14 дизайн-порад, довідка з перепланування, 40 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

14 дизайн-порад, довідка з перепланування, 40 фото



Кухня-передпокій може бути утворена в результаті перепланування або бути такою спочатку. Останній варіант іноді зустрічається у студіях, приватних будинках, квартирах з відкритим чи вільним плануванням. Таке нестандартне рішення має свої плюси та мінуси:

  • Плюси: збільшення житлового простору в квартирі (при повному перенесенні кухні до коридору) або корисної площі на кухні (при частковому/повному знесенні міжкімнатної перегородки). Ще один плюс — зручність навантаження-розвантаження продуктів, винесення сміття.
  • Мінуси: при повному перенесенні кухні до коридору приміщення стає тісним і вузьким, тому замість обіднього столу найчастіше використовують барну стійку, а повноцінну столову зону облаштовують в іншій кімнаті, наприклад, вітальні. Інші мінуси кухні-передпокою:
  1. Необхідність частіше проводити прибирання;
  2. Розповсюдження кулінарних запахів у всі суміжні приміщення;
  3. У прохідній кухні готування та переміщення по будинку стають незручними та навіть небезпечними;
  4. Часто на кухні-передпокої не вистачає природного освітлення;
  5. Сам процес перенесення інженерних комунікацій та зносу стін бюрократично та технічно складний та витратний.

Так чи інакше, вигода від такого перепланування часто вартує всіх складнощів. Тим більше, що при ретельному плануванні недоліки суміщеного простору можна звести до мінімуму. З цього матеріалу ви дізнаєтеся, як облаштувати кухню-передпокій/кухню, об’єднану з коридором, і в яких випадках допустиме перепланування, а також почерпнете цікаві ідеї дизайну з добірки 40 фото інтер’єрів.

Довідка з перепланування

Перенесення кухні в коридор у квартирах зі стандартним плануванням, будь то у хрущовці або новобудові, цілком можливий, але, на жаль, не завжди і лише за деяких умов:

  • Погодження проекту перепланування з архітектором будинку та всіма місцевими житловими інспекціями. А якщо ні, то власника квартири зобов’яжуть повернути все в початковий вигляд і сплатити штраф.
  • Щоб проект перепланування схвалили, необхідно, щоб у квартирі поверхом нижче під майбутньою прихожою-кухнею не було житлової кімнати або газифікованої кухні.
  • У квартирі на верхньому поверсі над місцем, де ви хочете облаштувати кухню, не повинно знаходитися ні ванної кімнати, ні туалету.
  • Кухня-передпокій повинна мати вікно (хоча б у суміжному приміщенні), щоб у неї проникало достатньо денного світла та її можна було провітрювати.

Кухня-передпокій з вікном

  • Газифіковану кухню ні поєднати, ні перенести в коридор не вийде, оскільки вона обов’язково має бути ізольована з інших кімнат повноцінними перегородками. Навіть арочні та відкриті дверні отвори неприпустимі.
  • Зносити можна лише ненесучі стіни та конструкції.
  • За правилами пожежної безпеки проходи на кухні-прихожій, що вже обставлені меблями, повинні становити не менше 1 метра. Але найкраще зробити прохід ще ширшим – близько 120 см.

14 порад з облаштування кухні, облаштованої в коридорі, та кухні, поєднаної з передпокою

Порада 1. Підлогові шафи збільшеної глибини зроблять переміщення по прохідній кухні безпечніше

Якщо є можливість, придбайте кухонні меблі на замовлення, щоб нижні шафи та стільниця мали не стандартну глибину (60 см), а збільшену (70-80 см). Тоді ви зможете встановити мийку та плиту ближче до внутрішньої стіни.

  • Якщо встановити мийку приблизно 5-10 см від краю стільниці, на підлозі буде менше бризків від води.
  • Плиту варто встановити ще глибше – на відстані 10-15 см від краю стільниці. Так ви знизите ризик випадково обпектися об гарячу конфорку або перевернути сковорідку з їжею, поспіхом збираючись на роботу.

Порада 2. Відмовтеся від відкритих полиць, шаф та рейлінгів

У кухні, поєднаній із передпокою, пил накопичується набагато швидше, ніж у ізольованому приміщенні. Тому відкритим полицям і рейлінгам варто віддати перевагу закритим шафкам. Тим більше, що вони не тільки захистять посуд та бакалію від забруднень, але й візуально вдадуть кухні акуратним.

  • Ідеальним рішенням для кухні-передпокою стане міні-кухня, яка закривається дверцятами і в такому вигляді не відрізняється від звичайної шафи. Приклади таких меблів представлені нижче.

Кухня-шафа

Кухня-шафа

Кухня-шафа

Порада 3. Ширина проходів має становити не менше 120 см

Від кухонного гарнітура до протилежної стіни або меблів ширина проходу повинна становити не менше ніж 120 см, а краще – 1,5 метра. Інакше приміщення стане не тільки незручним, але й небезпечним.

  • Зекономити місце можна за рахунок меблів у зоні передпокою. Тим більше, що гардероб, взуття та комод глибиною близько 40 см замість стандартних 60 см не лише компактніші, а й зручніші.

Порада 4. Використовуйте потужну витяжку

Щоб кулінарні запахи та жир не просочили весь одяг, що зберігається у передпокої та суміжних приміщеннях, необхідно встановити дійсно потужну витяжку.

  • По-перше, вона повинна бути купольною або вбудованою прямо над плитою, а по-друге, її продуктивність повинна становити не менше ніж 900 м3/годину.

Дивіться також матеріал на тему: Витяжка на кухню — на що потрібно звернути увагу при покупці.

Порада 5. Постарайтеся дотриматися правила «робочого трикутника»

Якщо розмістити три робочі точки (мийку, плиту та холодильник) не далеко один від одного і так, щоб вони утворювали собою трикутник, кухня вийде максимально зручною. Але ж на вузькій і маленькій кухні, поєднаній з передпокою, дотриматися цього правила досить складно. Так, наприклад, для занадто вузьких коридорів єдино можливим варіантом облаштування кухні є лінійне планування, коли всі робочі меблі вибудовуються вздовж однієї стіни. Недолік цієї схеми полягає в тому, що кулінару під час готування доводиться витрачати зайвий час та сили на переміщення взад-вперед уздовж кухні.

Зонування кухні, поєднаної з передпокою

Більш зручні типи планувань, які доступні для вузької кухні-передпокою це:

  • Дворядна – миття та плита компонуються поруч один з одним, а холодильник розміщується на протилежному боці, наприклад, поруч із гардеробом. Вибираючи такий тип планування, пам’ятайте, що ширина проходу повинна становити щонайменше 120 див.
  • Г-подібна — У цьому випадку кухня вибудовується вздовж двох суміжних стін.

Кутова кухня-передпокій

Якщо коридор має ширину понад 3,2 м, то ви зможете збудувати кухню навіть П-образно. Наприклад так, як показано в цьому дизайн-проекті:

Порада 6. Оформіть інтер’єр у світлій кольоровій гамі

Це дозволить, по-перше, візуально збільшити та розширити невеликий простір. По-друге, зробити кухню світлішою. Для темних кухонь, розміщених у коридорі, світло в яку надходить лише з вікна суміжної кімнати, світлий колір стін та меблів особливо потрібний.

Дизайн кухні-передпокою

  • Найефективніший спосіб збільшити простір – пофарбувати стіни у білий колір та підібрати білі меблі.
  • Якщо кухонний гарнітур і стіни збігатимуться за тоном, інтер’єр візуально стане легшим – громіздкі меблі ніби зіллються зі стіною. На наступних фото ви можете побачити приклад такого дизайну на кухні в коридорі, поєднаній із вітальнею.

Кухня в коридорі

Порада 7. Зануруйте приміщення

Щоб інтер’єр виглядав упорядковано та затишно, зону кухні слід візуально або фізично відокремити від передпокою. Для цього можна використовувати наступні прийоми:

  • Зробити різну обробку підлоги та/або стін. Наприклад, підлогу в робочій зоні можна облицьовувати практичною плиткою, а решту квартири обробити деревом, як показано на фото нижче.
Приклад зонування кухні-прихожої у квартирі-студії

Приклад зонування кухні-прихожої у квартирі-студії

  • Вибудувати перегородку з арочним отвором або склінням (див. фото вище).
  • Використовувати як роздільник меблі, наприклад, барну стійку, півострів, стелаж, комод, кухонну тумбу (див. фото нижче).

Зонування кухні, поєднаної з передпокою

  • Створити різні сценарії освітлення різних частин приміщення. Наприклад, у передпокої можна встановити підвіси, точкові світильники, підсвічування гардеробу, в робочій зоні — настінні бра або меблеві світильники, а обідню групу краще виділити більш ошатними підвісами чи люстрою.
  • Кухонну або, навпаки, прохідну частину приміщення можна виділити килимом.

Дворядна кухня, поєднана з передпокою

Порада 8.Рівномірно висвітлить кухню-передпокій, щоб розширити приміщення

Світло від центральної люстри ще більше звузить вузьку та маленьку кухню, тому замість неї або на додаток до неї необхідно висвітлити простір. точковими світильниками (по периметру стелі) або настінними бра.

Освітлення кухні-передпокою

Порада 9. Виберіть подвійно практичні матеріали для обробки стін та підлоги

Прохідна кухня, кухня-передпокій та кухня, поєднана з коридором, забруднюються швидше, ніж будь-яке інше ізольоване стінами приміщення. Полегшити прибирання вам допоможуть супер-практичні, волого- та зносостійкі оздоблювальні матеріали.

Порада 10. Використовуйте великі дзеркала для візуального збільшення простору

Дзеркало можна повісити на стіну, облицьувати їм фартух або гардеробні двері.

Порада 11. Шафу в передпокої краще вибрати з розсувними дверцятами

Задля економії місця в кухні-передпокій, шафам з дверцятами розпашними слід віддати перевагу шафа-купе з розсувними дверцятами.

Порада 12. Поставте кухонний гарнітур до стелі.

Щоб усі речі вмістилися на вашій невеликій кухні, поєднаній із коридором, виберіть гарнітур із трьома ярусами. У верхніх шафах ви зможете зберігати речі, якими користуєтеся не часто.

Облаштування кухні у коридорі

Порада 13. Намагайтеся не перевантажувати інтер’єр різнорідними поверхнями, достатком квітів та принтів

Так, наприклад, варто відмовитися від строкатого оформлення фартуха, фасадів кухні та гардеробу. Якщо ви вирішили поклеїти шпалери, то рекомендуємо вибрати однотонне покриття або полотна з дрібним та непримітним малюнком.

Дизайн кухні, поєднаної з передпокою

Дизайн кухні, поєднаної з передпокою

  • Побутова техніка має бути вбудованою і найкраще захованою за фасадами.

Що стосується колірної гами інтер’єру, її краще скласти з 2-4 нейтральних відтінків. Втім, яскраві акценти цілком допустимі, але їх має бути зовсім небагато.

Порада 14. Обідня група має бути легкою, багатофункціональною та/або компактною.

Якщо місця на кухні-прихожій немає зовсім, то їдальню зону найкраще організувати у вітальні. Якщо ж у ній все-таки можна викроїти хоча б 1-1,5 вільних квадратних метрів, то організувати міні-їдальню цілком реально. Головне — підібрати компактні меблі. Ось кілька ідей та рішень:

  • Обідній стіл може замінити барна стійка, за якою зручно снідати, перекушувати та навіть працювати за комп’ютером.

Барна стійка на кухні, поєднаній з передпокою

Барна стійка на кухні, поєднаній з передпокою

  • Ще один мобільний варіант – відкидний столик, який монтується до стіни та у складеному вигляді більше схожий на поличку.

Відкидний столик на прохідній кухні

  • Стільці краще підібрати легкі та компактні, наприклад, складні, які можна штабелювати чи підвішувати на стіну.
  • Інший гарний варіант — прозорі стільці або табурети «привиди», зроблені з полікарбонату. Вони не захаращують простір і зроблять інтер’єр дуже стильним.
Прохідна столова зона

Репліки стільців Louis Ghost продаються в багатьох інтернет-магазинах і коштують близько 80 $.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:15 Середня оцінка: 4,53 із 5)
14 дизайн-порад, довідка з перепланування, 40 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *