Смак життя.  Або дещо про інтер'єр кафе та ресторанів
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

Смак життя. Або дещо про інтер’єр кафе та ресторанів


Смак життя.  Або дещо про інтер'єр кафе та ресторанів

Мистецтво високої кухні вже давно переступило межі банальних інтер’єрів кафе та ресторанів швидкого та громадського харчування. І найчастіше саме інтер’єр місця, де можна смачно поїсти навіть більше приваблює відвідувачів, ніж незвичайна та нестандартна кухня. Адже подумайте, що незалежно від того, чи вибираєте ви заклад для того щоб там провести десять хвилин за чашкою кави, або серйозний урочистий захід на весь вечір, ви напевно ключовим фактом оберете затишок і комфорт, що панує в цій атмосфері.
Яких критеріїв слід дотримуватися в кулінарних оазисах, і чи є якісь єдині правила, згідно з якими оформляються інтер’єри барів та інтер’єри ресторанів? Або кожен інтер’єр вимагає особливого підходу, щоб отримати в результаті ексклюзивного результату?

Основні критерії оформлення інтер’єру ресторану

І так зрозуміло, що варіантів виконання дизайн-проекту ресторану існують тисячі, якщо не сказати мільйони. Але найголовніше, що відіграє істотну роль у потоці відвідувачів, це загальне позиціонування вашого закладу. Подумайте, на яку аудиторію ви розраховуєте, як, виходячи з територіального поділу міста, буде розташоване це місце харчування, і які відвідувачі сюди не забредуть ніколи. Лояльний класичний інтер’єр для сімейних вечерь, банкетний зал для проведення весіль та урочистостей, або мініатюрна кондитерська, площа яка обмежена декількома десятками квадратних метрів – мають прямо протилежний підхід до інтер’єру.
Якщо кафе або ресторан знаходиться в історичній частині міста, де проходить за добу велика кількість туристів, то облаштовувати його інтер’єр в яскравому, холодному і сучасному стилі модерн, або хай-тек немає сенсу. А ось такі неординарні напрямки як арт-деко, з елементами вінтажу чи кітчу можуть навпаки стати візитною карткою вашого закладу, не дивлячись на досить стандартну кухню та карту бару.

Зонування приміщень громадського харчування

Якщо ви маєте намір позиціонувати ресторан у найвищій категорії, то не полінуйтеся звернутися до професіоналів та щодо інтер’єрів. Тут не обійтися без витрат на авторську розробку меблів, покупку предметів старовини чи антикваріату, і ексклюзивний підхід навіть до декораторських дрібниць. Інакше людина може разу піти і не спробувати кулінарні вишукування, які ви їй приготували, тільки тому, що рівень закладу не співпадає з його уявленнями про нього.

Не варто забувати, що планування робочої площі закладу починається з технічної зони та барної стійки, і лише потім облаштовується загальний стиль та концепція закладу.
Площа кухні та розміщення на ній усієї професійної техніки має ключову роль, незалежно від розмаху ресторану. І звичайно, щоб кожен гість закладу відчував себе затишно, перед тим як планувати інтер’єр, варто подбати про свіже повітря у просторі, особливо якщо ви збираєтеся обладнати зону для курців. Адже тільки позитивний імідж вашого кафе або ресторану, може залучити надалі по-справжньому клієнтів, готових оцінити гідну кухню. Дуже часто провал закладу починається саме з таким дрібницями як перше враження про інтер’єр та відчуття людини себе в ньому.

Категорії ресторанних інтер’єрів

Незважаючи на те, що інтер’єри всіх ресторанів можна умовно розділити на три категорії: тематичні заклади, етнічні та сучасні заклади громадського харчування, кожному з цих місць притаманні риси інтер’єрних рішень саме його категорії. Так розташування кафе чи ресторану завжди викликає почуття боротьби чи обережності з концепціями. Адже не можна розташовувати ресторани японської кухні, що вимагають безлічі сонячного світла простору та наявності живих рослин, у підвальних або напівпідвальних приміщеннях. Так само, як і важко уявити собі пивний паб, характерний для країн Великобританії, Чехії чи Німеччини, у світлому та об’ємному просторі. Звичайно ж, для нього більше підійдуть закриті площі без сонячного кольору, з низькими стелями та великою кількістю натуральних матеріалів, тільки з імітацією справжніх вікон. Саме в такому місці людина, як правило, так само як і в гральних закладах, втрачає відчуття часу і готова витратити більшу суму грошей, ніж планувалося на початку.

Конструктиви приміщень та проблеми з ними

Неабияку роль при оформленні дизайну приміщення громадського харчування відіграє і постійна проблема з конструктивними особливостями споруди, які вже є. Адже рідко кому з рестораторів під силу побудувати окрему будівлю, а ось з існуючої площі, з її балками перекриттів, колонами та мінімумом комунікацій — не так і просто зробити гармонійний та комфортабельний заклад, з дотриманням усіх технологічних вимог до нього. Насправді велика рідкість, щоб такі фактори, як низькі стелі або відсутність великої площі відвідування, та повна відсутність видових вікон, не викликали дискомфорту у кожного, хто вирішив скуштувати вашу кухню.

І в результаті, пам’ятайте, що які б унікальні та авторські інтер’єрні прийоми ви б не використовували, успіх ресторанного бізнесу завжди будується на кількох складових. Цікава кухня і концептуально ефектний інтер’єр ніколи не залишаться поза увагою як критиків, так і відвідувачів ресторану, а це саме той результат, про який ви і мріяли. Тож не дивлячись на цінову політику та загальний розмах закладу, у всіх таких місць є своя частка шанувальників, яка й забезпечить вашому бізнесу цілорічний постійний прибуток, що й вимагалося довести.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *