В'язані штори для кухні - ламбрекени, штори-кафе та фіранки (фото)
Вітальня,  Зала,  Кухня,  Спальня

В’язані штори для кухні — ламбрекени, штори-кафе та фіранки (фото)



Чи обов’язково потрібно купувати готові штори – тюль чи органзу, наприклад, щоб прикрасити кухонний простір? В’язані штори це далеко не новинка, адже наші прабабусі вміли в’язати для кухні не тільки скатертини та серветки, а й гарні віконні та дверні фіранки. Сьогодні цей незвичайний спосіб оформлення незаслужено забутий, але погляньмо на нього по-новому. Адже саме зараз стилі прованс, шебі шик, кантрі, скандинавський кантрі, рустикальний і російський набувають популярності, а тому в’язані штори здатні стати справжнім інтер’єрним шедевром, оригінальним і самобутнім.

В'язані штори в інтер'єрі

А якщо крім штор зв’язати ще й серветки, скатертина та чохли на стільці – вийде кухонний комплект в єдиному стилі.

В'язаний кухонний комплект

Фіранки, штори-кафе, ламбрекени – про колір та візерунки

В’язані штори на кухні справді вимагають делікатного догляду. Однак у плані дизайну такий виріб – найкраще рішення для приміщень у сільському стилі, де важлива натуральність текстилю та відчуття, що все в будинку зроблено, пов’язане та пошито своїми руками.

Штори в стилі прованс або кантрі не повинні бути надто пишними. Але і їх головною окрасою стає квітковий або рослинний мотив, сільські пасторальні картинки або витіюваті візерунки.

В'язані штори в інтер'єрі кухні

В'язані штори в стилі прованс, кантрі та шеббі шик

Що ж до кольору, то найкращим вибором будуть перлинні, кремові, молочні, білі та інші світлі відтінки. Допускаються в стилі прованс та сині, бузкові, рожеві, блакитні, оливкові тони, але не яскраві, а приглушені.

В'язані штори в стилі кантрі

Сині та блакитні штори в стилі прованс

Атмосфера старовини передасться дуже точно, якщо ви оберете схеми з великими візерунками – метеликами, рослинами, квітами, що розпустилися.

Гарні для кухні і білі в’язані штори — вони роблять місце більш яскравим, досконалим і урочистим. До речі, у сільських стилях на невеликих кухнях ви можете використовувати як прямі полотна до підвіконня, так і завіси у стилі «кафе» або лаконічні короткі ламбрекени.

В'язані штори-кафе

В'язані штори-кафе

В'язані штори-кафе

В'язаний ламбрекен

В’язаний ламбрекен можна скомбінувати зі шторами або тюлем.

В'язаний ламбрекен зі шторами

Якщо ж йдеться про просторе приміщення, то гачком можна пов’язати справжній об’ємний шедевр – тут будуть доречні експерименти з кольором, довжиною та текстурою.

Можна зв’язати своїми руками не тільки штори, а й такі власники та прикраси для них.

Ідеї ​​в'язаних власників та декору для штор

Ідеї ​​в'язаних власників для штор

Ідеї ​​в'язаних власників для штор

Техніки в’язання штор

Для виготовлення фіранки для кухні вам знадобляться відповідні схеми — саме від них залежить декоративний ефект від використання готового виробу. Але перш ніж їх вибрати, потрібно зробити виміри віконного отвору та підібрати потрібну техніку в’язання гачком. Усього таких технік – 4:

  1. Філейна – у цьому випадку полотно виконується як чергування порожніх та повних клітин (стовпчики/повітряні петлі). Таку завісу можна виконати цільною або з окремих елементів. Техніка дуже поширена, дозволяє в’язати без викрійки.

Штори - Філейне в'язання

А ось ще ідеї в’язаних штор-кафе, ламбрекенів та фіранок для полиць, які можна зв’язати своїми руками у техніці філійного в’язання.

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

Ідеї ​​в'язаних штор - філейне в'язання

  1. Брюгге (вологодське мереживо) – в’язане гачком мереживо є поєднанням тасьми-смужки, фонової сітки та декоративних мотивів. Тесьма тут виконується ажурною або щільною, звичайним стовпчиком з накидом, а основу можна доповнювати різними мотивами. Виходить дуже ефектна імітація мережива, сплетеного на кашлюках.

В'язані штори - техніка брюгге

Ламбрекени та штори-кафе, пов’язані гачком у техніці брюгге.

В'язані штори - техніка брюгге

  1. Схеми ірландського мережива є чудовим поєднанням різнопланових елементів – листя, квітів, поміщених на полотно-сітку, що заповнює просвіти. Такі роботи своїми руками вимагають створення попереднього ескізу та викрійки. Викройка допомагає прорахувати кількість необхідних елементів та їх місцезнаходження на готовому виробі.

Ідеї ​​в'язаних штор - ірландське мереживо

Ідеї ​​в'язаних штор - ірландське мереживо

Ідеї ​​в'язаних штор - ірландське мереживо

Ідеї ​​в'язаних штор - ірландське мереживо

  1. Брумстик (перуанська техніка) має на увазі в’язання гачком і дуже товстою спицею. Іноді замість неї використовується лінійка чи олівець. Товстою спицею виконують окремі ряди-арки, між якими поміщають будь-які інші візерунки, пов’язані гачком.

В'язані штори - техніка брумстик

А ось як можна своїми руками зв’язати оригінальні штори для кухні із яскравих кольорів.

В'язані штори своїми руками

В'язані штори своїми руками

В'язані штори своїми руками

В'язані штори своїми руками

Замість квітів можуть бути сніжинки і навіть в’язані серветки.

Штори для кухні з в'язаних серветок

В'язані штори зі сніжинок

Базові рекомендації

В’язання гачком своїми руками має на увазі правильний вибір нитки та інструментів. Нитка підбирається за номером, товщиною та типом гачка. Чим вище щільність обраної нитки, тим товщі має бути гачок.

Якщо ви вирішили прикрасити кухню шторами з об’ємної вовни, для в’язання вибирають пластикові інструменти. Якщо ж як матеріал обрано бавовну або льон, то інструменти вибирають металеві.

Ви можете вибирати різні схеми та типи ниток – для того, щоб створені своїми руками вироби вийшли справді унікальними.

Щоб зв’язати гачком красиві штори на кухню, потрібно почати роботу з виготовлення невеликого фрагмента — наприклад, квадрата зі стороною 10 см. Зразок потрібно випрати і пропрасувати, після чого визначити, чи підходить вам щільність в’язки, що вийшла.

Потім вимірюється висота віконного отвору і довжина карниза кухні, виріб в’яжеться відповідно до обраної техніки.

Готове полотно стирається – тут важливо повністю дотримуватися рекомендацій виробників ниток.

Готову та випрану штору висушують до напіввологого стану, після чого дуже акуратно прогладжують – і унікальний виріб можна вішати на карниз.

Способи кріплення в'язаних штор

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Оцініть матеріал! Вже проголосувало:17 Середня оцінка: 4,76 із 5)
В'язані штори для кухні - ламбрекени, штори-кафе та фіранки (фото) Завантаження…

Читайте також:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *