Як розмістити два ліжка в одній кімнаті | Варіанти дизайну кімнати для двох
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Як розмістити два ліжка в одній кімнаті | Варіанти дизайну кімнати для двох


Мешканці нашої країни, яким вже доводилося стикатися з розміщенням меблів у типовій квартирі, чудово уявляють, наскільки цей процес ускладнюється, коли виникає потреба поставити в кімнаті відразу два ліжка. Не має значення, про яке саме приміщення йдеться: про дитячу кімнату, спальню або про кімнату в заміському будинку. Розмір житла теж не відіграє жодної ролі – створення такого інтер’єру завжди супроводжується численними труднощами. Спробуємо спростити завдання, взявши на озброєння практичні ідеї сучасних дизайнерів.

Більшість домовласників віддає перевагу традиційним ліжкам, а не меблям типу «трансформер» або диванам. Це цілком зрозуміло. По-перше, таке спальне місце завдяки якісному матрацу дає можливість добре виспатися, відновити сили після утомливого трудового дня. По-друге, значно економиться час, оскільки не потрібно щодня розбирати та збирати ліжко-диван.

Якщо вам потрібно укомплектувати помешкання двома роздільними ліжками, обов’язково варто передбачити кілька важливих моментів.

1. Умови перебування в спальній зоні повинні бути максимально комфортними для людей, які проводитимуть тут свій час. Тому необхідно заздалегідь подбати про те, щоб кожен з них мав індивідуальне місце для зберігання особистих речей і персональне джерело освітлення поряд з ліжком.

2. Кожен користувач повинен мати можливість без затруднень і зайвого шуму переміщатися по кімнаті. Ліжка слід ставити з таким розрахунком, щоб для проходу залишалося не менше 60 см. Цей простір потрібно не тільки для вільного переміщення, але і для того, щоб мати можливість щодня заправляти постіль. Якщо поруч з ліжками є шафи з дверцятами, що розкриваються, то слід врахувати і цей момент — місця в спальній зоні повинно бути ще більше.

Найчастіше дизайн, що передбачає розміщення двох ліжок, розробляється для облаштування дитячих кімнат, спалень та гостьових приміщень. Кожен із варіантів має свої особливості та залежить від розмірів житла.

В основі цього способу розташування ліжок у кімнаті лежить симетрія. Житлове приміщення, при цьому має бути досить просторим, оскільки потрібно розмістити поряд зі спальними місцями не тільки дві тумбочки, а й два бра, а також пару крісел (стільців). Паралельне розташування ліжок найкраще підходить для гостьових приміщень. Цей варіант дозволяє приймати і гостей однієї статі та сімейні пари.

Якщо використовувати цей спосіб розміщення спальних місць у дитячій кімнаті, розрахованій на двох дівчат підліткового віку, то результатом ваших праць може стати дуже стильний інтер’єр. Для оформлення такого приміщення необхідно запастися однаковою постільною білизною, ковдрами, дзеркалами та іншими аксесуарами, які обов’язково мають бути присутніми у кімнаті підлітка.

Непоганим рішенням є кутове розташування спальних місць за принципом «голова до голови». Такий варіант ідеально підходить для маленьких приміщень, оскільки дозволяє заощадити корисну площу. Однак його рекомендується застосовувати лише при розміщенні найближчих родичів та дітей. Слід пам’ятати, що якщо в якийсь момент вам захочеться більшої автономії, то ліжко можна перемістити в протилежний бік.

В цьому випадку спальні меблі, як і в попередньому варіанті, розміщуються у формі літери «Г», однак, між ліжками залишається вільний кут, який можна використовувати для зберігання всіляких речей. Це гідна альтернатива тумбочці – можна обладнати кілька полиць для книг і корисних дрібниць. Нижня частина простору за ліжками може стати місцем зберігання коробок з потрібними речами.

Можна «вписати» в інтер’єр два ліжка поспіль, уздовж однієї зі стін. Цей метод планування стане єдиним виходом для власників витягнутих кімнат. Якщо встановити між спальними місцями перегородку, шафку або тумбу, то простір буде розбитий на дві окремі зони. Як своєрідну перегородку можна використовувати відкритий стелаж з книгами або іграшками.

1. Якщо розміри кімнати не дозволяють поставити додаткові меблі, слід задуматися про придбання ліжок з вбудованими ящиками. Такі меблі виявляться корисними при зберіганні постільної білизни, ковдр, покривал і рушників. Приліжкові ящики в дитячій кімнаті теж дуже корисні — зручно складати іграшки.

Два ліжка в один ряд

2. Правильно підібрані шпалери в кімнаті, де планується розмістити два спальних місця, допоможуть візуально зробити стелю вище. Рекомендуються покриття з дрібним малюнком або вертикальну смужку. Цей прийом дозволить уникнути відчуття перевантаженості простору. Слід враховувати, що колір шпалер теж впливає на візуальне сприйняття: завдяки світлим відтінкам кімната стане більш просторою та холодною, темні тони візуально скоротять розміри кімнати та зроблять її теплішою.

Чудова спальня

3. При створенні інтер’єру з двома ліжками слід серйозно поставитися до вибору текстилю, оскільки цей елемент декору дуже важливу роль у процесі оформлення кімнати. Надати дизайну закінченого вигляду та гармонійності допоможуть однакові покривала та декоративні подушки.

Кімната для проживання гостей

4. Якщо планується прикрасити такий інтер’єр настільними лампами, килимками, вазами або картинами, то необхідно придбати парну кількість аксесуарів.

Яскравий інтер'єр спальні

5. При розташуванні спальних місць вздовж однієї стіни варто скористатися модульним гарнітуром. Ця конструкція дозволяє об’єднати ліжка з шафою, полицею або тумбою. Завдяки їй спальна зона набуде закінченого та стильного вигляду. Крім цього, в кімнаті з’являються зручні місця для зберігання речей.

Стильний інтер'єр спальні

Можливо, що завершивши всі роботи з оформлення приміщення з двома ліжками, ви будете приємно вражені тими змінами, які в ньому відбулися. Замість нудного простору, що нагадує стандартний готельний номер, у вашому розпорядженні з’явиться зручна, стильна і функціональна кімната, розрахована на проживання двох осіб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *