100 найкращих фото ідей: декоративні тарілки на стіну
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

100 найкращих фото ідей: декоративні тарілки на стіну


Важко сказати, в який саме час з’явилася перша декоративна тарілка, що прикрашає стіну житла. Якщо про першу порцелянову тарілку можна сміливо говорити, що вона з’явилася в 7 столітті, в Китаї, то щодо посуду як настінний декор відомо мало. Є припущення, що традиція використання тарілок як декор з’явилася за часів нагородження особливо відданих государю підданих рідкісними та дорогими екземплярами тарілок із розписом. Не дивно, що почесному виробу з порцеляни відводилося найкраще місце у будинку підданих. А ось наприкінці 19 століття у моду увійшло саме колекціонування тарілок – рідкісні, старовинні, оригінальні. Але найпопулярнішими були вироби у біло-синій гамі.

Декорування стін у їдальні

У середині 20 століття одна відома фірма випустила колекцію тарілок, призначених виключно для декору. Створений прецедент став поштовхом для інших виробників. І до цього дня багато дизайнерів і домовласників віддають перевагу використанню картин або фото в рамках оригінальних тарілок як настінного декору. Колекційні екземпляри, сувеніри, привезені з подорожей або спеціально куплені для декорування стін тарілки, здатні перевернути уявлення про те, як можна креативно та оригінально прикрасити приміщення.

Оригінальний декор для вітальні

Чи бажаєте ви створити композицію з вже наявних у вас тарілок або придбати екземпляри спеціально для настінного декору – насамперед краще ознайомитися з дизайн-проектами відомих майстрів та вдалими спробами домовласників у справі самостійного декорування свого житла. Оригінальні та класичні, прості та хитромудрі, з малюнком і однотонні, круглі та химерної форми – варіантів виконання тарілок безліч, а використання цього варіанту посуду для декорування стін – ще більше. Сподіваємося, що наша оригінальна вибірка фото стане корисною для вас і надихне на власні подвиги у справі прикраси вашого житла.

Яскраві скляні тарілки у пастельній вітальні

Білі квіти для спальні

Декоративні тарілки на стіні їдальні – найпопулярніший варіант

Складно придумати більш сприятливе місце для декорування стін красивими тарілками, ніж їдальня. У кімнаті для їди тарілки на стіні будуть виглядати органічно та доречно. Якщо ви поки що робите перші кроки у справі прикраси стін тарілками, то почніть зі їдальні – найбільш виграшного варіанту. Нехитрі рекомендації допоможуть вам прикрасити стіни приміщення для трапезу найбільш органічно:

  • якщо в обробці кімнати використані обидва з малюнком, то краще використовувати однотонні тарілки оригінальної форми:
  • світлі декоративні тарілки ефектно виглядатимуть на темному тлі, а для однотонного пастельного рішення обробки можна використовувати строкатий декор з яскравим розписом;
  • чим дрібніший малюнок на тарілках, тим ближче до нас вони повинні знаходитися (не вішайте тарілки з розписом високо).

У чорно-білій їдальні

Білі пластини на темному тлі

Контрастні поєднання

На темному тлі столовий світлий настінний декор виглядає особливо ефектно, виразно. Великі білі квіти привнесли нотки романтизму в строгий інтер’єр чорно-білої їдальні.

Чорно-біла їдальня з квітами

Перед вами ще один варіант розташування тарілок різного розміру та забарвлення на темному тлі їдальні. Однотонні та кольорові, гладкі та різьблені – різномасні тарілки склали оригінальну композицію.

Яскраві тарілки у сірій їдальні

Незвичайна композиція

Для їдальні обклеєної шпалерами з принтом чудово підійшов набір однотонних тарілок, представлених в одній гамі кольорів. Різні відтінки зеленого кольору привнесли весняну свіжість в їдальні в пастельних тонах.

Зелена композиція із тарілок

Світлі однотонні тарілки ефектно підтримують нейтральний образ їдальні. Пастельні тони та різноманітність сонячного світла стали ключовими елементами при створенні інтер’єру.

У світлому інтер'єрі їдальні

Незвичайний варіант декорування стін їдальні – складання картини-панно з тарілок різних розмірів та кольорів. Для автентичності з картиною дизайнери навіть не пошкодували деякі з тарілок і обрізали їх за контуром уявного прямокутника настінного декору.

Оригінальна картина із тарілок

В даний час нескладно скласти композицію з тарілок, на яких за допомогою фотодруку нанесені портрети вашого сімейства, пам’ятні події та особи. Якщо до виставки власних фото ви не готові – почніть із чорно-білих зображень на тарілках невеликої форми.

Графічний настінний декор

Незвичайні тарілки з фото

Великий настінний декор незвичайної форми та забарвлення, який навіть складно назвати тарілками, може стати акцентним елементом інтер’єру. У майже білому приміщенні їдальні яскраві, яскраві предмети декору виглядають «зірками» дизайну.

Яскраві вироби на білому тлі

Ще один приклад того, як у світле, нейтральне на вибір колірних рішень приміщення столової тарілки з яскравим розписом можуть привнести нотки позитивного настрою та гарного настрою.

Яскравий настінний декор для світлого приміщення

Не тільки прикрасити, а й привнести нотки завзяття та позитиву в інтер’єр їдальні допомогла композиція з тарілок-рибок різного розміру, але виконаних в одній гамі кольорів.

Оригінальна композиція з рибок

Яскраві настінні тарілки зі скла чудово виглядають на облицювання, що імітує кам’яну кладку. Сірувато-бежеві тони інтер’єру ефектно розбавлені яскравим виконанням незвичайних тарілок.

Яскраве скло на тлі каменів

Настінний декор для кухонного простору

Нарівні з розміщенням декоративних тарілок на їдальні, використовується аналогічний дизайнерський прийом для кухонних приміщень. Звичайно, в кухонному просторі вільних для декорування стін набагато менше, ніж у їдальні, але знайти можливість розвісити свою колекцію можна. Декоративні тарілки «під гжель» – один із найпопулярніших варіантів розпису.

Тарілки у кухонному приміщенні

Оригінальний декор на кухні

У традиційній кухні з білим дизайном «мереживні» тарілки білого кольору в просторі кухонного фартуха виглядають неймовірно органічно.

У білій кухні

Тарілки на стінах вітальні – креативний дизайн

Багато хто вважає, що вписати декоративні тарілки в інтер’єр вітальні можна лише у певні стильові напрямки. Наприклад, традиційні стилістики чи шебі шик. Але при виборі настінного декору можна керуватися лише кольоровими та фактурними поєднаннями, власними уподобаннями та отримати неймовірно привабливий та оригінальний результат при оформленні вітальні будь-якого стилістичного спрямування.

На світло-зеленому тлі

Якщо у вашій вітальні є працюючий або імпровізований камін, то простір над ним буквально потребує прикраси. Як правило, ця зона дуже велика і зможе вмістити дуже великі екземпляри настінного декору або цілу композицію тарілок різних розмірів та форм. Скляні предмети декору химерної форми виглядають розкішно і привносять оригінальність у традиційний інтер’єр вітальні.

Декор для простору над каміном

Декоруємо вітальню

У вітальні тарілки можна повісити над комодом чи будь-якою іншою невисокою системою зберігання. Також органічно подібний настінний декор буде виглядати у просторі між вікнами або по обидва боки від дверного отвору.

Яскраві тарілки у вітальні

Фактурний "квітковий" декор на стінах

По-справжньому літній настрій привнесуть до інтер’єру приміщення яскраві скляні тарілки різних розмірів. Розміщені на спеціальних штативах різної довжини кілька колоритних тарілок складають оригінальну об’ємну композицію.

Яскрава композиція зі скла

Яскраві тарілки для просторої вітальні

Декоративні тарілки чудово поєднуються з іншими предметами настінного декору – картинами, панно чи фото в рамках. Головне, що необхідно дотримуватись при складанні композицій із різномастного настінного декору – симетрія та єдність стилістичного виконання.

Тарілки в компанії іншого декору

Декоративні тарілки навколо картини

Оформляючи вітальню в морському стилі, часто використовуємо текстиль в біло-блакитну або синю смужку. У такому інтер’єрі будуть органічно виглядати декоративні тарілки з розписом під гжель. Ніжні візерунки здатні пом’якшити прямолінійність забарвлення текстилю.

Для вітальні в морському стилі

Навіть у вітальні, оформленій у сучасному стилі, схильному до мінімалізму, для декоративних тарілок знайдеться місце на стінах. Композиція з однотонних тарілок контрастних кольорів та різних розмірів виглядає акцентно, привносячи різноманіття кольорів у досить строгий інтер’єр вітальні.

Тарілки для стилю мінімалізм

Тарілки плетені з ниток і мотузок, видовбані з цілісного шматка дерева, глибокі і не дуже, яскраві та кольори деревини, однотонні та з малюнком – склали незвичайну композицію у вітальні, оформленій у білих тонах.

Незвичайна прикраса стін

Прикрашаємо спальню декоративними тарілками

Погодьтеся, що зустріти тарілки як настінний декор спальної кімнати не часто вдається. Тим цікавішим і оригінальнішим може вийти інтер’єр. Наприклад, спальня, оформлена в стилі шебі шик або вінтаж, може бути органічно прикрашена старовинними тарілками з колекції вашої бабусі або купленими вами на блошиних ринках та в антикварних магазинах предметами декоративного посуду.

Для спальні в стилі шебі шик

Тарілки над узголів'ям ліжка

Затишний та теплий інтер'єр

Незвичайний спосіб розміщення тарілок із різьбленими краями за допомогою стрічок на стіні може стати чудовою прикрасою для дівочої спальні. Підібрані в колір інтер’єру стрічки будуть чудовим доповненням до однотонних декоративних тарілок.

Тарілки на стрічках

Крім сольного присутності на стінах спальні декоративні тарілки можуть виступати і в компанії з іншим настінним декором. Обрамлення дзеркала в розкішній білі рамі тарілками позитивного м’ятного кольору стало акцентним предметом інтер’єру в спальному приміщенні.

Тарілки навколо дзеркала у спальні

У спальні, оформленій у класичному стилі, кілька невеликих тарілок над узголів’ям виглядатимуть більш ніж доречно. Такий настінний декор приносить нотки домашньої теплоти та затишку в інтер’єр спальні.

Для спальні у класичному стилі

Тарілки в етнічному стилі, розписані на кераміці або плетені з різнокольорових мотузок – чудова прикраса для оригінального дизайну спального приміщення.

Декор в етнічному стилі

Декоративні тарілки у ванній кімнаті? Чому б і ні!

Уявити декоративні тарілки, що прикрашають стіни ванної кімнати або санвузла, зможе не кожен. Але напрочуд такий декор виглядає дуже органічно в утилітарних приміщеннях. Композиція з тарілок різних форм та розмірів, однотонних та з малюнками, сюжетних та абстрактних, стала окрасою ванної кімнати, виконаної у світлих тонах.

Оригінальне оформлення ванної кімнати

Оригінальні тарілочки-квіти в однотонному виконанні здатні прикрасити будь-яке приміщення. Дизайнерське рішення про декорування ними стін ванної кімнати виявилося більш ніж вдалим.

Квіти в утилітарному приміщенні

Наче дивовижні зелені рослини з’явилися у ванній кімнаті пастельних тонів, привнісши в дизайн утилітарного приміщення свіжість та пустоту весняного настрою.

Соковита зелень у пастельному інтер'єрі

Колоритний настінний декор

Для рідкісних, старовинних або дорогих декоративних тарілок краще використовувати спеціальні тримачі при кріпленні до стіни. Це найнадійніший спосіб кріплення. Тарілки, виконані в одній стилістиці, гармонійно виглядатимуть на штативі.

Цінний екземпляри на штативах

Передпокій, коридори та холи з тарілками на стінах

Величезні красиві квіти із природним забарвленням стали справжньою знахідкою для декорування передпокою. Виразні, об’ємні, контрастні та оригінальні – після кількох секунд у такому приміщенні вже складно собі уявити цей простір без такого настінного декору.

Величезні квіти для передпокою

Над комодом або етажеркою, розташованою в коридорі або передпокої, можна розмістити композицію з тарілок різних форм, кольорів та розмірів. На однотонному оздобленні стіни такий декор виглядатиме особливо ефектно.

Незвичайне оформлення коридору

Пустотливі рибки на стіні

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *