Дизайн кухні в стилі лофт (40 фото), кухня в індустріальному стилі — Ідеї інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Дизайн кухні в стилі лофт (40 фото), кухня в індустріальному стилі — Ідеї інтер’єрів

Кухня в стилі лофт: 40 ідей для дизайну та ремонту

Авангардний лофт в останні роки набув величезної популярності серед жителів мегаполісів. Притаманне цьому стилю поєднання простору та функціональності забезпечує комфортне міське життя. У цій статті ми розповімо, як надати рис лофта звичайній кухні.

Дизайн кухні в стилі лофт (40 фото), кухня в індустріальному стилі — Ідеї інтер'єрів

Основні особливості стилю лофт

Спочатку лофтами (англ. «горище») називали мансардні приміщення над фабричними та заводськими цехами. Першими такі кімнатки уподобали небагаті художники, музиканти та письменники, які не могли дозволити собі справжнє житло. Але часи змінилися, і тепер, через півстоліття, лофт-апартаменти в колишніх промислових спорудах купують найбагатші люди, а цей напрямок дизайну вважається елітарним і богемним.

З огляду на вельми незвичайну історію появи стиль лофт легко відрізнити від усіх його «конкурентів». Достатньо уявити обстановку занедбаної фабрики з її голими стінами, балками, опорними колонами, незамаскованими трубами та проводами, а також простою бетонною підлогою. Тільки замість робочих верстатів у цьому похмурому інтер’єрі мають з’явитися прості утилітарні предмети людського побуту: диван, стіл, шафа та пара-трійка сюрреалістичних картин.

У лофті завжди багато металу, з оздоблення переважає цегла, бетон та зістарене дерево. Колишні нежитлові приміщення характеризуються високими стелями, величезними вікнами, крізь які проникає багато природного світла, а також великими дверними отворами. Все це так чи інакше відображається в стилі лофт, але головна його особливість — максимум вільного простору. Можливо, саме за невимушену відкритість цей варіант дизайну так подобається втомленим від тісноти городянам.

Кухня в стилі лофт.

Колірні рішення для кухні в стилі лофт

Перед тим, як оформляти кухню, важливо визначити палітру відтінків, які використовуватимуться. Для стилю лофт найчастіше вибирають ахроматичну гаму, із вкрапленнями текстур іржі, червоної цегли, деревини.

Біла кухня

Чистий відтінок снігу надасть інтер’єру кухні свіжого та акуратного вигляду. У цей колір можуть бути пофарбовані повністю або частково фасади гарнітура, стільниці, меблі в обідній зоні.

На стінах нерідко є кладка (або імітація) силікатної цегли, іноді з побілкою прямо поверх неї. Стелі в лофтах майже завжди білі, що робить їх візуально вищими. У невеликих приміщеннях є сенс використовувати такий колір і для обробки підлоги.

Біла кухня в стилі лофт.
Біла кухня в стилі лофт.

Сіра кухня

Метал – найбільш природне середовище для індустріального інтер’єру. Усі відтінки сірого, від дзеркальної полірованої сталі до темного матового графіту будуть доречними у лофті. Завдяки нейтральності цього кольору, його можна змішувати в будь-яких пропорціях і застосовувати для будь-яких поверхонь.

Сіра кухня в стилі лофт - фото

Чорна кухня

Вугільний чорний, який в інших інтер’єрах слід використовувати помірно, у лофті сприймається органічно та легко. Він ідеально підходить для великих просторів, роблячи їх довершеними. Темні меблі, техніка, тоновані стекла чудово доповнять таке, дещо агресивне оформлення кухні.

Чорна кухня в стилі лофт.

Колір дерева

Характерна особливість внутрішнього оздоблення лофта — старі меблі з масиву, такі ж стельові балки, а часом і дощата підлога. Нелаковані фасади кухонного гарнітура, а також інші елементи з характерним малюнком деревного зрізу перетворять холодний індустріальний інтер’єр на затишний та домашній.

Дерев'яна кухня в стилі лофт.
Дерев'яна кухня в стилі лофт.

Коричнева кухня

Охристо-коричневий колір обпаленої глини є невід’ємним атрибутом цегляних стін. У старих будинках, де кожен прямокутник сформований вручну понад сотню років тому, кладку навмисно звільняють від штукатурки, щоб у всій красі побачити її первозданний вигляд.

Коричнева кухня в стилі лофт.

Матеріали та оздоблення кухні

У ХХ столітті, як і зараз, виробничі приміщення не відрізнялися особливою вишуканістю. Поспіхом зведені стіни, економне перекриття, немарка підлога, деякі меблі — все це створювалося не для краси чи комфорту, а з єдиною метою — забезпечити робочі умови. І хоча природні матеріали, які раніше були доступними, у наш час цінуються набагато вище — їх завжди можна замінити на якісь будівельні новинки.

Підлога

Класика стилю лофт — це бетонна підлога, яка повсюдно була в цехах, і нейтральний однотонний паркет, лакований або пофарбований емаллю. Але трапляються й інші варіації.

Так кухонну підлогу можна викласти плиткою або керамограніт під сірий камінь; постелити лінолеум; влаштувати наливну підлогу. Ламінат у зоні готування застосовувати небажано, оскільки він не витримує впливу вологи та деформується.

У маленьких лофт-кухнях підлогу краще робити світлого відтінку — білого, сталевого, з рівномірною глянсовою поверхнею. Паркет, укладений перпендикулярно до вікна, візуально витягатиме приміщення.

Дизайн підлоги - кухня в стилі лофт

Стіни

При згадці про індустріальний дизайн першими здаються абсолютно голі стіни з цегли (червоної, білої, сірої, чорної), колотого каменю або бетону. Вони не обов’язково мають бути справжніми – цілком підійде імітація. Її можна зробити за допомогою фактурної керамічної плитки, кам’яного декоративного шпону, пластикових панелей або вінілових шпалер.

Інноваційна ідея для оздоблення кухні у стилі лофт – грифельна фарба. Згодом вийде чорний матовий мур, схожий на шкільну дошку. На ній легко малювати крейдою, писати записки, рецепти, складати списки продуктів та меню. Виглядає така поверхня дуже стильно, до того ж вона швидко очищається від минулої творчості вологою губкою, а канцелярська крейда не залишає на фарбі ніяких подряпин.

Оздоблення стін - кухня в стилі лофт
Оздоблення стін - кухня в стилі лофт

Стеля

На кухні в стилі лофт можна взагалі забути про оздоблення стелі! Бетонні плити перекриття ідеально впишуться у загальний дизайн. Якщо дозволяє висота приміщення, їх можна доповнити дерев’яними балками, металевими решетуваннями, трубами пожежогасіння та вентиляції.

У маленьких кухнях стеля краще вирівняти, побілити або натягнути білу пвх-плівку.

Дизайн стелі - кухня в стилі лофт

Текстиль

В індустріальному інтер’єрі текстиль практично відсутня. У крайньому випадку вікна закриваються на ніч легкими білими, коричневими або бежевими фіранками. Також рідко застосовуються вертикальні жалюзі (вони піднімуть висоту кухні), рулонні або римські штори.

Текстиль - кухня в стилі лофт

Меблі та техніка для кухні в стилі лофт

Оскільки в лофті основну роль відіграє вільний простір, меблі повинні бути максимально полегшеними і майже непомітними. У великих приміщеннях розставити речі буде неважко, та й вибір текстур ширший, а ось при облаштуванні маленької кухні доведеться дотримуватись деяких правил, щоб візуально її розширити.

Кухонний гарнітур

Гарнітури для кухні в індустріальному стилі зазвичай випускаються двох видів — прямі та кутові. За потреби можна замовити індивідуальний дизайн з урахуванням архітектурних особливостей приміщення (ніш, еркерів, виступів).

Фасади можуть бути виконані як грубо оброблене дерево, покриті нейтральним кольором емаллю або плівкою, що ламінує, під метал. Цікавим варіантом обробки є кам’яний шпон — зріз гірської породи товщиною в 1 мм на гнучкій основі, який виглядає ніби справжня скеля.

Для маленької кухні краще вибрати світлу модель гарнітура без ручок і фрагментів, що виділяються, висотою під стелю.

Кухонний гарнітур у стилі лофт

Обідня зона

Для обідньої зони на кухні в стилі лофт підійдуть прості та компактні меблі. Наприклад, стільці у формі кристалів із дроту, тонкі А-подібні металеві ніжки, дерев’яний, металевий або скляний стіл з підставками-паралелепіпедами.

У маленькому приміщенні їх можна замінити вузькою барною стійкою-перегородкою та високими табуретами.

Обідня зона - кухня в стилі лофт
Обідня зона - кухня в стилі лофт

Системи зберігання

На відміну від більшості інших стилів, просторий лофт допускає відкриті полиці, стелажі або гачки. Це по-своєму зручно, оскільки одразу видно, де що знаходиться.

Якщо ж кухня маленька, то начиння та продукти краще заховати за дверцятами гарнітура. Для зберігання різних дрібниць в ньому варто передбачити висувні ящики, розкладні і відкидні конструкції, кутові полиці, що обертаються, грати і магніти. Техніку можна залишити на увазі, але бажано підібрати її в одному стилі.

Системи зберігання - кухня в стилі лофт

Холодильник

Родзинкою інтер’єру кухні у стилі лофт може стати червоний ретро-холодильник із закругленими кутами. Він виконуватиме роль яскравого акценту, виділяючись на ахроматичному фоні. А для спокійнішого оформлення — підійде сучасна модель зі сталевою поверхнею.

Холодильник - кухня в стилі лофт

Декор та аксесуари

Особливих прикрас стиль лофт не вимагає, але щоб зробити кухню більш затишною, можна повісити настінний годинник та кілька картин сучасних художників (або намальованих власноруч), зробити написи на грифельній поверхні, розставити невеликі кімнатні рослини, стильний посуд, а також цікаві дошки для нарізування продуктів. .

Вільна ділянка стіни підійде для незвичайного стелажу у вигляді гнутої труби. Непогане доповнення можуть становити різні вінтажні речі – круглий будильник, гасова лампа тощо.

Декор кухні в стилі лофт

Правильне освітлення на кухні

У стилі лофт використовуються нехитрі види освітлення — як у ті часи, коли електрика тільки з’явилася. Підвісні лампочки в чорних патронах та без плафонів (по одній або групам); металеві чорні, червоні чи сталеві люстри у вигляді настільних ламп; точкові діодні світильники на маленьких кронштейнах; Прожектори та лампи на штативах – досить широкий вибір, щоб забезпечити на кухні необхідну яскравість у темний час доби.

Освітлення на кухні в стилі лофт

Кухні в стилі лофт.

У поданій нижче добірці ми зібрали фотографії кращих дизайнерських рішень для кухонь у стилі лофт. Ці знімки допоможуть Вам знайти цікаві ідеї для ремонту, побачити, як виглядають різні види оздоблення, визначитися з вибором меблів та інших предметів інтер’єру.

Дизайн маленької кухні (хрущовки) у стилі лофт

Дизайн маленької кухні (хрущовки) у стилі лофт.
Дизайн маленької кухні (хрущовки) у стилі лофт.
Дизайн маленької кухні (хрущовки) у стилі лофт.
Дизайн маленької кухні (хрущовки) у стилі лофт.
Дизайн маленької кухні (хрущовки) у стилі лофт.

Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт

Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт - фото
Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт - фото
Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт - фото
Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт - фото
Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт - фото
Дизайн кухні-вітальні в стилі лофт - фото

Кутова кухня в стилі лофт

Кутова кухня в стилі лофт.
Кутова кухня в стилі лофт.
Кутова кухня в стилі лофт.
Кутова кухня в стилі лофт.

Фартух для кухні в стилі лофт

Фартух для кухні в стилі лофт.
Фартух для кухні в стилі лофт.
Фартух для кухні в стилі лофт.
Фартух для кухні в стилі лофт.

Відео: Кухня в стилі лофт — ідеї інтер’єрів

https://www.youtube.com/watch?v=8cyr6gnIA8w

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *