Ковані паркани (70 фото) - ідеї дизайну та оформлення
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Ковані паркани (70 фото) — ідеї дизайну та оформлення

Ковані огорожі: 70 фото-ідей

Ковані огорожі в усі часи вважалися одним із найнадійніших способів захисту будинків та прилеглих територій. Крім цього, такі огорожі виступають розкішним і дорогим доповненням приватних володінь, чудово вписуючись в будь-який ландшафтний дизайн. Безліч варіацій виконання дають можливість підібрати конструкцію для будь-якого виду та стилю споруди. Щоб не бути голослівними, розглянемо різноманітні способи оформлення загороджень за допомогою кованих елементів, а фотогалерея, розміщена наприкінці статті, надасть найкращі наочні приклади.

Переваги та недоліки кованих парканів

Щоб гідно оцінити універсальність кованих парканів, варто докладно розглянути їх переваги. Оскільки основною функцією загородження виступає захист ділянки, варто відзначити, що ковані конструкції справляються з нею на «відмінно». Характеристики міцності матеріалу виключають можливість вандалізму, підпалу та інших видів нанесення шкоди. Особливо актуальні у плані захисту огорожі із загостреними наконечниками, які одним своїм виглядом позбавляють непроханого гостя бажання незаконно проникнути на територію.

Наступною перевагою кованих парканів можна сміливо назвати їхню довговічність, властиву всім металевим конструкціям. Тривалість їхньої експлуатації при правильному догляді (нанесення захисних складів від корозії) обчислюється століттями.

Чудові естетичні якості — фактор, який нерідко стає вирішальним для власників, які вирішили встановити огорожу. Кування гідно підкреслить статусну оселю і витончено обіграє прибудинкові володіння.

Ще однією перевагою є можливість придбати модель на власний смак. У продажу є широкий асортимент готових кованих конструкцій, а якщо виготовити виріб ручної роботи на замовлення, можна отримати оригінальну огорожу з ексклюзивним дизайном.

Недоліком конструкцій, виконаних методом кування, можна назвати їхню дорожнечу, особливо це стосується індивідуальних виробів. Але вирішити цю проблему можна, купивши готову модель, або скомбінувати кування з іншими матеріалами — полотнами полікарбонату, високим фундаментом та ін.

Ковані огорожі - Переваги та недоліки
Ковані огорожі - Переваги та недоліки

Види кованих парканів

У процесі виготовлення кованих загороджень застосовуються різні технології, одні з яких досить складні, інші відрізняються відносною простотою. Залежно від того, яким методом зроблена конструкція, варіюватиметься кінцева її вартість. Розрізняють такі види, як:

1. Зварні – найбільш прості та недорогі моделі, де різні елементи скріплюються за допомогою зварювання. Звичайно, предметами мистецтва їх не назвеш, але із захисною функцією вони чудово впораються;

2. Виготовлені методом художнього кування – метал розжарюється під впливом високих температур, а потім із нього «вибивають» необхідну форму. Це дуже копітка праця, тому ціна таких загороджень досить висока;

3. Комбіновані — поєднують у собі риси двох попередніх видів, коли методом зварювання з’єднуються готові ковані елементи. Такий вид має найбільший попит, оскільки є найкращим прикладом поєднання ціни, естетики та якості.

Кожна з розглянутих категорій має ряд моделей, що відрізняються дизайном, комбінацією матеріалів, розмірами та формами. Вибір того чи іншого виду кованого паркану залежить переважно від особистих переваг господарів приватних володінь та фінансових можливостей.

Види кованих парканів
Види кованих парканів

Дизайн кованих парканів

Існує безліч способів спорудження кованих огорож. Деякі вважають за краще залишати їх у природному оформленні, а комусь комфортніше, якщо огорожа матиме захист від сторонніх очей у вигляді щитів із полікарбонату, профнастилу та інших матеріалів.

Дуже красиво виглядають ковані загородження в комбінації з таким же оформленням вікон, перил, балконів основних будівель. Що стосується палітри кольорів — власники частіше схиляються до темних тонів, наприклад, чорний колір викликає у багатьох асоціації з елегантною розкішшю. Проте світлі забарвлення також мають право на існування.

Варто подивитися на фото, щоб оцінити, наскільки легко і витончено виглядає біла ковка паркану на тлі пишної зелені присадибної ділянки. Щоб створити популярний на сьогоднішній день ефект старовини застосовують патинові покриття, які особливо красиво виглядають з художнім куванням.

Урізноманітнити дизайн допомагають різні декоративні елементи конструкцій. Часто можна зустріти металеві квіти, химерні завитки, розгалужені лози виноградника та інші прикраси, які здатні вдихнути життя в тугі залізні конструкції.

Дизайн кованих парканів
Дизайн кованих парканів
Дизайн кованих парканів

Ідеї ​​оформлення кованих парканів

Ковані огорожі мають безліч інтерпретацій: їх комбінують з іншими матеріалами, удосконалюють, наділяючи додатковими функціями, прикрашають, перетворюючи на чудові огорожі. Далі ми представимо низку сучасних ідей оформлення кованих огорож, які, сподіваємося, Вам сподобаються.

Оформлення глухого кованого паркану

Існує цілком виправдана думка, що кована огорожа не забезпечує належної шумоізоляції та залишає на загальний огляд усю прибудинкову територію. Це справді так, але є варіанти, які допоможуть усунути ці проблеми.

Наприклад, ковані елементи можна легко поєднати з полікарбонатними плитами або профнастилом. Перевагою даних матеріалів є характеристики міцності, завдяки яким їх використовують також для оформлення покрівлі, перегородок та ін. Вони мають насичені колірні рішення, серед яких можна підібрати палітру, що відповідає оздоблювальним матеріалам будівель.

Гарно виглядають полотна з імітацією цегли або натуральної деревини, які чудово поєднуються з витонченим куванням. А найголовніше – такий дизайн дозволить приховати присадибну територію від сторонніх поглядів, шумів, не створюючи громіздкості.

Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Оформлення глухого кованого паркану
Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Оформлення глухого кованого паркану

Паркан із каменю з кутими візерунками

Кам’яні паркани вважаються найбільш надійними та довговічними конструкціями, проте їхня громіздкість найчастіше стає причиною відмови від такого оформлення. Зовсім інша справа, коли в хід йдуть ковані візерунки, що привносять в оформлення витонченість та легкість.

Існують різні варіації таких огорож. Якщо господарі комфортніше почуваються на закритій території, можна оформити каменем високий цоколь, який вінчатиме ажурне кування. Інший варіант передбачає виконання каменем опорних стовпів, об’єднаних металевою конструкцією. У будь-якому випадку огорожа виглядатиме солідно та граціозно.

Оскільки натуральний камінь – досить дорогий матеріал, можна замінити його цеглою, яка також створить гарну пару з витонченим куванням. Причому цегла має багато різновидів, краще підбирати варіант, який буде відповідати облицювання будинку.

Ідеї ​​оформлення кутих парканів - Паркан із каменю з кутими візерунками.
Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Паркан із каменю з кутими візерунками.

Декор огорожі живими рослинами

Щоб прикрасити кований паркан, можна використовувати кучеряві рослини, які оплетуть залізні грати, створюючи живоплот. Пишна рослинність задекорує навіть найпростішу металеву огорожу з вертикальних лозин. Поступово розподілені по всьому протязі паркану, зелені насадження частково збережуть приватність території, прикриваючи її від сторонніх поглядів. Ще один варіант – зміцнити підвісні кашпо з яскравими квітами, які радуватимуть сусідів, що проходять повз, демонструватимуть привітність, гостинність господарів будинку.

Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Декор огорожі живими рослинами
Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Декор огорожі живими рослинами

Незвичайний кований паркан

Такі огорожі прибудинкової території можна назвати справжніми витворами мистецтва, адже йдеться про ручну роботу. Природно, вартість такого декоративного паркану в рази перевершуватиме готові моделі, наявні у продажу, але цей недолік цілком компенсується ексклюзивністю дизайну. Конструкція створюється за індивідуальним ескізом і не має аналогів. Особливість полягає в тому, що з часом вона набуває все більшої унікальності. Перевагою виступає висока міцність – у процесі обробки метал загартовується та піддається деформації ударами молота, за рахунок чого його структура зміцнюється, тому паркан, виконаний методом художнього кування – це не тільки ексклюзив і краса, але ще й надійність на довгі десятиліття.

Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Незвичайний кований паркан
Ідеї ​​оформлення кованих парканів - Незвичайний кований паркан

Ковані огорожі.

Мистецтво кування існує ще з незапам’ятних часів, коли людина вперше навчилася працювати з металом. Через століття колись грубі залізні огорожі вдосконалилися і сьогодні займають гідне місце серед декоративних огорож. Переконатись у цьому Вам допоможуть численні фото нашої галереї, які демонструють різноманітні варіанти виконання кованих парканів. Сподіваємося, вони порадують Вас та допоможуть зробити свій власний вибір. Приємного перегляду!

Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі.
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі - фото
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.
Ковані огорожі.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *