красиві ідеї для дизайну інтер'єрів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

красиві ідеї для дизайну інтер’єрів

Кухня з островом: 70 фото-ідей

Організація простору кухні – одне з базових завдань при виборі дизайну для цього приміщення. Зокрема, велику увагу потрібно приділити плануванню. Зручне розташування меблів та техніки забезпечить комфортні умови готування, прийому їжі та просто домашнього проведення часу. З точки зору ергономіки, найкращим варіантом для просторих кімнат є кухня з островом, тобто високою тумбою-стільниця, яка найчастіше встановлюється по центру і може виконувати безліч функцій. Така схема повсюдно зустрічається у заміських будинках, елітних студіях, ресторанах, але за бажання її можна адаптувати та застосувати навіть у звичайних маленьких квартирах.

Функції острова на кухні

Залежно від конструкції, острів на кухні може мати багато призначень. Іноді він навіть виступає однією з вершин так званого робочого трикутника, куди входять плита, мийка і холодильник. Однак установка даних елементів по центру приміщення вимагає спеціального підведення комунікацій, що не завжди можливе, особливо в багатоповерхових будинках.

Як правило, острів використовується як стільниця — за рахунок висоти за ним легко працювати стоячи. Крім того, він може повністю або частково замінити обідню зону. Щоб поруч помістилися стільці, тумба має бути позбавлена ​​бічних панелей. Нерідко острівна деталь інтер’єру оформляється у вигляді барної стійки, що дозволяє максимально заощадити квадратні метри кухні та візуально розмежувати простір.

Вільне місце під столом-островом багато господинь використовують для зберігання посуду, дрібної побутової техніки, продуктів. Якщо є необхідність, в тумбу можна вбудувати духовку, посудомийну машину, морозильну камеру.

Функції острова на кухні - Дизайн кухні з островом

Плюси та мінуси острівного планування кухні

Високий стіл у центральній частині кухні – це, безперечно, дуже зручно. Таке планування ідеально підходить для спільного приготування, оскільки доступ до робочої поверхні забезпечений з усіх боків. Під час виконання процесів господиня може спілкуватися з домочадцями чи гостями, не повертаючись до них спиною. Крім того, порівняно з іншими типами планування значно зменшується траєкторія рухів, що, у свою чергу, знижує фізичні витрати сил на приготування страв.

Наявність острова дозволяє заповнити площу великої кухні, але в невеликих приміщеннях вмістити цей предмет інтер’єру буває складно. У будь-якому випадку, навколо окремої тумби слід залишити щонайменше один метр з кожного боку, щоб було комфортно пересуватися. Для компактної зони приготування замість монументальних столів краще вибирати вузькі мобільні або розкладні конструкції.

Кухня з островом - Плюси та мінуси
Кухня з островом - Плюси та мінуси

Різновиди планування кухні з островом

При згадці острова більшість людей представляють важкі та громіздкі тумби посередині розкішної 20-метрової кухні у приватному будинку. Звичайно, це класичний варіант для котеджів, але сучасний дизайн передбачає інші типи подібних меблів. Так, острівний стіл абсолютно необов’язково має бути прямокутним або квадратним — цілком можливі овальні, напівкруглі, плавно вигнуті, зигзагоподібні, трикутні форми.

В даний час на піку моди багаторівневі конструкції, які ще називають архіпелагами. Різна висота стільниць дозволяє з одного боку комфортно працювати стоячи, з іншого – снідати чи вечеряти, сидячи на звичних стільцях. Іноді низька частина архіпелагу може бути пристосована під мийку або варильну панель, а висока в такому випадку використовується як робочий стіл або барна стійка.

Ще один різновид острівного планування — півострів. Такий стіл відрізняється тим, що однією зі сторін примикає до гарнітури, стіни або підвіконня. Це вдалий спосіб економії місця на невеликій кухні, при якому деталь, що виступає, залишається гармонійною частиною всього ансамблю без втрати своєї функціональності.

Різновиди планування кухні з островом
Різновиди планування кухні з островом
Різновиди планування кухні з островом
Різновиди планування кухні з островом

Стилистичне рішення інтер’єру

У більшості випадків, острів намагаються підібрати в тон до гарнітури та оформлення кухні в цілому. Забарвлення, що повторюється, матеріали і декор виглядають продумано і доречно, що особливо важливо для невеликих приміщень. Якщо зона готування простора, цей елемент меблів можна зробити акцентним за рахунок яскравішого забарвлення або оригінальної фактури. Так чи інакше, острівна тумба, як одна з найпомітніших деталей в інтер’єрі кухні, має відповідати обраному напрямку дизайну.

Кухня з островом у класичному стилі

Вдалі приклади кухні з островом у класичному стилі можна знайти у колекціях італійських меблевих салонів. Як правило, це вишукані поєднання полірованого дерева дорогих порід та світлої емалі кольору слонової кістки з декоративною позолотою, фільонками, колонами, різьбленими прикрасами-бароко. Можливі також чорно-білі, чорно-сірі, оливкові, рожеві варіанти зі срібною фурнітурою.

Стільниця острова в класичному стилі може бути дерев’яною або мармуровою, з благородним глянцевим малюнком. Тумба підійде виключно стаціонарна, велика та стійка, прямокутної форми із симетрично закругленими кутами. Над нею можна повісити або витяжку (для панелі), або красиву кришталеву люстру.

Кухня з островом у класичному стилі.
Кухня з островом у класичному стилі.

Кухня з островом у сучасному стилі

Відмінні риси кухні ХХI століття – це лаконічність, функціональність та високі технології, покликані максимально прискорити процес приготування. Острів у такому інтер’єрі є невід’ємною частиною гарнітуру, практично повністю повторюючи його дизайн.

Гладка однотонна стільниця виготовляється з міцного композитного матеріалу — штучного каменю, загартованого тонованого скла, нержавіючої сталі. У ній може бути вмонтована індукційна плита, мийка, а корпус тумби відводиться під побутові прилади або місткі системи зберігання.

Кухня з островом у сучасному стилі.
Кухня з островом у сучасному стилі.

Кухня з островом у стилі прованс

На кухні в стилі прованс острів виглядає якнайкраще. Традиційно це проста дерев’яна конструкція, забарвлена ​​в пастельні тони. На панелі переважає молочно-білий, м’ятний, бірюзовий, сірий, синій, лавандовий. Корпус без зайвих вишукувань та декору, але його функціональність забезпечується великою кількістю шафок, висувних ящиків, поличок, плетених кошиків.

Оскільки південний схід Франції є виноробним регіоном, у місцевому кухонному острові найчастіше бувають передбачені діагональні полички-стільники для зберігання в горизонтальному положенні пляшок вина. Матеріал стільниці в стилі прованс — світлий камінь, мармур або його штучні аналоги білого або сірого відтінку, але він не повинен бути надмірно глянцевим.

Кухня з островом у стилі прованс.
Кухня з островом у стилі прованс.

Кухня з островом у стилі кантрі

Сільський стиль — це, в першу чергу, природні матеріали та природні тони. У подібну обстановку добре впишеться стійка, дещо грубувата тумба з масиву дерева, з великими фасадами шаф та ящиків для зберігання посуду. В ідеалі матеріал повинен бути без покриття, за винятком хіба що захисного шару лаку або бджолиного воску. Нові меблеві вироби можна штучно зістарити, надавши їм середньовічного вигляду.

Фурнітура має використовуватися кована, адже саме вона є головною окрасою та найважливішим стилістичним прийомом у кантрі-інтер’єрі. Що стосується стільниці, то вона може бути з того ж дерева, невідполірованого каменю, або ж фанерована матовою керамічною плиткою (керамогранітом) теракотових відтінків.

Кухня з островом у стилі кантрі.
Кухня з островом у стилі кантрі.

Кухня з островом у стилі лофт

Нарочита простота індустріального інтер’єру не терпить химерності в деталях. На відкритій кухні в цьому стилі острів, крім своїх звичайних функцій, часто відіграє роль єдиної перегородки між зоною приготування та житловим простором лофта.

Якщо порівнювати з іншими напрямками дизайну, то тут окремий стіл виглядає найвибагливішим чином. Замість тумби, груба дощата, сталева або кам’яна стільниця може розташовуватись навіть на цегляній кладці або зварених ніжках із старих металевих труб. Над таким імпровізованим островом відкриті комунікації зі світильниками-прожекторами або «заводськими» лампами в чорних патронах.

Кухня з островом у стилі лофт - Дизайн інтер'єру
Кухня з островом у стилі лофт - Дизайн інтер'єру

Маленька кухня з островом: дизайн інтер’єру

Здавалося б, у невеликій кухні про зручний остров не доводиться навіть мріяти. Але це поширена помилка правильна тільки для громіздких класичних тумб. Сучасні дизайнери розробили величезну кількість моделей у міні-форматі, що дозволяють використовувати квадратні метри економно та раціонально.

Крім зменшених у розмірі стаціонарних столиків, існує й ціла низка рухомих конструкцій. Так вузький кухонний острів (півострів) може висуватися повністю або частково з гарнітуру; кріпитися до стіни та при необхідності розкладатися; ховатись у ніші стіни або під підвіконням. Для періодичного використання є сенс придивитися до мобільних виробів на коліщатках, які можна вільно пересувати квартирою.

На вузьких кухнях з відкритим плануванням острів часто представлений у вигляді барної стійки, яка одночасно служить столом та перегородкою. При цьому з боку вітальні її укомплектовують високими стільцями, а в зоні готування конструкція може бути доповнена розкладною стільницею нижчим рівнем для зручної роботи з продуктами.

Маленька кухня з островом.
Маленька кухня з островом.
Маленька кухня з островом.
Маленька кухня з островом.

Кухня з островом.

Найкращий спосіб знайти прийнятний варіант дизайну – подивитися фото, як може виглядати кухня з островом у різних типах приміщень. Для цього пропонуємо вивчити фотогалерею на нашому сайті, де зібрано велику колекцію прикладів оформлення зони готування. Серед представлених рішень обов’язково знайдуться хороші ідеї, які підходять як для просторих приватних будинків, так і квартир з маленькими або середніми кухнями в різних стилістичних напрямках.

Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.
Дизайн інтер'єру кухні з островом.

Відео: Кухні з островом — Ідеї інтер’єрів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.