їжу максимально якісно та швидко. Грилі – це портативні конструкції, які бувають різних розмірів та форм.

Козан. Пекти для казана не відрізняється особливою функціональністю. Вона представлена ​​у прямокутній формі з отвором під казан зверху, а знизу зазвичай має отвір під дрова. Якщо приготування плову або польової каші – важлива частина вашого життя, то подібна піч знадобиться на вашій ділянці. Але якщо ваша альтанка не дозволяє встановити кілька різних печей або цілий комплекс, то найкращим рішенням буде встановлення більш функціональної печі.

Гриль-смокер. Одна з новинок на ринку пристроїв для приготування їжі на вулиці, застосовується для копчення та гриля. Може встановлюватись окремо або в комплексі з іншими печами.

Альтанки з мангалом, пічкою або барбекю.
Альтанки з мангалом, пічкою або барбекю.
Альтанки з мангалом, пічкою або барбекю.

Підготовка до будівництва

Перед тим, як перейти до будівництва альтанки з мангалом, піччю чи барбекю, вам потрібно приділити чимало часу підготовчим роботам, до яких входить:

1. Вибір місця для будівництва. Намагайтеся робити вибір так, щоб ваша альтанка була не надто далеко від будинку, але щоб дим при приготуванні не потрапляв у житло.

2. Проект місця відпочинку. Враховуйте в ньому ландшафтні особливості вашої ділянки, напрямки вітру, орієнтовну кількість людей на заходах, який варіант печі ви вибрали, а також інші додаткові деталі, які вас цікавитимуть у процесі планування.

3. Коли проект готовий, виходячи з нього, можна розрахувати необхідну кількість матеріалів для будівництва та визначити, який інструмент застосовуватиметься. Це дозволить вам не відволікатися у процесі будівництва.

Альтанки з мангалом, пічкою або барбекю - Підготовка до будівництва
Альтанки з мангалом, пічкою або барбекю - Підготовка до будівництва
Альтанки з мангалом, пічкою або барбекю - Підготовка до будівництва

Етапи будівництва альтанки

Коли всі роботи з підготовки позаду, переходьте до альтанки з барбекю, піччю або мангалом. Незалежно від того, який тип альтанки ви обрали, основні етапи будівництва дуже схожі:

— Підготовка майданчика. Для цього достатньо зняти верхній шар ґрунту;

— Розмітка ділянки та будівництво фундаменту. Якщо ви зводите споруду з металу або дерева, то можете використовувати фундамент зі паль, але для важких конструкцій з каменю чи цегли найкращим варіантом буде стрічковий фундамент;

— Зведення опор чи каркаса. Встановіть стовпи для опори даху; в залежності від вибраного матеріалу, вони можуть бути з цегли, металу чи дерева;

— Будівництво або встановлення пристроїв для приготування їжі. Якщо ви вирішили споруджувати піч самостійно, то робити це потрібно за ретельно підготовленою схемою з вогнетривких матеріалів. Але якщо ви вибрали варіант із готовою конструкцією, то переходьте до наступного етапу;

— Зведення димаря. Це важливий та відповідальний етап будівництва альтанки. Якщо ви зробите правильний димар, то продукти горіння виходитимуть назовні і не задимлятимуть альтанку;

— Будівництво даху. Виходячи із задуманої конструкції альтанки, починайте зведення даху. У більшості випадків збирання і підготовка крокв проводиться на землі, а потім вони піднімаються вгору і закріплюються на стійках. Як обробка для даху застосовуються всілякі варіанти обробки – дошки, пластик, метал, черепиця тощо;

— Оздоблення. Це фінальний етап будівництва альтанки. Коли все готово, можна переходити до оформлення підлоги, стін та інших елементів будівлі, які передбачені вашим проектом.

Якщо ви проводили будівництво самостійно, дуже важливо врахувати всі аспекти безпеки вашої альтанки. Полум’я під впливом вітру не попадає на матеріали, які можуть легко спалахнути, внутрішні стіни споруди обробіть спеціальним просоченням, а всі дроти для електричних приладів і розеток повинні бути приховані в захисних гофрошлангах. Оскільки приготування їжі на відкритому вогні пов’язане з високими температурами, підходьте до питання пожежної безпеки з особливою ретельністю ще на етапі планування.

Альтанки з мангалом, пічкою чи барбекю - Етапи будівництва
Альтанки з мангалом, пічкою чи барбекю - Етапи будівництва
Альтанки з мангалом, пічкою чи барбекю - Етапи будівництва
Альтанки з мангалом, пічкою чи барбекю - Етапи будівництва
Альтанки з мангалом, пічкою чи барбекю - Етапи будівництва

Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.

Ознайомившись із зібраними тут фотографіями, ви станете справжнім спеціалістом в оформленні альтанок з барбекю, мангалом або піччю, а величезна різноманітність стилів та варіацій оформлення дозволить вам вибрати варіант для себе. Різні пристрої для приготування, функціональні місця відпочинку та прийому гостей – все це продемонстровано у нашій фотогалереї. Приємного перегляду!

Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.
Альтанки з мангалом, піччю чи барбекю.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *