Міжкімнатні арки (100 фото) ідеї оздоблення інтер'єру
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Міжкімнатні арки (100 фото) ідеї оздоблення інтер’єру


Серед декоративних елементів сучасного інтер’єру арки посідають особливе місце. Склепінчасті конструкції надають приміщенню простору, вишуканості та затишку. Для будь-якого стилю оформлення квартири чи будинку можна підібрати дизайн арки, який не тільки органічно вписуватиметься в образ приміщення, а й стане його фокусним центром, родзинкою простору.

Напівкруглі склепіння

Арка в сучасному інтер'єрі

У перекладі з латинського слово «рака» означає вигин, і саме таким ми представляємо класичний варіант цієї споруди. Але в сучасному інтер’єрі знайдеться місце для арок різних модифікацій, виготовлених з дерева, каменю, цегли та гіпсокартону. Способів прикрасити своє житло, не поступившись комфортом та відчуттям простору та свободи, безліч. У цій публікації ми намагатимемося надати максимум можливих ідей у ​​сфері дизайну міжкімнатних арок.

Міжкімнатні арки

У кам'яному виконанні

Міжкімнатна арка – це стильне та елегантне рішення для сучасного інтер’єру. Вона чудово підходить для створення дизайну відкритого типу. Арка розмежовує функціональні сегменти житла, але не дозволяє відчуттю загального простору залишити приміщення. У будь-якій квартирі чи будинку знайдуться приміщення, які можуть обійтися без міжкімнатних дверей і лише виграти від їхньої відсутності. Наприклад, об’єднання кухні та їдальні або вітальні та передпокою. Для деяких жител актуальні арки як дверні отвори утилітарних приміщень. Встановивши арки та прибравши міжкімнатні перегородки, ви розширюєте простір, збільшуєте кожну функціональну зону, але залишаєте її на своєму місці.

Оригінальне оформлення

Класична арка

Незвичайні конструкції

Вибираємо матеріал для арки

На вибір матеріалу для арки прямим чином впливає склад конструкцій самих стін, їх товщина, розміри та форма аркового склепіння. Для багатьох матеріалів є обмеження не лише з погляду ваги конструкції, а й складності створення форми арки. При побудові міжкімнатної арки можуть брати участь такі матеріали:

 • камінь;
 • цегла;
 • гіпсокартон;
 • металевий профіль;
 • дерево;
 • Скло;
 • пластик.

Контрастне оформлення

На вході до кімнати

Класика жанру

Найпростіше, швидше та дешевше виготовити арочну конструкцію з гіпсокартону. Після зашивання аркового склепіння цим матеріалом фінальна обробка може бути різноманітною. Можна обшити деревом, покрити мозаїкою чи декоративною штукатуркою. Навіть використовувати легкий штучний камінь або настінні панелі, що імітують цеглу, мармурову поверхню або дерев’яну.

На вході до кухні

На виході з передпокою

Арка з каменю виглядає переконливо, надає всьому образу приміщення деяку ґрунтовність масивність. Залежно від кольору та фактури кам’яного покриття арка може бути актуальною в різних стилях інтер’єру.

Кам'яна арка

Перші асоціації арки з кам’яним облицюванням пов’язані зі стилем кантрі, сільськими мотивами та близькістю до природи. Але така споруда може бути успішно інтегрована не тільки в заміське житло. Класика інтер’єру, провас, деякі різновиди стилістики кантрі і навіть сучасний стиль оформлення приміщень органічно виглядають з кам’яною аркою.

Арка з цегли та каменю

Облицювання каменем

Цегляна арка чудово виглядає в сучасному інтер’єрі, при цьому неважливо вирішили ви залишити кладку в первозданному вигляді, обробивши лише захисними спреями і лаками або пофарбували поверхню.

Цегляна арка

Арка з цегли

Арка у цегляному виконанні

Одним із найбільш традиційних способів оформлення арки є дерев’яне оздоблення. Така споруда буде актуальною в будь-якому інтер’єрі – від класики до контемпорарі. Витонченість і затишок привносить дерев’яна арка в дизайн приміщення і не має значення функціональне підґрунтя самої кімнати – це коридор або вітальня.

Дерев'яне облицювання

Класика у дерев'яному виконанні

Дизайн арки – калейдоскоп ідей для сучасного житла

З погляду зовнішнього вигляду склепіння арки, розрізняють такі види подібних споруд:

 1. Класична або римська арки. Римляни багато що запозичили у грецької культури та архітектури, але цей елемент по праву можуть вважати своїм винаходом. Найбільш близька нам всім за формою та конструкцією арка є склепінням з правильним радіусом і напівкруглою формою. Така конструкція не містить з’єднань, що виступають, і славиться простотою і лаконічністю зовнішнього образу. Класичні арки чудово виглядають у приміщеннях з високими стелями. Якщо ви плануєте встановлення арки у звичайній квартирі зі стандартною висотою стелі, то цей варіант вам, швидше за все, не підійде.

Традиційне виконання

Класична біла арка

Круглі склепіння

Біла арка

Одним із варіантів використання класичної арки є інтеграція колон та опор у конструкцію з круглим склепінням. Як правило, такі споруди виконують із дерева або каменю, але для більш демократичного інтер’єру можна використовувати конструкції із гіпсокартону.

Класична арка з колонами

 1. Британські арки або споруди у стилі модерн. Такі конструкції відрізняються від класичних більш витягнутою частиною склепіння, дуга випрямлена і має усічений радіус склепіння. Для приміщень із невисокими стелями британські арки – ідеальний варіант.

Британська арка

У стилі модерн

Британська арка для вітальні та їдальні

 1. Арки з використанням елемента еліпс не мають заокруглень у кутах і є досить популярним варіантом декорування приміщень. Поширення подібних конструкцій пов’язане, насамперед, із універсальністю конструкції. Її можна використовувати як з колонними, так і без, у приміщеннях з невисокими стелями та у просторих кімнатах, у поєднанні з арками іншої модифікації.

Арка-еліпс

Суворі форми

Еліптична арка з гострими кутами

Відмінний спосіб відокремлення кухонного простору без скорочення корисного простору приміщення використання арки-еліпс з колонами.

Між кухнею та їдальнею

Арки з колонами на вході до кухні

У білому виконанні

Аналогічну конструкцію можна використовувати для часткового відділення простору будуару, кабінету або вбиральні, розташованих у рамках спального приміщення.

Між спальнею та будуаром

Однією з варіацій використання еліпса у конструкції арки є практично кругла форма отвору. Такі споруди часто використовуються в просторах, де, крім декоративного підґрунтя раку, виконує ще й функціональну роль – обмежує зону відпочинку від робочого місця, наприклад.

Оригінальний дизайн

Незвичайний декор

 1. Слов’янська арка (або «романтика») – це, по суті, прямокутний отвір лише із закругленнями в кутах. Це ще один із універсальних способів зонування простору, який буде органічно виглядати як у стандартній міській квартирі, так і в рамках заміського житла.

Слов'янська арка

 1. Турецька арка нагадує конструкції, якими прикрашалися палаци, гареми та просто будинки заможних жителів за часів імперії Османа. Безумовно, для подібного виконання арки необхідна підтримка всього інтер’єру – особливості середземноморського виконання оздоблення та меблювання створять більш гармонійний образ приміщення.

Турецька арка

 1. Готична арка має гостре склепіння. Такі споруди привносять оригінальність в інтер’єр, але підходять лише для приміщень із високими стелями. Прикрашені мозаїкою, каменем або керамікою готичні арки розкішно виглядають і стають фокусними центрами інтер’єру.

Готична арка

У готичному виконанні

 1. Арка-фрамуга виглядає як продовження дверей прямокутної чи округлої форми. Зазвичай у верхній частині використовуються вставки з прозорого або матового скла, можливе використання вітражів напівпрозорого пластику з рельєфом.

Арка-фрамуга

 1. Тайська арка (або напіварка) є конструкцією, у якої одна зі сторін закінчується прямим кутом, а друга — має закруглення. При цьому радіус кола може бути будь-яким.

Тайська арка

Тайський дизайн

Сама рак може бути прикрашена різними способами. У конструкцію з гіпсокартону часто вбудовують світильники або світлодіодне підсвічування, забезпечуючи тим самим не лише зонування приміщення, а й виділення функціонального сегмента за допомогою світла.

Арка з підсвічуванням

Міжкімнатна арка декорована молдингами, карнизами та ліпниною відмінно підходить як для класичного інтер’єру, так і для його варіацій.

Арка з ліпниною

Для класичного інтер'єру

З ліпниною та молдингами

Поєднання арочних отворів з іншими елементами інтер’єру

Міжкімнатна арка органічно впишеться в інтер’єр, де округлі склепіння вже використовуються для інших елементів інтер’єру. Наприклад, в кухонному приміщенні або їдальні можна використовувати арочні ніші як декор або системи зберігання, округлі форми скляних вставок у фасадах кухонних шаф і буфетів також сприяють створенню збалансованого образу простору.

Для стилю кантрі

Пастельні тони

Прорізи та ніші з півколом

Відмінним доповненням до арочних отворів та міжкімнатних склепінних споруд служать двері з напівкруглими вершинами. Безумовно, двері з округлими склепіннями коштують дорожче за звичайні моделі, але витрати на індивідуальний дизайн виправдають себе у вигляді оригінального та вишуканого інтер’єру приміщення.

Арки та двері

Арки та дверні отвори

Гармонійне поєднання

Те саме можна сказати про приміщення, в яких крім міжкімнатних арок, округлі склепіння використовуються в конструкції вікон. Витонченість та елегантний зовнішній вигляд такому приміщенню гарантовано.

Арки та вікна

Арочні прорізи всюди

Кухня-їдальня-вітальня

Комплекс арок

Арка на вході у вітальню відмінно гармонуватиме з напівкруглими склепіннями у відкритих стелажах для книг. Такий самий прийом можна використовувати для закритих фасадами шафок у вигляді різьблення або вставок зі скла у дверцятах.

Арки у книжковому стелажі

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *