
Майстеримо полиці для кухні – понад 50 ідей та інструкції (ФОТО, ВІДЕО)
Кухня – це місце, де зберігається багато потрібних речей. Без посуду, начиння, кухонного текстилю, сувенірів, кімнатних рослин це приміщення виглядає безлико. Але щоб кухня завжди була в охайному вигляді, кожній речі має бути відведене своє місце. І цим місцем можуть бути відкриті полиці та декоративні полички на додаток до кухонного гарнітуру, або зовсім як заміна його верхньої частини.
Вибираємо конструкцію, дизайн та розмір полиці
Перш ніж починати робити полиці для кухні своїми руками потрібно визначитися з її стилем і зовнішнім виглядом:
- На кухні у стилі хай тек і мінімалізм доречні полиці строгих форм та кольорів з підсвічуванням;
- У скандинавському інтер’єрі і на кухні в стилі лофт ефектно виглядають масивні або легкі полиці з ДСП, деревини, грубих дощок, старих ящиків та піддонів;
- Для провансу, шебі шику, кантрі та класики підійдуть декоративні полички на металевих консолях, штучно зістарені, по-сільськи грубі або з різьбленням;
- Для затишної кухні в сучасному стилі нерідко використовуються полиці-решітки для посуду або стійки для пляшок;
- Кутові полиці — найефективніший і практичніший спосіб використання простору.
Що потрібно знати перед тим, як почати майструвати полиці своїми руками?
- Якщо ви попередньо не продумаєте призначення, дизайн, ступінь навантаження, місце для полиці і не виконайте проект виробу, то великий ризик того, що результат вашої праці не впишеться в інтер’єр за кольором, стилем і розміром. Тому не варто вішати полицю на стіну лише тому, що у вас з’явилися залишки дощок та ДСП;
- Найзручнішою і найлегшою у виконанні є відкрита полиця прямокутної форми;
- Габарити виробу повинні відповідати предметам, що розміщуються на ньому.
Полиці для спецій, предметів декору, пляшечки – зовсім невеликі і можуть бути розміщені в будь-якому місці: над столом, над барною стійкою, у фартуху під верхніми шафами гарнітура тощо;
- Якщо ви бажаєте доповнити наявний кухонний гарнітур полицею, то, швидше за все, вона буде середнього розміру;
- Відкриті полиці, що замінюють верхні модулі гарнітура, можуть бути довгими від стіни до стіни і масивними;
- Вибране кріплення має поєднуватися не тільки з матеріалом полиці, але й оздобленням стін.
Кухонні полиці із ДСП або деревини
Полиці для кухні можуть кріпитися на стіну, встановлюватись на підлогу або стіл. Можна створити й універсальний варіант. Для роботи знадобляться:
- Електролобзик та перфоратор;
- Шуруповерт;
- Молоток;
- Циркуль, олівець та лінійка;
- Шматок фанери, ДСП, дерев’яні дошки чи ящики;
- Кронштейни для підвішування полиць або готові консолі, що продаються в меблевих магазинах (їх можна зробити своїми руками);
- Наждачний папір для шліфування;
- Морилка, фарба, пензлик, гвинти, стрічки для декорування полиці.
Кількість вихідного матеріалу розраховується залежно від розмірів майбутнього виробу.
Що стосується форми, то дерев’яні полиці для кухні краще робити прямокутними або трикутними (для розміщення в кутку), а от овальні та круглі будуть доречні далеко не скрізь. Не варто забувати про довговічність та міцність конструкції – як покриття застосовують спеціальні зносостійкі фарби, а для кріплення вибирають надійні металовироби.
Порада! Якщо ваша кухня не відрізняється великими розмірами, то масивні полиці, розраховані на велике навантаження, виглядатимуть надто громіздко.
Як зробити полиці для кухні своїми руками? Роботи виконують у такій послідовності:
- Визначається місце на стіні, де висітиме полиця.
- Створюється креслення конструкції. Щоб запобігти випадковому падінню, можна встановити додатковий бордюр попереду.
- Підбирають кронштейни або консолі – так, щоб їхня висота була меншою, ніж відстань між полицями по вертикалі.
- Вирізують виріб електролобзиком, після чого поверхня торців шліфується.
- Видимі після навішування торці заклеюються спеціальною кромкою або шпоном (у разі виготовлення полиці з ДСП).
- Розмічають стіну у місцях кріплення отворів.
- Надійно закріплюють полицю.
Майструємо полиці з гіпсокартону
Для кухні можна змайструвати і полиці із гіпсокартону своїми руками.
При проектуванні виробу потрібно врахувати очікуване навантаження, розміщуючи на гіпсокартонній конструкції такі корисні речі, як телевізор або музичні колонки. Полиці із гіпсокартону на каркасі повинні зміцнюватися профілями зсередини. Якщо ж ви плануєте виключно декоративні полиці, то буде достатньо металевого профілю.
Перед тим, як зробити полицю своїми руками із ГКЛ, потрібно виконати її креслення у повному розмірі. Після складання креслення та його коригування відповідно до габаритів кухні, можна приступати до розрахунку матеріалів.
Потім здійснюється розмітка на стіні, виконується каркас та здійснюється монтаж гіпсокартону.
Після того, як ви зможете закріпити весь гіпсокартон, приступають до шпаклювання всіх поверхонь (перед цим усі кутові елементи конструкції необхідно додатково скріпити, а торці обвести перфорованим куточком).
Шпаклювання наноситься в кілька шарів. Коли вона висохне, конструкцію затирають наждачкою, ґрунтують та фарбують. Виходять акуратні декоративні полиці на стіні, які можна використовувати для зберігання кухонного начиння, колекції порцеляни або пляшок.
Прикраса кухні – декоративні полички
Декоративні полички для кухні служать для затишку, але це не означає, що на них не можна розміщувати корисні речі.
Часто декоративні полички є витриманим в одному стилі комплексом, де можна зберігати посуд, вази і статуетки.
Порада! Маленькі полички можна повісити за допомогою гарних кріплень. Ефектно виглядають контрастні поєднання — біла полиця на кольорових консолях, груба деревина на чорних кронштейнах і т.д.
Декоративні полиці можна закріпити в зоні фартуха замість рейлінгів, помістивши різні корисні речі, необхідні в процесі приготування їжі. Але простежте щоб їхня обробка була досить міцною.
Якщо ви закріпите конструкції на стіні біля обідньої зони, то можете прикрасити їх колекціями винних пляшок або чарівної прованської порцеляни.
Саморобні пляшечки
Шляхетне вино вимагає шанобливого себе ставлення. І, якщо ви вважаєте себе справжнім поціновувачем такого напою, то вам потрібні такі корисні речі, як полиці для пляшок.
Унікальні якості букета будуть збережені лише у випадку, якщо ви зможете забезпечити правильне зберігання вина. А тому, полиці для пляшок повинні бути такими, що дозволяють зберігати ємності в горизонтальному положенні. Адже у вертикальному пляшку через пробку може надходити кисень.
Звичайно, не варто перетворювати кухню на винний льох, але створити унікальний авторський варіант для зберігання напою можна. Тим більше, що за основу можна взяти багато дизайнерських рішень.
Навіть на маленькій кухні можна знайти місце для зберігання винних пляшок – для цього «стільники» встановлюються між навісними шафками та стелею, внаслідок чого економляться корисні метри внизу.
Цікавими способами зберігання винних пляшок також стануть: спеціальне дерево або елементи, що вбудовуються у шафу. Ви також зможете зробити цікаві речі і зі звичайної полички, розділивши її внутрішній простір перегородками, що відповідають розміру пляшок.
Все геніальне просто! Креативні полиці своїми руками
І нарешті, представляємо вам добірку ідей незвичайних і, водночас, простих у виготовленні своїми руками полиць та поличок.
А ось такі полиці можна зробити із дерев’яних ящиків. Цей варіант буде доречний на кухні в стилі шебі шик, лофт, кантрі, прованс і не тільки.

З піддонів можна змайструвати різні за розміром, конструкції та призначенням полиці.



Дивіться також наш додатковий матеріал: Як зробити полку своїми руками — 4 круті способи для новачків
Читайте також:

