гід з дизайну та 53 фото
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

гід з дизайну та 53 фото



Кухня-спальня або кухня зі спальним місцем — це найчастіше вимушена міра для маленьких квартир і студій, але це не означає, що вона не може бути зручною та класною. Якщо ви володар так званої «євродвушки» або просто хочете додати ще одне спальне місце в квартирі, ловіть нашу вибірку фото-ідей та дизайн-підказки.

Малогабаритна кухня зі спальним місцем – кушеткою Хемнес від ІкеаМалогабаритна кухня зі спальним місцем – кушеткою Хемнес від Ікеа

Почнемо із загальних рекомендацій, як зробити кухню зі спальнею затишним та дуже комфортним місцем:

  • Ставимо потужну витяжку і готуємо завжди із нею.
  • Вибираємо якомога тихішу побутову техніку. Наприклад, варто відмовитись від холодильника ноу фрост.
  • Враховуємо гігієнічні моменти: текстиль має бути практичним, а оббивка меблів – що миється. Бажано, щоб планування кухні зі спальним місцем було таким, щоб побутова техніка, а також столова зона стояли подалі від місця сну.
  • Робимо ставку на світлі стіни та меблі, особливо якщо квартира маленька і в ній не вистачає світла. Колірну гаму інтер’єру плануємо із трьох, максимум п’яти кольорів, щоб не перевантажити тісний простір. До речі, палітра спальні, вітальні та кухні може відрізнятися, але обов’язково має гармоніювати і перегукуватися між собою.
Кухня зі спальнею

Квартира-студія у Москві

  • Використовуємо не дуже багато декору, але й не йдемо в мінімалізм. Пам’ятайте, спальня має бути спальнею – затишною та персоналізованою.
  • Плануємо дизайн кухні зі спальним місцем настільки компактно та функціонально, наскільки це можливо. Тобто, якщо вибираємо ліжко або кушетку, то обов’язково із вбудованими ящиками, якщо обідній стіл – то розкладний або барний. Трохи нижче питання підбору меблів для обох зон розкриємо докладніше.
  • Зонуємо простір перегородкою або меблями, а також візуально за допомогою обробки, кольору та декору. Докладніше про способи зонування кухні зі спальним місцем розповімо в наступному розділі.
  • Плануємо різні сценарії освітлення для різних зон: кухні, спальні, їдальні та вітальні. Про це також розповімо докладніше в останньому розділі статті.

Як зонувати кухню зі спальним місцем?

Як же зонувати кухню-спальню? Ось основні способи, які потребують ремонтних робіт:

Скляна перегородка. Хороша тим, що пропускає світло в зону, віддалену від вікна, гарно виглядає і візуально не захаращує простір. Ось кілька фотоприкладів того, як може виглядати скляна перегородка.

Фальш-стіна чи гіпсокартонна перегородка. Вона може мати вбудовані ніші-полиці, підсвічування та навіть роздавальне вікно як на наступному фото.

Гіпсокартонна перегородка

Розсувні двері у квартирі-студії

Розсувні двері. Вони зможуть повністю ізолювати спальню чи кухню, не зайнявши багато місця.

Розсувні двері у квартирі-студії

Подіум на підлозі в одній із зон. Це чудове рішення, якщо дозволяє висота стель. До речі, під подіум можна вбудувати ліжко та ящики для зберігання речей. Ось приклад дизайну кухні та спальні в одній кімнаті з подіумом.

Кухня-спальня

Без ремонтних робіт зонувати кухню-спальню можна за допомогою:

Зонування стелажем

  • Ширми;
  • Дивана або узголів’я ліжка, кушетки;
  • Штори.

Зонування кухні-спальні може бути візуальним:

  • Наприклад, зону кухні можна обробити плиткою, а спальню та вітальню – ламінатом. Так вдасться провести кордон між зонами та зробити простір практичним.
  • Підкреслити розділення зон можна за допомогою різної обробки стін. Наприклад, на кухні можна поклеїти більш затишні шпалери, а кухні – пофарбувати стіни. Також можна виділити іншим кольором одну із зон. Приклад такого зонування показаний на фото нижче – тут жилу частину кімнати виділили синім кольором.
  • Різне освітлення в різних зонах дозволяє створювати різний настрій у спальні та на кухні, і за необхідності «вимикати» одну із зон.
  • Килим на підлозі спальні одночасно створить затишок та позначить її межі. Головне вибрати практичний варіант із нейлону з низьким ворсом.
  • Декор чи великі рослини також допоможуть розставити логічні акценти.

Килим у житловій зоні

Де спати?

Залежно від розмірів приміщення, а також від частоти використання спального місця (регулярно або іноді, наприклад, коли приїжджають гості), ви можете вибрати:

  1. Кутник (компактний кутовий диван)

Найпопулярніше рішення. Ставлячи кутовий диван на кухню зі спальним місцем, ви вирішуєте відразу кілька проблем:

  • Отримуєте зручне сидіння, на якому можна трапезувати вдень, вечорами відпочивати за переглядом телевізора, а ночами – спати.
  • Отримуєте додаткове місце зберігання речей, адже куточки найчастіше мають вбудовані ящики. До речі, тут зручно зберігати постільні речі.
  1. Диван-ліжко

Звичайний прямий диван — це непоганий гостьовий варіант для кухні в малогабаритній квартирі, а розкладний диван може використовуватися як регулярне місце для сну на кухні-спальні.

Диван на кухні

Диван із механізмом французька розкладачка

Диван з механізмом французька розкладачка в малогабаритній квартирі в Петербурзі

Прямий розкладний диван на кухні

Диван в інтер'єрі кухні

  1. Кушетка

Це зручне рішення для малогабаритної кухні із спальним місцем для однієї людини. Приклад на фото нижче. Також кушетка може використовуватися як гостьове спальне місце, наприклад, якщо до вас іноді приїжджає родич чи друг.

Кушетка Хемнес у малогабаритній кухні-спальні

Вузька кухня зі спальним місцем

У складеному вигляді кушетка стане чудовим місцем зберігання речей і також чудово виконає функцію м’якої обідньої зони.

  1. Ліжко

Якщо дозволяє метраж, і є необхідність, можна поділити кімнату на три зони: спальня, кухня, їдальня. Ліжко встановлюється пропорційно метражу, кухня відокремлюється більш явним способом (наприклад, гіпсокартонною стіною, щільними шторами, великим стелажем або комодом), а в зону прийняття їжі ставиться стіл і стільці або невеликий диван.

Ось кілька фото кухонь із ліжком.

Ліжко на кухні зі спальним місцем

Ліжко на кухні-спальні

Кухня з ліжком

До речі, виконувати функції залу кухня-спальня може дуже і дуже вдало: зустрічаючи гостей, ви не будете носити страви та посуд із кухні та примовляти «Я зараз!» кожну хвилину. Спілкуйтесь у процесі обіду чи вечері, невимушено поглядаючи за пирогом чи ставлячи чайник. Плюс сто до затишку забезпечено!

Загальні рекомендації

  • Вибирайте меблі з поверхнями, що миються, або продумайте чохли / покривала для диванів. За роки експлуатації диванів в обідній зоні обов’язково хтось із родини чи гостей буде необережний з їжею та напоями.
  • Врахуйте, що на кухні зі спальним місцем необхідно особливо ретельно стежити за охайністю: розібране ліжко, розмаїтість текстилю, тарілки після вечері — все це виглядатиме неохайно і візуально зменшуватиме метраж вашої багатофункціональної кімнати.

Якою має бути кухня?

Ось наші поради, як спланувати дизайн кухні зі спальним місцем:

  • Гарнітур краще збудувати до стелі, щоб збільшити кількість місць зберігання. Навіть у цоколь варто вбудувати шухляди.
  • Найкомпактніша планування кухнікутова або пряма.
  • Бажано, щоби вся техніка була вбудованою. Якщо місця дуже мало, використовуйте техніку формату міні: плиту з двома конфорками, вузьку посудомийну машину, вузький, але високий холодильник.
  • Щоб кухня візуально здавалася не такою громіздкою, вибирайте фасади без фасок, без накладних ручок та з напівглянцевим фінішем. Щоб створити ефект відсутності кухні, пофарбуйте стіни в тон фасадів.
  • Зекономити місце та розмістити обідню зону максимально компактно допоможе підвіконня. Його можна вбудувати в гарнітур або переробити в барну стійку/стіл.

Як спланувати освітлення кухні-спальні?

Світловий дизайн кухні зі спальнею може також стати частиною візуального зонування: різні світлові прилади здатні «вимикати» кухню, коли на ній не готують, або затемняти спальне місце, залишивши світло тільки в робочій зоні.

  • Також світильники, наприклад, підвіси, можуть підкреслити межу між зонами.

Зонування світлом

Загальні рекомендації

  • Якщо спальна зона не ізольована, то світильники для неї варто вибирати з практичних матеріалів, які легко миються. Так, наприклад, тканинні абажури вбиратимуть запахи і з часом покриються жирним нальотом.
  • На кухні світло може бути холодним білим, а в зоні спальні та вітальні – теплим білим або жовтим.
  • Бажано, щоб світильники в різних зонах перегукувались між собою за стилем, оздобленням, кольоровою гамою та/або формою.
  • Продумайте розміщення світильників, розеток та вимикачів заздалегідь – ще на етапі ремонтних робіт.
  • Освітлювальні прилади для зони сну: невеликі приліжкові настільні лампи, торшери, настінні бра або просто ошатніші, ніж на кухні люстри/стельові світильники.

Світло для кухонної зони:

  • Меблеве підсвічування стільниці і, можливо, шаф.
  • Точкові світильники (ними можна виділити периметр кухні або лише робочу зону).
  • Підвісні люстри та світильники в центрі або над обіднім столом (переважно).

Дизайн спальні, поєднаної з кухнею — цікаве і аж ніяк не складне завдання.

Удачі та цікавої роботи над проектом!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:3 Середня оцінка: 5,00 із 5)
гід з дизайну та 53 фото Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *