75 фото, ідеї для ремонту та дизайну інтер’єрів
Акуратна стриманість та лаконічність – візитна картка сучасного стилю, що ідеально підходить для оформлення кухні XXI століття. Це дуже простий, але водночас продуманий дизайн. Інноваційні матеріали та технології забезпечують у зоні готування максимальну зручність, а нейтральність інтер’єру благотворно впливає на психіку. Кухня в сучасному стилі є вдалим рішенням для маленької кімнати або квартири з відкритим плануванням, хоча у просторому приміщенні вона виглядає неперевершено. Переконатись у цьому допоможуть приклади на фото нижче.
Особливості сучасного стилю
Мода на ті чи інші напрямки дизайну досить мінлива. Кожні 5-10 років з’являються нові тренди, що стосуються оздоблення, меблів, техніки, аксесуарів, декору. Деякі тенденції, завдяки своїй яскравості та незвичайності, швидко набувають популярності, але так само швидко застарівають, стають нудними або зношуються.
Як приклад можна навести такі актуальні на початку 2000-х років глянсові фасади, обклеєні кольоровою ПВХ-плівкою, дзеркальні натяжні та фігурні стелі, повсюдний ламінат та неонове підсвічування. Всі ці деталі в побуті не могли похвалитися практичністю, тому зараз вони поступово відходять у минуле.
Сучасний інтер’єр відрізняється від колишніх версій спокоєм та майже класичною розміреністю. Для нього характерні гладкі однотонні поверхні – матові або з легким скляним блиском, ахроматична палітра кольорів, доповнена натуральними текстурами дерева та полірованого каменю, чітка геометрія ліній, збалансовані пропорції.
У такому оформленні все підпорядковується строгому раціоналізму: кожен предмет меблів заповнює той простір, який для нього призначений, не залишаючи жодних проміжків або порожніх ділянок; весь посуд, продукти, начиння та дрібна техніка захована за елегантними фасадами гарнітура, а великі прилади (духова шафа, індукційна варильна панель, кава-машина, холодильник) ідеально вписуються в єдину концепцію високотехнологічної та ультрафункціональної кухні.
Колірне оформлення
Якщо порівнювати з іншими стилями, сучасний виявиться найнейтральнішим з погляду колірної гами. Тут панує всього три базові відтінки – білий, сірий та чорний. Зрідка можна побачити мінімалістичну кухню з яскравими елементами, але всі інші поверхні залишаться ахроматично-однотонними.
Окремі дверцята шафок можуть бути виготовлені з тонованого скла або покритими плівкою блакитного, салатового, оранжевого, жовтого, бордового кольору. Також у ролі насиченого акценту може бути фартух, барна стійка, стільці, фонова стіна.
Біла кухня в сучасному стилі
Комплект кухонних меблів з гладкими білими фасадами — це, мабуть, головний тренд сучасного дизайну. Найчастіше він позбавлений навіть ручок і відкривається за допомогою легкого натискання. Відсутність видимої фурнітури та будь-якого декору у поєднанні з прямокутною графікою роблять гарнітур схожим на звичайну стіну, тим самим візуально зменшуючи його габарити.
Біла відполірована поверхня таких шаф відбиває світло, надаючи кухні свіжий і просторий вигляд. Позбутися відчуття «лабораторії» при такому дизайні допомагають дерев’яні стільниці теплих відтінків, яскравий посуд та декор.
Сіра кухня в сучасному стилі
У монохромному інтер’єрі кухні сіра стінка завжди має дуже доречний вигляд. Для легкості сприйняття фонову стіну, та й обробку загалом, найчастіше залишають білою. Кольоровий фартух та стільниці з дерева трохи пом’якшують офісну строгість сталевого відтінку, який у надмірній кількості може діяти гнітюче.
Проте кухню, в якій практично всі поверхні та предмети побуту виготовлені із сірої нержавіючої сталі, можна вважати професійною, адже саме так оформлюють зону готування в ресторанах.
Чорна кухня в сучасному стилі
Вибрати для кухонного гарнітура чорний колір ризикне далеко не кожен, і в цьому немає нічого дивного. Найтемніший відтінок в ахроматичній палітрі лякає своєю похмурістю та таємничістю, але саме в сучасному дизайні він набуває благородних, у чомусь навіть розкішних рис.
Великий вплив на сприйняття чорної кухні має текстура фасадів та її поєднання з іншими покриттями. В даному випадку можуть використовуватися два типи оформлення шафок — глянсова плівка, що має, завдяки кольору, глибокий дзеркальний ефект, і матовий шпон з відтінком вугілля.
Хорошу компанію блискучим поверхням становитиме біла кераміка, скло, яскравий пластик, а приглушений чорний рекомендується поєднувати з деревом і доповнювати підсвічуванням теплого спектру.
Матеріали та оздоблення
Довговічність ремонту на кухні та комфорт під час її експлуатації безпосередньо залежить від якості матеріалів, що використовуються. У сучасному стилі це питання вирішується максимально практично – поєднанням нових розробок із перевіреною століттями класикою. Особливо пильну увагу приділяється ергономічності покриттів: їх очищення має займати якнайменше часу, а процес приготування – приносити якомога більше задоволення.
Підлога
Враховуючи, що багато текстури в мінімалістичному інтер’єрі є однотонними, обробка підлоги не буде винятком з цього правила. Матеріал слід вибирати волого- та брудостійкий. Оптимальним рішенням може стати керамограніт з текстурою під дерево або мармур, нейтральна керамічна плитка (сіра, бежева – принаймні не світліша за стіни і гарнітуру), наливну підлогу. В обідній зоні цілком допускається лакований паркет, ламінат або пробка.
Стіни
Ідеальним фоном для гарнітура у сучасному стилі будуть рівні стіни, пофарбовані фарбою нейтрального кольору. Під темні меблі можна вибрати білий, бежевий, світло-сірий тон, світла красиво впишеться практично в будь-яку обстановку. Не рекомендується вибирати шпалери з малюнком – краще, щоб текстура нагадувала брутальний камінь або бетон. Для фартуха зазвичай використовується тоноване скло або невелика керамічна плитка світлих відтінків.
Стеля
Напевно, єдиний прийнятний варіант оформлення стелі на кухні у сучасному стилі – рівномірне фарбування у білий колір. Дане рішення підходить для всіх кольорів інтер’єру — від білого до чорного. Якщо дозволяє висота, можна зробити дворівневу конструкцію, але тільки у формі чітких прямокутників або квадратів, без будь-якої химерності.
На стелі слід закріпити достатню кількість точкових світильників і, при необхідності, кілька люстр. Вішати їх прийнято над робочим столом-островом або в центрі обідньої зони.
Кухонна техніка та аксесуари
Справжню сучасну кухню неможливо уявити без техніки, що полегшує процес приготування та зберігання продуктів. Вбудована духова шафа, варильна панель, мікрохвильова піч, кава-машина, місткий холодильник – все це має залишатися на увазі, підкреслюючи функціональність та зручність кімнати для приготування.
Бажано вибирати побутові прилади з однієї колекції, щоб їхнє оформлення гармоніювало між собою і, що важливо, з фасадами меблів. Як правило, гарнітур виготовляється з нішами певного розміру для акуратного розміщення новинок кухонної електротехніки.
На відміну від «сільських» напрямків дизайну, таких як кантрі, прованс, скандинавський чи середземноморський стилі, у сучасному немає потреби використовувати вінтажні моделі. Навпаки, є сенс віддати перевагу інноваційним розробкам: тут доречні індукційні та сенсорні панелі, хромована сталь, імітація платини, матове напилення, затемнене скло та блиск металу.
У такому ж стилі повинен бути виконаний змішувач і фурнітура меблів — підійде більшість «нових» кранів сталевого забарвлення, миття, нержавіюча, дверні ручки і ніжки стільців з того ж матеріалу.
Дизайн кухні в сучасному стилі.
Далі на цій сторінці Ви знайдете ще більше прикладів елегантного оформлення кухні у сучасному стилі. Представлені варіанти дизайну допоможуть зорієнтуватися у виборі меблевого комплекту, підібрати до нього оздоблення та техніку, правильно розподілити освітлення. Якщо під час перегляду фотографій Вас зацікавлять будь-які ідеї, їх завжди можна використовувати для створення індивідуального проекту та покращення інтер’єру власної квартири чи будинку.