Вплив квітів на дизайн інтер’єру квартири
Не потрібно бути дизайнером інтер’єру, щоб відрізняти теплі та холодні відтінки та правильно їх використовувати в інтер’єрі. За допомогою колірних рішень найлегше змінити кімнату, а грамотне поєднання різних відтінків та використання нестандартних рішень допоможе досягти вражаючого результату.
За словами психологів, колір може впливати на настрій господарів кімнати, тому підбір фарби потрібно здійснювати з урахуванням особливостей людської психіки. Використання теплих кольорів активізує діяльність, через що добре підійде для ремонту в кухні, дизайну інтер’єру дитячої кімнати або вітальні. Для спальні краще підібрати холодні відтінки синього, зеленого або фіолетового кольорів, оскільки вони сприяють розслабленню та спокою.
Експериментуючи з кольором можна змінити кімнату: зробити з теплої – прохолодну, змінити діловий стиль на домашній, візуально змінити розмір та висоту. Для цього необхідно знати, як правильно поєднувати кольори. Важливими є такі основні схеми, як монохромна, однотональна, контрастна.
При монохромній схемі застосовують відтінки будь-якого кольору. Ефект у разі буде заспокійливий. Щоб кімната стала нудною, рекомендується вибирати шпалери з опуклим рельєфом, може підійти і декоративна штукатурка.
Однотональна схема дозволяє поєднувати близькі відтінки та кольори, наприклад, синього та зеленого, червоного та фіолетового та ін. Інтер’єр у такому стилі стимулює до роботи.
Найбільш яскрава та смілива – контрастна схема. Тут можливе використання контрастних кольорів, що не поєднуються. Правильним у цьому випадку буде застосування кольорів різної насиченості та яскравості. Така схема більше підійде для кухні та вітальні.
Кольори по-різному впливають людей із різним темпераментом. Цікаво, що фіолетовий колір може врівноважити будь-який темперамент, а червоний добре підійде холерику, оскільки має активну динамічну дію. Блакитно-червоний колір допоможе знизити дуже активний темперамент. На думку психологів, найлегше людина сприймає поєднання синього та білого кольорів, а найгірше – червоно-жовтого.
Для дизайну інтер’єру можна вибрати кольори на свій смак, але не варто забувати про основні правила поєднання кольорів.