Поклейка шпалер своїми руками - як клеїти різні види шпалер, покрокова інструкція (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Поклейка шпалер своїми руками — як клеїти різні види шпалер, покрокова інструкція (фото)





Поклейка шпалер своїми руками: покрокова інструкція

Поклейку шпалер не можна назвати особливо складним процесом, якщо порівнювати, наприклад, з обробкою керамічною плиткою або декоративною штукатуркою. Однак, щоб кімната виглядала бездоганно, потрібно також докласти чимало зусиль. Деякі вважають за краще наймати для такої роботи фахівців, ми покажемо, що поклеїти шпалери цілком можна своїми руками. Головне — запастися терпінням і добре продумати до дрібниць послідовність робіт. Щоб полегшити завдання, ми підготували для Вас покрокову інструкцію, яка підкаже, що потрібно робити, як і в якій послідовності. Ми також розглянемо особливі нюанси, які є у поклейці шпалер різних видів.

Як клеїти шпалери: покрокова інструкція

Представлена ​​покрокова інструкція розповість про основні правила та етапи поклейки полотен шпалер. Дотримуючись її, Ви забезпечите свою кімнату красивою акуратною обробкою, яка прослужить не один рік. Отже, почнемо!

Крок 1. Готуємо кімнату

Один із головних етапів поклейки шпалер – якісна підготовка стін, тому що від цього залежатиме кінцевий результат. В першу чергу необхідно позбутися старої обробки, де найбільшу складність становить демонтаж колишніх шпалер. Самі собою вони відриваються досить проблематично, для полегшення роботи краще їх попередньо змочити, використовуючи мокру ганчірку або пульверизатор. Почекавши хвилин 10-15, щоб полотна повністю відмокли, можна приступати до їх зняття. Якщо старі шпалери мають захисну плівку (миються), доведеться знімати їх за допомогою шпателя.

При підготовці стін необхідно позбавитися плінтусів, можливих цвяхів у стінах, підкладок під вимикачі, а розетки обов’язково знеструмити. Коли Ви повністю видалите все колишнє оздоблення, необхідно за допомогою шпателя зняти штукатурку, що відлущується, замазати можливі дірки, щілини. Після цього майстри будівельної справи радять обробити всі поверхні стін ґрунтовкою. Така обробка перешкодить подальшому обсипанню штукатурки, зробить поверхню гладше і рівніше. Грунтову суміш можна приготувати самостійно, розмішавши дві склянки клею ПВА в 10 л води.

Після того, як кімната прогрунтована, необхідно провести ретельне прибирання, усунути всі смітники та промити підлогу. Кімнаті потрібно дати «відпочити» і добре просохнути, тому її залишають на деякий час з відчиненими вікнами.

Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Готуємо кімнату
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Готуємо кімнату

Крок 2. Підготовка інструментів та матеріалів

Поки стіни кімнати налаштовуються на ухвалення нового зовнішнього вигляду, є достатньо часу, щоб підготувати необхідне приладдя та розкроїти шпалери. Для роботи знадобляться валики, малярська кисть, щітка, нитка з грузиком (висок), будівельний рівень, олівець, ножиці, канцелярський ніж, лінійка та ємність для розведення клею. Перелік цілком може змінюватись в залежності від того, чим зручніше буде працювати.

Сьогоднішній ринок шпалер надає величезний асортимент, серед яких можна зустріти як звичайні паперові, знайомі багатьом ще з радянських часів, так і флізелінові, тканинні, склошпалери, а також досить популярні фотошпалери. Важливо правильно підрахувати, скільки знадобиться рулонів, які можуть мати різну ширину. Для цього можна використовувати просту формулу: загальний периметр усіх стін кімнати потрібно розділити на ширину рулону, а отриманий результат поділити на 4 (якщо однотонні шпалери) або на 3 (якщо шпалери вимагають припасування малюнка).

Для розкрою шпалер краще використовувати довгий стіл, якщо такий є, або проводити роботи на підлозі. Однотонні полотна можна відразу розкроїти на всю кімнату (про особливості поклейки полотен з малюнками ми поговоримо далі). Спочатку розраховуємо, скільки знадобиться полотен: довжину стіни ділимо на ширину шпалер. Довжина полотна повинна дорівнювати висоті стіни плюс 5 см на підрізування.

Далі готуємо клей за інструкцією, вказаною на упаковці. Для цього у велику ємність наливаємо потрібну кількість води і, помішуючи довгим ціпком, засипаємо суху клейку суміш. Саме клей засипають у воду, а не навпаки, а також врахуйте, що використовувати при цьому потрібно прохолодну воду, оскільки гаряча призведе до комкування складу. Ознайомтеся з рекомендаціями виробників на кожному рулоні за методикою наклеювання тих чи інших видів шпалер.

Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Підготовка інструментів та матеріалів
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Підготовка інструментів та матеріалів

Крок 3. Клеєм шпалери

Перед поклейкою шпалер необхідно закрити вікна та двері, оскільки навіть невеликий протяг може призвести до відпадання полотен. Для наклейки першої смуги необхідно зробити вертикальну розмітку, використовуючи схилу і рівень, щоб подальші полотна лягали ідеально рівно. Шпалери необхідно починати клеїти з боку вікна і поступово поступово просуватися по периметру кімнати.

Приготовленим клеєм змащуємо ділянку стіни за допомогою валика або малярського пензля, який краще впорається в місцях стиків зі стелею і сусідніми стінами. Далі наносимо клей на полотно, рівномірно розподіляючи його поверхнею валиком. Прикладаємо смугу до верхньої частини стіни і, поєднуючи край з вертикальною розміткою, клеїмо полотно, розгладжуючи валиком або щіткою, щоб вигнати бульбашки повітря. Оскільки стеля не завжди буває ідеально рівною, смугу потрібно клеїти трохи із захопленням зверху та знизу. Зайві сантиметри після поклейки можна обрізати ножицями чи канцелярським ножем. Таким чином, клеїмо кожне наступне полотно шпалер, а стики проходимо додатково гумовим валиком.

Найбільші труднощі найчастіше становлять кутові території. Щоб обережно оформити кут, потрібно одну смугу наклеїти на пару сантиметрів внахлест на суміжну стіну, потім клеїться наступна смуга, а зайві сантиметри обрізаються.

Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція.

Особливості поклейки шпалер різних видів

На сьогоднішній день шпалери виготовляються з різних матеріалів, є безліч варіантів текстур та кольорів. Процес поклейки того чи іншого виду полотна може мати свої особливості, які ми розглянемо далі. Найбільш популярними шпалерами для дому виступають такі:

1. Шпалери із малюнком. Такі полотна мають різні візерунки, які дозволяють значно пожвавити інтер’єр, підкреслити стиль оформлення, але зажадають особливого підходу до поклейки – адже необхідно розкроїти та розмістити на стіні полотна таким чином, щоб малюнок точно збігався. У більшості випадків використовується один із двох способів. У першому випадку на стіну клеїться перша смуга, потім прикладається рулон, підганяється малюнок, і тільки тоді відрізається наступна смуга. Такий метод загалом непоганий, проте залишиться багато відходів. Простіший і економніший спосіб — розмотати одночасно два рулони, потім, зміщуючи один з них, підбирати візерунок і розкроювати полотна.

2. Паперові шпалери. Найбільш «стародавній» вид шпалер, але й найдешевший, чому й користується досі чималим попитом. Оскільки полотна досить тонкі, після нанесення клею їх потрібно одразу прикладати до стіни, щоб не розмокли.

3. Вінілові шпалери. Цей вид відрізняється стійкістю до вологи та рельєфною поверхнею, завдяки якій шпалери чудово маскують недоліки стін. При поклейці необхідно промазати стіною клеєм і залишити підсихати на 15 хвилин. Смугу шпалер також потрібно промазати і залишити на 10 хвилин, після чого можна клеїти.

4. Флізелінові шпалери. Сучасний варіант вологостійких шпалер, до складу яких входять мінеральні волокна. Виворітний бік полотна покритий сполучним складом, тому клей наноситься тільки на стіну. Також, як у випадку з вініловими полотнами, потрібно дати клейовому шару трохи підсохнути і потім вже прикладати полотно.

5. Склошпалери. Полотна відрізняються високою міцністю, армуючими можливостями, а також екологічністю. У продажу є полотна різних кольорів і призначені для фарбування. Основною їх перевагою є те, що їх можна мити будь-якими миючими засобами, дезінфекції, тому такі шпалери підходять для будь-яких приміщень, включаючи дитячі та медичні заклади. Важливо звернути увагу на клей – універсальні склади тут не підійдуть, оскільки полотна мають велику вагу. Необхідно вибрати клей, на якому буде вказано для скловолоконних шпалер. Полотно склошпалер має дві сторони – лицьову та виворітну. Як правило, лицьова знаходиться всередині рулону. Клей наноситься лише на поверхню стіни.

6. Фотошпалери. Дуже популярний на сьогоднішній день вид оздоблення, здатний створити унікальний інтер’єр, розставити акценти, візуально розширити простір. Перед поклеюванням бажано зробити на стіні розмітку, а фрагменти малюнка розкласти на підлозі, склавши відповідну картину. Для зручності можна пронумерувати полотна в порядку черговості та, відповідно, квадрати на стіні. Краще починати клеїти з центру композиції, просуваючись поступово в сторони, щоб картинка вийшла рівною.

7. Тканинні шпалери. Цілком особливі полотна, до складу яких входять текстильні волокна (бавовна, льон та ін.). Виглядають шпалери розкішно, та й стоять відповідно. Змащене клеєм полотно залишають на 5 хвилин для просочення, потім притискають до стіни і розгладжують зверху вниз м’якою щіткою або валиком з ганчіркою намотаною. Під час перенесення полотна важливо, щоб не було згинів. Клей має бути виключно призначений для текстильних шпалер.

8. Рідкі шпалери — ще один найсучасніший вид оздоблювального матеріалу, проте це лише їх умовна назва. Насправді спосіб оформлення ними більше схожий нанесенням декоративної штукатурки за допомогою шпателя.

Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Особливості поклейки шпалер різних видів
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Особливості поклейки шпалер різних видів
Поклейка шпалер своїми руками, покрокова інструкція - Особливості поклейки шпалер різних видів

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *