Інтер’єр квартири для молодої сім’ї / з дитиною
Зміст:
Нюанси, які потрібно взяти до уваги
Коли молода сім’я проживає у невеликій квартирі, важливо врахувати низку факторів, щоб дизайн квартири для молодої сім’ї був не лише красивим, а й функціональним.
- Визначтеся, які функціональні зони повинні бути в оселі, і чи вистачить для них місця.
- Враховуйте кількість осіб, які мешкають у квартирі. Кожному члену сім’ї має бути комфортно. Навіть у невеликій квартирі можна облаштувати зони особистого простору. Наприклад, якщо у когось є хобі та дозволяє площа, зробіть для нього спеціальний куточок. Для дитини виділіть ігрову зону.
- Чи планується поповнення у сім’ї? Якщо так, то спочатку потрібно продумати місце для ще одного члена сім’ї.
- Інтер’єр для молодої сім’ї повинен включати зону для зберігання речей, а їх буває чимало, особливо, коли є діти.
- Організація робочого простору. Коли у сім’ї є школяр чи дошкільник, це просто необхідно. Якщо в сім’ї хтось працює вдома або періодично виконує вдома ділові завдання, робочий простір теж має бути.
- Правильне облаштування обідньої зони. Якщо для сім’ї без дітей можна облаштувати стіл у вигляді високої барної стійки, коли є діти, варто передбачити зручний повноцінний обідній стіл.
Студія чи стандартна квартира?
Студія – актуальне та популярне рішення для молодих людей. У зв’язку з цим дизайнери мають чимало ідей щодо її облаштування. Вільне планування дозволяє створювати сучасний та функціональний дизайн квартири студії для сім’ї.
Нерідко дизайнери використовують таке рішення: кухня та вітальня об’єднані, а зона для сну відбудеться ширмою або перегородкою.
Коли у сім’ї є діти, таке рішення не завжди зручне. По-перше, хочеться усамітнення, по-друге, коли приходять і галасують гості, дитині буде складно розслабитися та заснути. З цих міркувань вигідніша стандартна квартира з окремою кухнею.
Є і компромісне рішення – студія, але з відведеною однією чи кількома кімнатами. В результаті такий інтер’єр квартири для сім’ї з дитиною буде включати просторе приміщення у вигляді кухні-вітальні та окремі кімнати для спалень.
Як із однокімнатної можна зробити двокімнатну?
- 1-а ідея підходить тим, у кого однокімнатна квартира (близько 40 метрів і більше) з великою лоджією або балконом.
З інтер’єру однокімнатної сім’ї з дитиною формуються дві кімнати таким чином:
- У лоджії або заскленому балконі облаштовується кухня.
- Але при цьому враховуйте вагу припустимого навантаження.
- Задійте більше високих та підвісних меблів.
- Встановіть компактну плиту та невелике миття, на підлогу постеліте плитку.
- У місці переходу приміщення в балкон (лоджію) встановіть маленький столик.
- Під час демонтажу стіни балкона залиште її частину такої висоти і таким чином, щоб на неї можна було встановити поверхню, яка буде столом.
В результаті у вас утвориться готова кухня та ще одне приміщення під житлову кімнату для чоловіка та дружини чи дитини.
Тепер ці приміщення потрібно зонувати.
- Для цього оптимально підійдуть двері-купе зі вставками з матового скла, які пропускатимуть достатньо світла в кімнату і захищатимуть від кухонних запахів.
- Альтернативою можуть бути вертикальні жалюзі, але вони не відокремлюватимуть від випарів на кухні, хоч і заберуть менше площі в порівнянні з дверима-купе.
- Друга ідея дизайну квартири для сім’ї створюється за таким самим принципом, але без перегородки.
У місці переходу приміщення в балкон ставиться стіл, а кухня розміщується на балконі або деякі кухонні атрибути, якщо площа балкона невелика. Тоді ви можете організувати невелику, але затишну вітальню.
Що робити з балконом?
Впевнено йдуть у минулі часи, коли балкони масово скліли для зберігання речей та мотлоху. Вся краса інтер’єру балкону, коли він не засклений — ви можете облаштувати там квітник, поставити невеликий літній столик для чаювання в літню пору і подихати свіжим повітрям.
- Якщо ви облаштовуєте інтер’єр двокімнатної квартири для сім’ї з дитиною або однокімнатною, але у вас є комора або інше місце для зберігання речей, залиште балкон нескленим.
Краще доповніть його огородження куванням з гарними переплетеннями, вуличними меблями для відпочинку та рослинами.
- У ряді випадків, як ми описували в попередньому розділі, можна за допомогою балкона збільшити житлову площу.
Там можна облаштувати не лише кухню, а й кабінет, зону відпочинку тощо.
- Якщо випадки, коли для розширення площі збільшують балкон, особливо, якщо він на першому поверсі.
У такому разі слід враховувати, що, можливо, буде потрібна дозвільна документація від уповноважених органів. І важливо пам’ятати про безпеку та утеплення конструкцій.
Таке рішення має один вагомий мінус – це естетика. Сильно збільшений закритий балкон псує зовнішню архітектуру будівлі. Особливо якщо воно має історичну цінність. У деяких країнах це рішення забороняється законодавством.
Загальні організаційні моменти та ідеї
- У двокімнатній квартирі без дітей одна кімната може бути спальнею, а друга – кабінетом або вітальнею. Згодом із неї можна зробити дитячу.
- Якщо дозволяє площа однокімнатної квартири, не відмовляйтеся від додаткового дивана, адже до вас приїжджатимуть гості, а сидіти на подружньому ліжку їм буде ніяково.
Є багато компактних диванів, які не заберуть багато площі.
- Якщо ви оформляєте дизайн однокімнатної квартири для сім’ї, а площа не дозволяє розгулятися, не ставте велике двоспальне ліжко.
Замість неї можна вибрати компактну модель або навіть підходящий комфортний диван, який у розкладеному стані буде нічим не гіршим за двоспальне ліжко.
- Масивні стіни та громіздкі шафи в житлових кімнатах не найкращий вибір для молодої родини у невеликій оселі.
Краще більше речей помістити в комору або на стелажі, а в приміщеннях поставити легкі та компактні меблі. Це добре рішення для інтер’єру кімнати для молодої сім’ї.
- Багатьох хвилює питання зберігання речей. Добре, якщо дизайн квартири для сім’ї з дитиною включає комору, ще краще кілька комор.
У разі речі можна розсортувати. Наприклад: окремо речі для дитини (дітей) та окремо для батьків.
Також сортування може бути за типом та призначенням предметів. Наприклад: в одній коморі атрибути для спорту чи хобі, а в іншій – несезонний одяг. Одну комору можна розділити на зони за вказаним вище принципом.
- Якщо інтер’єр для молодої сім’ї з дитиною не включає комору, рішення теж є. Її можна створити з гіпсокартону в потрібному місці.
- Довгий коридор також може бути місцем для зберігання речей.
Уздовж однієї з стін встановіть шафу-купе. Довгі стелажі дозволять зберігати чимало речей, які приховують дверцята шафи.
- Для дизайну квартири для сучасної родини найкраще підбирати меблі-трансформер.
Це може бути кутовий диван, ліжко, під яким є висувні ящики, складні столи.
- Не менш актуальне рішення, особливо для інтер’єру квартири для сім’ї із двома дітьми – двоповерхові ліжка.
Для однієї дитини один меблевий елемент може нести у собі відразу кілька призначень та функцій. Наприклад: знизу письмовий стіл із ящиками та полицями, а зверху ліжко, до якого ведуть сходи або драбинка. Багато дітей люблять такі рішення.
Висновок
Щоб дизайн квартири для молодої сім’ї з дітьми чи без них став затишним та функціональним, враховуйте поради та ідеї, про які ми розповіли у сьогоднішній статті.
✽ ✽ ✽
Дивіться ще фото більше 1500 інтер’єрів квартир від наших дизайнерів — Різний метраж, розміри, кольори та стилі.
Ви на 100% підберете для себе підходящий варіант або на його основі придумаєте власне рішення!